Papildināts – Vēl par vienu turnīru mazāk

02.07.2008 19:58

Trešdien SK “Liepājas metalurgs” futbola komanda arī otrajā Baltijas līgas ceturtdaļfināla spēlē zaudēja FK “Rīga” un no šā turnīra izstājās. Atšķirībā no iepriekšējās spēles (0:0 savā laukumā pret FK “Ventspils”) liepājnieku sastāvā bija trīs izmaiņas. Aizsardzībā atgriezās Oskars Kļava, bet priekšējā līnijā šoreiz jau pamatsastāvā laukumā devās Artūrs Rimkēvičs un Arkadiušs Kļimeks, kuri kopā ar Kristapu Grebi veidoja uzbrucēju trio.

Pirmajā puslaikā teritoriālais pārsvars bija metalurgiem, un viņiem izdevās radīt vairākas vārtu gūšanas iespējas. Jau pirmajā minūtē Grebis sita līdz ar vārtu stabu, vēl pēc dažām minūtēm Liepājas futbola audzēknis rīdzinieku rindās – Halvitovs nopelnīja brīdinājumu, un Tamošausks ar soda sitienu guva vārtus, bet tiesnesis tos neieskaitīja – aizmugure. Vēl Soloņicins sita vārtu tīklā, bet no ārpuses, savukārt Rimkēvičs aizskrēja uz otru pusi epizodē, kad rīdzinieku vārtsargs Čepčugovs bumbu neveikli atsita sev blakus. Laukuma saimnieku rindās aktīvs bija kādreizējais metalurgs Kalons, kas radīja vairākas vārtu gūšanas iespējas, un pēc vienas no tām Surņins vārtos lidojošo bumbu izsita laukumā.

Ņemot vērā, ka Liepājā mūsējie piekāpās ar 2:3, lai iekļūtu Baltijas līgas pusfinālā, otrā puslaika minimālais uzdevums bija uzvarēt vismaz ar 2:0. Teorētiski priekšnoteikumi tam bija, jo spēli varēja pastiprināt Beņušis, Bleidelis un Rubīns, un maiņas neizpalika jau uzreiz pēc pārtraukuma. Tikai rezultātu tās būtiski neiespaidoja. Aktieri bija citi, bet sižets nemainījās – mūsējo uzbrucēji turpināja sist garām un pāri no labām pozīcijām (Beņušis, Rimkēvičs), savukārt mājinieki pēc pretuzbrukuma izvirzījās vadībā, izlīdzināja spēli un guva arī otros vārtus.

Metalurgiem izdevās izcelties pamatlaika pēdējās minūtēs un kompensācijas laikā. Otro dzelteno kartīti nopelnīja Tamošausks (pussargs tika noraidīts otrajā mačā pēc kārtas), sarkano kartīti saņēma arī Beņušis, bet uz maiņu uznākušais Rubīns viesu labā guva goda vārtus, ja tos tā var saukt.

Līdz ar to pērnā gada Baltijas līgas čempioni šosezon šajā turnīrā izstājās jau ceturtdaļfinālā – divu spēļu summā FK “Rīga” uzvarēja ar 5:3. Liepājnieki nav izpildījuši jau otro kluba prezidenta šās sezonas uzdevumu – maijā mūsējie izstājās no Latvijas kausa izcīņas (arī ceturtdaļfinālā). Lai reabilitētu sevi kluba vadītāju un līdzjutēju acīs, metalurgiem nāksies krietni pasvīst eirokausos un atlikušajās virslīgas spēlēs. Pirmā no tām jau šo svētdien notiks Rīgā – pulksten 14 “Liepājas metalurgs” mērosies spēkiem ar FK “Skonto”.

Baltijas līga.
“Rīga” – “Liepājas metalurgs” 2:1 (0:0)
“Liepājas metalurgs” – Spole, Zirnis (Rubīns, 46.), Kļava, Fereira, Surņins, Miceika (Bleidelis), Tamošausks, Soloņicins, Rimkēvičs, Kļimeks, Grebis (Beņušis, 46.).
Vārtu guvēji: “Rīga” – Leonovs (64.), Špakovs (72.); “Liepājas metalurgs” – Rubīns (90.+2.).
Brīdinājumi: “Rīga” – Halvitovs; “Liepājas metalurgs” – Tamošausks.
Noraidījumi: “Liepājas metalurgs” – Tamošausks (85.), Beņušis (90.+3.).

Komentārs

“Liepājas metalurga” galvenā trenera pienākumu izpildītājs Vladimirs Osipovs:
Netika izpildīti tie norādījumi, kas spēlētājiem pirms mača tika doti. Piespēļu kvalitāte bija zema, bet realizācijas nebija vispār – var teikt, ka bumba neripoja pat tukšos vārtos. Jā kādreiz metalurgi uzbrukumā paļāvās uz kvalitāti, tad tagad nelīdz pat kvantitāte. Arī trīs ieplānotās maiņas vēlamo rezultātu nedeva.