Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Papildināts – Sekmīgs tests pret “Žalgiri”

07.06.2017 23:57

Ģirts Gertsons

Starptautiskā izlašu pārtraukuma laikā FK “Liepāja/Mogo” savā laukumā tikās ar Lietuvas futbola pēdējo gadu flagmani Viļņas “Žalgiri” un uzvarēja ar rezultātu 1:0. Vienīgos vārtus mūsējo labā guva Kristaps Grebis.

Liepājnieki šajā spēlē sākumsastāvā laida laukumā divus pārbaudāmos spēlētājus. Ukraiņu 24 gadus vecais un 194 centimetrus garais centra uzbrucējs Leonīds Akuļiņins iepriekš spēlēja Lietuvas klubā “Sūduva”, bet vēl pirms tam – čehu “Bohemians 1905”. Viņš ir izgājis Doņeckas “Šahtar” futbola skolu un ir pārstāvējis šīs organizācijas otro un trešo komandu, kā arī pabijis īrē “Hoverla 2” vienībā. Ar gūtiem vārtiem Akuļiņins nav izcēlies ne Lietuvas, ne Čehijas čempionātā.

Melnkalnes centra aizsargs Mihailo Tomkovičs ir 25 gadus vecs, un viņa iepriekšējās darbavietas ir dzimtenes klubi “OFK Petrovac”, “Rudar Pljevlja”, Podgoricas “Budočnostj” un “Dečic”.

Tā kā “Liepājas/Mogo” pārstāvju Latvijas izlases sastāvā nav, mūsējie laukumā sūtīja faktiski labākos spēkus. No virslīgā pieteiktajiem trūka vienīgi uz U21 izlasi izsaukto Jurkovska, Ķigura, Kārkliņa, Kurtiša un Krušatina. Dainis Kazakevičs uz U21 izlasi ir izsaucis arī “Grobiņas SC” izīrētos D. Dobrecovu un Gulbi.

Viļņas “Žalgiris” ir stabils Lietuvas A līgas līderis, tiesa, nav uzvarējis pēdējos trīs mačos, turklāt pēdējā no tiem ar 0:2 piekāpās pārliecinošajam pastarītim, Kauņas “Žalgirim”, ciešot savu pirmo zaudējumu šosezon. Viļņas vienība savas valsts izlasei ir deleģējusi sešus futbolistus, un viesiem spēli sāka aptuveni puse regulāro sākumsastāva futbolistu.

Viens no viņiem – Lietuvas čempionāta otrs rezultatīvākais spēlētājs, brazīlietis Elivelto – gan laukumu bija spiests pamest jau pirmā puslaika vidū pēc sadursmes ar galvām ar Liepājas senegālieti Keitā, kurš maču varēja turpināt. Brazīlieša savainojums bija smagāks, un laukumā pat bija jādodas ātrās palīdzības transportam.

Pirmajā puslaikā teritoriālais pārsvars piederēja viesiem, tomēr uzbrukumus vairāk saasināja liepājnieki, kas vairākas reizes vilcinājās ar sitieniem, ļaujot sāncenšiem tos bloķēt, bet puslaika pašā izskaņā izgājienu pret vārtsargu līdzīga iemesla dēļ neizmantoja Karašausks.

Pēc pārtraukuma aina laukumā būtiski nemainījās, bet teicamu iespēju neizmantoja Akuļiņins. Pēc spēlētāju maiņām liepājnieki aktivizēja savu uzbrukumu, it sevišķi tā labo malu, tomēr vienīgos vārtus guva no kreisā flanga. Vairākas individuālas veiksmes vainagojās ar ātru saspēli un piespēli brīvā zonā Grebim, kurš raidīja bumbu vārtsargam starp kājām. Mača izskaņā viesi aktivizējās, tomēr šajā spēlē faktiski palika bez reālām vārtu gūšanas iespējām.

Svētdien, 18. jūnijā, pulksten 19 “Liepāja/Mogo” virslīgas spēlē savā laukumā tiksies ar “Ventspili”.