Papildināts – Latvijas kauss Liepājā nepaliks

17.06.2007 20:03

0

Izlozes aklums jau Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā saveda kopā iepriekšējo divu sezonu titulētākos valsts klubus – “Liepājas metalurgu” un “Ventspili”. Jau pirmajā puslaikā ielaiduši trīs vārtus, no turpmākās cīņas par Latvijas kausu izstājās šīs trofejas pašreizējie īpašnieki – “Liepājas metalurga” futbolisti. Kausa izcīņā abi Kurzemes klubi iepriekšējo reizi tikās 2005.gada finālā, kad ventspilnieki, uzvarot pagarinājumā, šo trofeju izcīnīja trešo reizi pēc kārtas.

Pērn liepājnieki finālā apspēlēja “Skonto” un pirmo reizi pēc 41 gada pārtraukuma izcīnīja kausu.

Pirms šīs spēles robi sastāvā bija abām komandām – mūsējo rindās diskvalifikācijas dēļ nevarēja piedalīties Tamošausks un Toress. Sastāva problēmas bija arī ventiņiem, kuriem Baltijas līgas spēli Viļņā nācās aizvadīt teju vai ar otro komandu. Taču tikpat labi aizbildināšanās ar pamatsastāva spēlētāju traumām varēja būt arī mēģinājums aizmālēt acis metalurgiem.

Ventspilnieki metalurgu vārtus nebija ieņēmuši divās pēdējās savstarpējās spēlēs (0:4 un 0:2), bet jau vakardienas mača 3.minūtē šo sausuma periodu pēc stūra sitiena pārtrauca Sļesarčuks. Pēc zaudētajiem vārtiem liepājnieki pārņēma iniciatīvu, tiesa, mūsējo pārsvars nebija izteikts. Līdz soda laukumam liepājnieki vēl tika, bet pēdējās piespēles bija neprecīzas, savukārt vienīgo momentu pirmajā puslaikā izšķērdēja Karlsons, no dažiem metriem ar galvu sitot pāri vārtiem. Ja neliels pārsvars bumbas kontrolē bija viesiem, tad mājinieki veiksmīgi atbildēja ar pretuzbrukumiem, 27. un 33.minūtē panākot iespaidīgu pārsvaru 3:0.

Otrajā puslaikā mūsējo izpildījumā brāķis piespēlēs vairs nebija tik izteikts, liepājnieki izveidoja arī četras labas vārtu gūšanas iespējas, bet pa reizei neprecīzi bija centra aizsargi Ivanovs un Fereira, no metra attāluma tukšos vārtos bumbu nevarēja iedabūt Krugļaks, nesekmējās arī Kalonam.

Ventspilnieki otrajā puslaikā neko bīstamu neizveidoja un brīžiem tika uz ilgāku laiku iespiesti savā laukuma pusē, atsaucot atmiņā neseno maču pret vienību “Trans”. Taču, ko gan tas deva, ja mūsējie nespēja izmantot tās dažas iespējas, kuras viņiem radās. Iespējams, ka “Liepājas metalurgam” vidējā līnijā pietrūka diskvalificētā Tamošauska, kurš kaut nedaudz varētu saturēt savās rokās spēles pavedienu. Kļava, kurš otrajā puslaikā uzņēmās balsta pussarga lomu, šim uzdevumam tomēr nav īsti piemērots.

Citās ceturtdaļfināla spēlēs “Olimps” pēcspēles sitienu sērijā ar 5:4 pārspēja “Dinaburg” (pamatlaiks 1:1), “Rīga” ar 1:3 zaudēja “Skonto”, bet “Jūrmala” ar 0:1 piekāpās “Daugavai”.

Latvijas kausa izcīņa liepājniekiem ir beigusies, bet nākošā spēle mūsējiem būs jau ceturtdien, kad kārtējā virslīgas mačā “Liepājas metalurgs” savā laukumā tiksies ar Rīgas “Skonto”. Televīzijas tiešraides dēļ mačs sāksies pulksten 19.40.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Kā jau vienmēr, mūsu aizsardzībā bija kļūdas. Dažas komandas tās prot izmantot, bet dažas ne. Pēc izlaistajām spēlēm nedaudz vājāku sniegumu demonstrē Fereira, bet laukuma centrā pietrūka Tamošauka, lai arī bez viņa izveidojām labas vārtu gūšanas iespējas. Iespējams, ka, atrodoties Latvijas čempionāta līderu godā, bijām pārāk augstās domās par sevi, bet tagad esam atgriezušies uz zemes.