Papildināts – Surņina devītnieks atnes uzvaru

05.04.2009 16:59

Svētdien Ventspilī virslīgas debitants – “Tranzīts” – izrādīja sīvu pretestību mūsu komandai, tomēr atņemt kaut punktu no trim jau iepriekš liepājnieku kontā ieplānotajiem neizdevās. Metalurgi izcīnīja trešo uzvaru trešajā virslīgas spēlē. Šoreiz uzbrukuma smailē tika izvirzīti austrietis Kastners un Grebis, bet moldāvs Kožokars debitēja metalurgu rindās balsta pussarga postenī.

Tiesa, jau pirmajā puslaikā mūsu komandas galvenais treneris Rīdigers Abramčiks, uzskatot, ka Kožokars pārāk pievērsies darbībai aizsardzībā un pietrūkst virzības uz priekšu, viņu nomainīja pret Soloņicinu.

Jau pašā spēles ievadā liepājnieki sagrieza vairāku uzbrukumu virpuli, pirmajās minūtēs centra aizsargs Ivanovs pa pretinieku vārtiem paspēja sist jau trīs reizes. Tomēr mājiniekiem paveicās un turpinājumā mūsu uzbrukumi palika kuslāki. Varēja redzēt, ka pēc slimošanas tā pa īstam iejusties nevarēja Grebis (pāris reizes sita ar galvu), arī Kastners droši vien vakar neparādīja savu labāko sniegumu. Kaut arī “Liepājas metalurgam” bija teritoriāls pārsvars, nevedās darbība laukuma vidū, neprecizitātes liedza izspēlēties līdz drošam sitienam, bieži vien pietrūka ātruma, lai varētu uzvarēt divcīņās ar gados jaunākiem un dažkārt azartiskākiem ventspilniekiem, kas gods kam gods nevairījās censties parādīt arī individuālās prasmes, droši ejot uz apspēlēšanu, bet it kā meistarīgākie viesi reti kad centās pretiniekus apspēlēt.

Pirmajā puslaikā atmiņā palikuši divi lieliski sitieni no distances. Tamošauska tālšāvienu no stūra izvilka viņa tautietis Malinausks, bet Surņina tiešo brīvsitienu no apmēram 18 metriem, kīpers nespēja atvairīt – bumba ielidoja precīzi devītniekā.

Otrajā puslaikā viesu pārsvars vairs nebija tik liels, kaut dažās epizodēs bumba varēja, bet negribēja atrast mērķi – mājinieku vārtu tīklu. “Tranzīta” futbolisti savukārt vienubrīd liepājniekus pat piespieda pie saviem vārtiem un izdarīja pāris bīstamu raidījumu, tādējādi liepājniekiem atgādinot, ka vēl nekas nav beidzies. Taču visbīstamākā bija situācija, kad Ivanovs vārtu četrstūrī panāca teju teju vārtu līniju šķērsojušo bumbu un novērsa lielas nepatikšanas, pie kurām, šķiet, viņam pašam arī bija jāuzņemas daļa vainas. Spēles izskaņā mūsu treneriem nekas cits neatlika, kā laukumā sūtīt sasitumu vēl ārstējošo Karlsonu, kurš arī varēja izcelties, taču nedaudz pietrūka.

Iespējams, mūsu komandas šā brīža varējumu varētu norakstīt uz sezonas ievada rēķina, kā arī attaisnoties, ka bija jāspēlē uz neierasta laukuma (kā to darīja R.Abramčiks), tomēr, ja uz kļūdām pavasarī varētu arī pievērt acis, tad spēles saturs gan rada bažas. Ar tādu sniegumu varbūt var uzvarēt “Jūrmalu” šotrešdien, kad lielais futbols ienāks Liepājas “Daugavas” stadionā, taču diezin vai var pārsteigt “Skonto” un “Ventspili”.

Citās spēlēs virslīgas favorīti savos mačos izcīnīja uzvaras: “Skonto” ar 3:0 pieveica “Jūrmalu”, bet “Ventspils” uzvarēja “Blāzmu” 2:1. Līdz ar to trīs komandas trijās spēlēs ieguvušas pa 9 punktiem.

Latvijas virslīga.
“Tranzīts” – “Liepājas metalurgs” 0:1 (0:1).
“Liepājas metalurgs” – Spole, Kļava, Tamošausks, Ivanovs, Zirnis, Rafaļskis, Kožokars (Soloņicins, 37.), Surņins, Prohorenkovs, Kastners (Karlsons, 76.), Grebis (Aleksejevs, 90.).
Vārtu guvēji: “Liepājas metalurgs” – Surņins (39.)
Brīdinājumi: “Tranzīts” – Dimčuks (36.); “Liepājas metalurgs” – Tamošausks (79.).

Komentāri

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Rīdigers Abramčiks:
– Ar spēli apmierināts nevaru būt, taču arī minimāla uzvara ir uzvara. Diemžēl uz šāda izmēra un šāda seguma laukuma mums rodas problēmas. Izlases puiši bija paguruši.