Otrdiena, 7. maijs Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

Pārmācīja ziemeļu kaimiņus

25.02.2013 07:02

Ziemas futbola paraugdemonstrējumos “Daugavas” rezerves laukumā “Liepājas metalurga” futbolisti pārspēja Tallinas komandu “Kalev” ar 3:0 (2:0).

Mūsu sestdienas pretinieki pērn Igaunijas augstākajā divīzijā ierindojās priekšpēdējā, 9. vietā, bet šās sezonas uzdevumu kontekstā mūsu kluba pārstāvji esot no “Kalev” nometnes dzirdējuši runas par pirmo četrinieku. Ziemeļu kaimiņiem jaunās sezonas čempionāts sāksies jau šonedēļ, tādēļ mačs pret liepājniekiem, iespējams, bija pēdējā nopietnā pārbaude. Metalurgiem savukārt pirmā oficiālā spēle, kā zināms, paredzēta 17. martā, kad Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā būs jācīnās ar “Skonto”, bet virslīga startēs 29. martā ar spēli pret “Metta/LU”.

Trenēties pēc traumiņas ir atsācis I. Šlampe, savukārt diemžēl savainojumā atkal iedzīvojies Afanasjevs. “Liepājas metalurga” treneri pārbaudes spēlē centās izmantot gandrīz visus viņu rīcībā esošos futbolistus un arī veica šādus tādus eksperimentus, no kuriem savdabīgākais bija tas, ka Soloņicins izmēģināja spēkus centra uzbrucēja postenī.

Par viņa pienesumu laukumā lai spriež treneri, taču tieši Gena pirmajā puslaikā divas reizes pārspēja viesu vārtsargu. Kopumā visu spēli liepājniekiem bija pārsvars, tiesa, igauņi, kas dažbrīd bija diezgan karstasinīgi, un tādēļ laukumā uzzibsnīja arī pa kādam asumam, vairākas reizes bija ļoti tuvu panākumam – te viņi savu iespēju neizmantoja paši, te patraucēja aizsargs vai vārtsargs.

Saspēle mūsējo izpildījumā dažbrīd bija acīm tīkama, arī otrajā puslaikā, kad laukumā devās daļa no nosacītā rezervistu soliņa un pēc vienas no kombinācijām Kalns trešo reizi pārspēja igauņu vārtsargu, pieliekot punktu galarezultātam. Mūsu pretinieki bija vājāki, tomēr arī mājinieki ik pa laikam atļāvās parupjas kļūdas, kuras viesiem gan izmantot neizdevās.