Papildināts – Zaudējums pēdējā minūtē

22.10.2007 20:07

0

Pirmdien “Liepājas metalurga” futbolisti, spēles pašā izskaņā ielaižot bumbu savos vārtos, krietni sarežģīja savu galveno uzdevumu – atgūt čempionu titulu. “Skonto” futbolistiem tas savukārt deva cerības pacīnīties par medaļām. Statistikas pētnieki jau divas nedēļas pirms šodienas spēlēm, izskaitļoja, ka metalurgi, lai nodrošinātu čempionu titulu, nedrīkst zaudēt “Skonto” un “Ventspilij” un pēdējā kārtā savās mājās jāpieveic “Jūrmala”.

Tomēr šāds variants cieta sakāvi – liepājnieki skontiešiem zaudēja, un tagad mūsējiem Ventspilī šosestdien ir jāuzvar. Ierindā pēc traumas sadziedēšanas ir atgriezies Bleidelis, bet Karlsons spēlēja, tā teikt, uz špricēm.

Ne gluži līdz galam atveseļojies ir arī Rubīns, kuru mūsu treneri vakar pietaupīja un atstāja rezervē. Lai vairotu pozitīvās emocijas, pirms spēles ar “Skonto” visa mūsu komanda noskatījās īpaši samontētas spilgtākās epizodes no mūsu futbolistu pēdējām spēlēm virslīgā un izlases rindās.

Diemžēl tas nelīdzēja – spēle neizdevās. Jau no mača pirmajām minūtēm mājinieku darbībā varēja saskatīt gan fizisku, gan psiholoģisku smagumu. Kopumā sacensība bija līdzīga – abas komandas ne visai sekmīgi vērpa uzbrukumus, taču bija uzmanīgas, domājot par savu vārtu drošību. Ne vienai, ne otrai vienībai pārspēt pretinieku vārtsargus nebija daudz iespēju. Pirmajā puslaikā spilgtāko epizodi mājinieku izpildījumā ievadīja Tamošauska un Toresa kombinācija, pēc kuras sekoja Soloņicina izpildīts tiešais brīvsitiens un bīstams Tamošauska sitiens, kuru pāri vārtiem novirzīja kāds no “Skonto” futbolistiem. Mūsu aizsargu dažbrīd bīstamā spēle savu vārtu tuvumā lika nervozēt arī Spolem, kurš pāris reizes tvēra bīstamus sitienus. Pēc Fereiras savainojuma (viņu šovakar aizveda uz pārbaudi slimnīcā) laukumā devās Surņins un liepājnieku aizsardzība bija spiesta pārkārtoties.

Otro puslaiku pat aktīvāk sāka rīdzinieki, ik pa laikam ceļu uz vārtiem, protams, taustīja arī laukuma saimnieki, taču nekādi neizdevās izkārtot pēdējo sitienu. Neveselā Karlsona vietā spēlē iesaistījās Krugļaks un gandrīz guva vārtus pēc Toresa piespēles, kuru savukārt nomainīja spartakietis Laktionovs. Pāris reizes viņš nodemonstrēja šādus tādus meistarstiķus, taču rezultātu tas nespēja mainīt. Pēc tālām piespēlēm uz priekšu bumba meklēja Karlsonu, taču viņa laukumā vairs nebija…

Bet mūsu aizsargi nepatikšanas spēles pēdējā minūtē uz saviem vārtiem tomēr atveda. Pēc nepārliecinošas minstināšanās bumba nonāca pie Cauņas, kura sitiens, atsitoties pret kādu no spēlētājiem, sasniedza mērķi – 0:1.

Citā virslīgas spēlē “Ventspils” savās mājās pieveica “Olimpu” ar 4:0.

Latvijas virslīga.

“Liepājas metalurgs” – “Skonto” 0:1 (0:0).
“Liepājas metalurgs”
– Spole, Ivanovs, Fereira (Surņins, 36.), Zirnis, Kļava, Miceika, Tamošausks, Soloņicins, Bleidelis, Karlsons (Krugļaks, 58.), Toress (Laktionovs, 77.).
Vārtu guvēji: “Skonto” – Cauņa (90.)
Brīdinājumi: “Liepājas metalurgs” – Kļava (34.), Krugļaks (85.); “Skonto” – Golubevs (67.), Dirnbahs (90.+1).

Komentāri

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Spēle neizdevās. Jau mača sākumā atdevām laukuma vidusdaļu. Karlsons nevarēja spēlēt ar pilnu spēku. Rupji kļūdījās aizsargi. Vēl čempionāts nav beidzies. Uz Ventspili brauksim pēc uzvaras.

“Skonto” galvenais treneris Pols Ešvorts:
– Sasniedzām labu rezultātu. Komanda parādīja raksturu un lielisku komandas garu. Esmu ļoti priecīgs. Šogad jau otro reizi liepājniekiem sagādājām zaudējumu viņu laukumā.