Papildināts! “Dynamo” mācībstunda Latvijas čempioniem

26.07.2006 20:03

0

Vakar skatītājiem pārpildītā mūsu “Daugavas” stadionā un pozitīvām emocijām nokaitētā atmosfērā “Liepājas metalurgam” UEFA Čempionu līgas otrās kvalifikācijas kārtas pirmajā mačā ar centību un cīņassparu bija par maz, lai stātos pretī meistarības ziņā pārākam pretiniekam – Kijevas “Dynamo” – un mūsējie zaudēja ar 1:4 (0:3).

“Liepājas metalurgs” – “Dynamo” (Kijeva) 1:4 (0:3).
“Liepājas metalurgs”:
Krucs, Surņins, Kļava, Jemeļins, Žuravļovs, Miceika, Soloņicins, Kalons, Rimkēvičs, Tamošausks, Karlsons (Astrausks, 54.).
Vārtu guvēji: “Liepājas metalurgs” – Kalons (87.), 42.min. Karlsons nerealizēja 11 metru sitienu; “Dynamo” – Rinkons (20.), Šackihs (29.), Verpakovskis (32.), Gavrančičs (82.).

Sākums bija cerīgs

Vakar pirmsspēles apspriedē, kurā piedalījās UEFA oficiālās personas un klubu pārstāvji, liepājniekiem kļuva zināms, ka Čempionu līgas mačos stadionā neviens līdzjutējs nedrīkst stāvēt kājās. UEFA citos turnīros šāds noteikums it kā neesot spēkā, bet Čempionu līgas ietvaros gan. Līdz ar to no rīta radās bažas, ka futbola spēli klātienē diemžēl nevarēs vērot visi kājbumbas cienītāji. Tomēr biļetes, kaut arī ažiotāža pirms spēles bija sacelta nepajokam, dabūja pilnīgi visi, kas vēlējās, kaut arī brīvu sēdvietu nebija un daudzi stāvēja kājās. Pavisam stadionā vakar bija pulcējušies ap četriem tūkstošiem skatītāju.
“Liepājas metalurga” sākuma sastāvā tomēr izgāja Miceika, kas šajā spēlē mūsu komandā bija viens no labākajiem, savukārt viesu komandas treneris laukumā uzreiz sūtīja Verpakovski. No pirmajām minūtēm liepājnieki spēlēja ļoti aktīvi, nopelnīja pāris stūra sitienus un radīja dažus bīstamus momentus pie pretinieku vārtiem. Visbīstamākais no tiem izveidojās pēc tiešā brīvsitiena, kad līdz bumbai ar galvu pavisam nedaudz neaizsniedzās Miceika un Rimkēvičs. Pirms tam vārtus gandrīz guva Tamošausks, ievadot bumbu spēlē no sānu līnijas…
Liepājnieku uzbrukuma smailē bija Karlsons, kuram palīgos ik pa brīdim veikli pieslēdzās Kalons un “Liepājas metalurga” galvenajā komandā debitējušais Rimkēvičs, veidojot tādu kā uzbrukuma trijstūri, tomēr pretinieks pēc desmit minūšu pārdomām beidzot sāka spēlēt kā pienākas klasi pārākai komandai un bīstamais moments pie mūsu vārtiem 15.minūtē, kad vārtos no izdevīgas pozīcijas netrāpīja Rinkons, bija kā starta signāls viesu ofensīvas sākumam.

Visu nokārto 12 minūtēs

Turpmāko mača gaitu pilnībā kontrolēja kijevieši. Pēc tam, kad Krucs, no saviem vārtiem ievadot bumbu spēlē, divreiz pēc kārtas to raidīja autā, nervozāki palika arī komandas biedri. 20.minūtē pēc ātras kombinācijas bumba veikli tika iespēlēta mūsu soda laukumā, kur to veikli vārtos pāradresēja Rinkons. Pēc deviņām minūtēm aizsardzības līniju caururba Šackihs un bumbu meistarīgi sita garām Krucam vārtu tālajā stūrī, bet vēl pēc trim minūtēm pie sava panākuma tika arī Verpakovskis, liekot līksmot ne tikai “Dynamo” faniem, bet arī bikli iegavilēties daudzajiem stadionā esošajiem Liepājā izaugušā futbolista radiniekiem, paziņām un draugiem. 12 minūšu laikā viesi sasniedza sev vēlamo rezultātu un turpmāko mača gaitu rotaļājās ar bumbu.
Pirmā puslaika izskaņā viesu soda laukumā tika nogāzts Miceika, bet Karlsons nespēja lielisko izdevību pārvērst vārtu guvumā – Šovkovskis bumbu tvēra kā treniņā, apliecinot vēl nesen Pasaules kausa finālspēlēs nodemonstrēto meistarību.
Pēc pārtraukuma kijevieši turpināja pieturēt bumbu, bet šad tad labi momenti radās arī mūsējiem – Astrauskam, Rimkēvičam, Kalonam. Pēdējais pēc Tamošauska piespēles mača beigās iesita goda vārtus, nonākot aci pret aci ar Šovkovski un viņu apspēlējot. Pirms tam gan ceturtos vārtus “Dynamo” labā ar galvu pēc standartsituācijas izspēles guva Gavrančičs.
Atbildes mačs notiks tieši pēc nedēļas Kijevā.

Treneru komentāri

”Dynamo” galvenais treneris Anatolijs Demjaņenko:
– Domāju, ka skatītājiem spēle patika, kopumā ar to esmu apmierināts, kaut bija arī kļūdas. Tās gan ir vienmēr, vienkārši jācenšas lai to būtu pēc iespējas mazāk. Ar rezultātu esmu apmierināts, un ar komandas sniegumu atsevišķos momentos arī.

”Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Nekad nebijām spēlējuši ar tāda līmeņa komandu, tāpēc sākumā bija grūti pielāgoties kijeviešu spēlei, un pretiniekam pārāk vienkārši izdevās mūs izvilināt savā laukuma pusē. Tādā veidā atbrīvojās brīvi koridori, ko pretinieks izmantoja. Nepareizi nospēlējām taktiskajā ziņā, un tas lielā mērā ir pieredzes trūkuma dēļ. Ar šādu komandu atklāto futbolu spēlēt nedrīkst. Pretinieks mūsu kļūdas izmantoja, bieži ieskrēja brīvajās zonās, radīja momentu pēc momenta.
Tomēr otrajā puslaikā jau parādījām nedaudz no savas spēles, izveidojām pāris momentus, bet ar tādu komandu, protams, ir ļoti grūti cīnīties.
Spēli uzskatu par labu mācību stundu. Ņemot vērā komandu rangu, tā tai laikam arī vajadzēja beigties.