Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Piekto gadu pēc kārtas

11.08.2016 07:04

Tradicionālajā starptautiskajā bērnu futbola turnīrā “Dobrecova kauss” piekto reizi pēc kārtas uzvarēja komanda “Liepāja 2004”, kas šogad triumfēja U12 vecuma grupā.

Turnīra izšķirošajā fāzē liepājnieki pusfinālā ar 5:4 uzvarēja baltkrievu komandu “BATE 1”, bet turnīra finālā mūsējie noslīpēja prasmi uzvarēt Kurzemes derbijā – 3:0 pret “Ventspili”.

“Liepāja 2” šajā vecuma grupā ieņēma 7. vietu, bet “Liepāja 2003” 16 komandu konkurencē ierindojās priekšpēdējā pozīcijā.

U11 vecuma grupā pārsteigumu sagādāja “Ikšķile”, kas finālā soda sitienu sērijā pārspēja “Babīti”. Labākā no trim vietējām komandām bija “Liepāja 1”, kas izcīnīja 5. vietu, “Liepāja 2005” bija devītā, bet “Liepāja 2” – pēdējā 20. vietā.

U10 vecuma grupas turnīra izšķirošajā spēlē tikās divas ārvalstu komandas un Lietuvas “Baltai” pēcspēles sitienu sērijā pārspēja ļoti tālos viesus no Uzbekistānas – Taškentas “Lokomotiv” jaunos futbolistus.

Turnīra rīkotājs, bērnu komandu treneris Ingus Lukovičs vēsta, ka “Dobrecova kausā” spēkojās trīs vecuma grupu 56 komandas un 900 mazo futbolistu no septiņām valstīm. Ingus Lukovičs par turnīra norisi saka: “Aizraujošas spēles, skaisti vārtu guvumi, milzīgas emocijas, pārsteidzoši  rezultāti un pārliecinošas uzvaras, futbolistu un vecāku pārdzīvojumi gan lietū, gan saulē. To visu piedzīvojām šajos lieliskajos futbola svētkos. Šis turnīrs, kurš norisinās jau sesto gadu pēc kārtas, neatstāja vienaldzīgus pat lielākos kritiķus. Šie futbola svētki nebūtu iespējami bez vecāku atbalsta un treneru milzīgā darba. Liels paldies turnīra atbalstītājiem – “Liepājas papīram” un Jānim Vilnītim, Liepājas pilsētas Sporta pārvaldei un Artim Lagzdiņam, “Vega-1” un Vilmāram Mateusam, FK “Liepāja” un Mārim Verpakovskim, “NPK Expert” un Ģirtam Cēlājam, Liepājas Olimpiskajam centram un Gatim Griezītim, Gatim Špakovskim, kā arī Raivo Špakam, “Lotte Caffe” un  Ditai Vasiljevai, Liepājas domei, LFF. Uz tikšanos jau nākamgad, kad turnīrs solās būt vēl par vienu vecuma grupu bagātāks.”