Papildināts – “Liepājai” sakāve Igaunijā

31.01.2017 16:08

Arī Ziemas kausa izcīņas trešo spēli futbola klubs “Liepāja” aizvadīja ārzemēs, otrdien Tallinā ar 1:4 (0:3) kapitulējot Igaunijas čempionāta pagājušās sezonas bronzas medaļniecei, komandai “Nomme Kalju”. Šis bija liepājnieku pirmais zaudējums šāgada Ziemas kausa izcīņā, bet talliniešiem – pirmais panākums pirmajā spēlē.

Liepājnieki sākumsastāvā pret Tallinas mikrorajona Nommes klinti (Kalju nozīme igauņu valodā) iekļāva sešus no komandas rīcībā esošajiem septiņiem leģionāriem. To skaitā bija visi trīs piektdien Rīgā ielidojušie ārzemnieki – klubā jau iepriekš spēlējušais argentīnietis Leonels Strumija, kā arī senegālieši Seidina Keita un El Hadži Geijs.

Abiem afrikāņiem un gruzīnam Vako Bačiašvili tika uzticēts veidot centra aizsargu trio, tiesa, jau pirmā puslaika izskaņā, proti, 35. minūtē divus no viņiem – Bačiašvili un Geiju – nomainīja liepājnieku pieredzējušie centra aizsargi Oskars Kļava un Deniss Ivanovs.

Tobrīd rezultāts mūsējiem jau bija graujoši nelabvēlīgs – 0:3, turklāt visus trīs vārtus viesi ielaida sešu minūšu laikā. Smagi “Liepājai” esot klājies mača pirmajās 15 – 20 minūtēs, kurās Tallinas vienība savus oponentus esot piespiedusi lielākoties aizsargāties. Vispirms uz liepājnieku vārtiem tika piešķirts 11 metru soda sitiens, kuru nopelnīja viens no afrikāņiem. Valentīns Raļkevičs pendeli atvairīja, tāpat viņš atsita arī atkārtoto raidījumu, bet ar trešo piegājienu igauņi 14. minūtē tomēr guva vārtus. Pēc zaudētajiem vārtiem “Liepāja” neesot pienācīgi sagrupējusies aizsardzībā, kas ļāvis mājiniekiem īsā laikā panākt graujošu pārsvaru. Vienā no vārtu guvumiem esot bijusi vismaz divus metrus dziļa aizmugure, tomēr Latvijas kluba iebildumus soģi neesot ņēmuši vērā.

Pēc spēles liepājnieki atzina, ka, iespējams, kļūda bijusi tā, ka vienlaikus aizsardzības līnijā bija iekļauti trīs pārbaudāmie spēlētāji. Turklāt viesi, lai arī Tallinā bija ieradušies jau vakarā dienu pirms spēles, īsti nebija gatavi tam, ka mājinieki maču sāks ātri un agresīvi.

Otrā puslaika pirmajā daļā jau liepājnieki ieguva tiesības uz 11 metru soda sitienu, tomēr no punkta pārspēt sāncenšu vārtsargu neizdevās arī Dmitrijam Hmizam. Raivis Jurkovskis pēc dažām minūtēm mūsējos pretiniekiem pietuvināja līdz nedaudz labāk pārskatāmai distancei, tomēr mājinieki otro puslaiku un visu spēli pabeidza ar tādu pašu pārsvaru kā pirmās 45 minūtes.

Kopumā otrajā puslaikā “Liepājai” esot bijis ļoti daudz iespēju mainīt rezultātu – skaidro kluba preses sekretārs Dāvids Jansons. Taču divās stipri strīdīgās epizodēs tiesnesis nav piešķīris 11 metru soda sitienu, bet pārējās epizodes viesi paši nav izmantojuši. Cīņa lielākoties ritējusi “Nomme Kalju” laukuma pusē, bet savus vienīgos vārtus mājinieki guvuši ar soda sitienu.

Ziemas kausa nākamajā spēlē “Liepāja” otrdien, 7. februārī, Rīgā tiksies ar “Ventspili”.