Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Papildināts – Līderu cīņā “Rīgas” futbolisti pieveic “Liepājas metalurgu”

28.07.2007 17:01

0

Sestdien ap 350 skatītāju klātienē, bet daudz vairāk televīzijas ekrānos bija liecinieki “Liepājas metalurga” futbolistu neveiksmei izbraukumā pret turnīra tabulas tuvāko sekotāju – “Rīgu”. Liepājnieku galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs komandas jaunieguvumu Andreju Rubīnu uzreiz nolēma pārbaudīt darbībā, iekļaujot viņu sākuma sastāvā. Pēc traumas ir atguvies un laukumā devās Kļava, toties vēl turpina ārstēties Toress un Miceika. Pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā. Rubīns sākumā tika izvirzīts uzbrukuma smailē, bet pēc tam pārkārtojās uz kreiso malu, samainoties ar Kalonu. Jau savā debijas mačā liepājnieku rindās no Maskavas “Spartak” izīrētais pussargs varēja kļūt par spēles varoni, tomēr neizdevās vārtu guvumā pārvērst lielisku izdevību.

Kamēr uzbrukuma līnija meklēja pieeju “Rīgas” vārtiem, mājinieku prettriecieni sagādāja ne mazums raižu mūsu pašu aizsargiem – rīdzinieku uzbrukumi bija dzēlīgāki. Savukārt liepājniekiem pagalam neveicās ar pēdējām piespēlēm, bija daudz brāķu.

Otrajā puslaikā jau ar pirmajām minūtēm iniciatīvu savās rokās ņēma viesi un neatdeva to līdz spēles izskaņai, kas atspoguļojās arī puslaika statistikā – 7 sitieni pa “Rīgas” vārtiem, 4 – pa liepājnieku, stūra sitieni 10 pret 4. Pa reizei vārti bija jāgūst Rubīnam un Karlsonam, bet rezultāts nemainījās līdz 83.minūtei, kad arbitrs Sipailo liepājnieku soda laukumā saskatīja 11 metru sitienu epizodē, kādu parasti tiesneši atstāj bez ievērības. Varbūt arī bumba trāpīja Tamošauskam pa roku, bet par spēli ar roku to nu nekādi nevarēja nosaukt. Diemžēl šāds notikumu pavērsiens izsita liepājniekus no sliedēm – Kalons un Soloņicins par izrunāšanos saņēma dzeltenās kartītes (Kalonam jāizlaiž nākamā spēle ar “Olimpu”). Par nesavaldību abi tagad cietīs finansiāli. Punktu spēlei pielika rīdzinieku otrie gūtie vārti…

Protams, nevar nepieminēt pretinieku vārtsarga Pavlova lielisko sniegumu un tiesneša Sipailo dažbrīd apstrīdamo darbību. Vakar sporta klubs “Liepājas metalurgs” uz Latvijas Futbola federāciju nosūtīja oficiālu protesta vēstuli, kurā, pamatojoties uz tiesneša darbību, pieprasīts nozīmēt pārspēli. Kā sacīja metalurgu treneris Vladimirs Osipovs, vēstulē norādītas divas epizodes, kad 11 metru sitienu varēja piešķirt uz “Rīgas” vārtiem, viņaprāt, nepelnītu pendeli uz mūsējo vārtiem, nepamatoti fiksētu pārkāpumu, pēc kura rīdzinieki guva otrus vārtus, un citi aizdomīgi momenti. Tomēr citādi kā par katastrofu, ja čempionāta līderis trijos virslīgas mačos pret vienu no komandām nespēj gūt nevienus vārtus (0:3; 0:0; 0:2), nosaukt nevar. Neiesit tu, galu galā iesitīs tev.

Citos kārtas mačos sestdien “Skonto” ar 3:1 pieveica “Daugavu”, bet “Olimps” izbraukumā izcīnīja savu pirmo uzvaru šosezon, ar 2:1 uzvarot “Dinaburg”.

Ceturtdien mūsu komanda Brestā aizvadīs UEFA kausa izcīņas atbildes maču pret vietējo “Dinamo”, bet nākamā spēle virslīgā notiks nākamajā pirmdienā, kad Liepājā viesosies “Olimps”.

Komentārs
“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Esmu sašutis par tiesneša darbību. Nepelnīti tika piešķirts 11 metru sitiens uz mūsu vārtiem. Arī pirms otrā vārtu zaudējuma nebija pārkāpuma. Ja jau kāds tik ļoti grib, lai “Rīga” uzvar čempionātā, kāda jēga spēlēt, lai karina medaļas kaklā uzreiz. Es esmu redzējis, kā Sipailo tiesāja agrāk, es redzu, kā viņš tiesā tagad. Tādu futbolu es nevēlos. Bet, ja par spēli, tad uzskatu, ka tā bija līdzīga. Gan Karlsonam, gan Rubīnam bija lieliskas iespējas gūt vārtus. Rubīns pirmajā mačā nospēlēja labi. Vēl viņam jāatrod īstā pozīcija laukumā.