Pirmdiena, 27. janvāris Ildze, Ilze, Izolde

Pirmā līga bez Liepājas futbola

Pirmā līga bez Liepājas futbola
Foto: Ģirts Gertsons
09.03.2016 07:03

"Kurzemes Vārds"

Pēc piecu sezonu līdzdalības Latvijas futbola čempionāta pirmajā līgā šogad šajā turnīrā vairs nestartēs futbola klubs “1625 Liepāja”. 2016. gada sezona būs pirmā kopš 2007. gada, kad neviena Liepājas komanda nepiedalīsies pirmajā līgā. “Nav ko žēloties. Pilsētai nevajag, paši nevaram, tas arī viss,” tā šo iemeslu pamato kluba prezidents Ivo Bergmanis.

Augsni atteikumam piedalīties pirmajā līgā var saskatīt jau pērn FK “1625 Liepāja” aktualizētajās domstarpībās ar Liepājas pašvaldību. 2015. gada vidū gan Ivo Bergmanis, gan kluba galvenais treneris un vienlaikus arī valdes loceklis Dmitrijs Kalašņikovs runāja par, viņuprāt, pašvaldības negodīgo attieksmi salīdzinājumā ar virslīgas klubu “Liepāja”. Runa toreiz bija par to, ka virslīgas klubs saņēma pilsētas finansējumu, kamēr pirmās līgas klubs – tikai iespēju izmantot laukumu, turklāt, lai saņemtu kaut vai šādu pašvaldības atbalstu, bija noteikts leģionāru skaita ierobežojums.

“Kurzemes Vārds” jau iepriekš bija noskaidrojis, ka FK “1625 Liepāja” Latvijas Futbola federācijā bija iesniedzis juridiskos dokumentus dalībai šāgada pirmajā līgā. I. Bergmanis to apstiprina, bet šo trešdien viņš esot zvanījis federācijai, lai pavēstītu par lēmumu nepiedalīties. “Mums nav  trenera un arī finansiāli… Ja būtu tā kā 2014. gadā, kad pilsēta nedaudz nāca pretī un atbalstīja, samaksājot dalības maksu un transportu izbraukuma spēlēm, mēs būtu spēlējuši arī šogad. Būtībā tas ir galvenais iemesls. Pilsētas sporta vadītāji mums pagrieza muguru. Tā arī var uzrakstīt,” saka uzņēmējs I. Bergmanis. “Mums jau pagājušajā gadā nogrieza [palīdzību], atstājot tikai laukumu. Pilsētas noteiktie kritēriji palika tie paši, bet tajos kritērijos nebija paredzēts atbalsts ne transportam, ne dalības maksai.”

Vai tas nozīmē, ka klubs pirms šīs sezonas pašvaldībai palīdzību nemaz nav lūdzis? “Nē, nu paklau! Dauzīties pie aizslēgtām durvīm… Mēs jau izdauzījāmies. Tas celiņš ir tāds interesants – nedot atbildi līdz pēdējam mirklim. Ja pasaka nē, tad tas ir nē, bet, ja līdz pēdējam mirklim tev tā kā dod cerību, bet īstenībā jau zini, ka beigās atteiks, tad es negribu būt muļķa lomā,” skaidro I. Bergmanis.

Savukārt Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš šo situāciju skaidro šādi: “Atbilstoši mūsu apstiprinātajiem kritērijiem, līdz 15. novembrim visiem, kas grib uz kaut ko pretendēt, bija jāiesniedz attiecīga informācija, atskaites par iepriekšējo sezonu utt. To izdarīja futbola klubs “Liepāja”, bet FK “1625 Liepāja” neko neatnesa. Līdz ar to mums nav ne pamata kaut ko plānot budžetā, ne arī paredzēt treniņu laikus stadionā. Ja nemaldos, tas bija pirms trim nedēļām, kad Ivo (Bergmanis – aut.) atnāca uz sarunu un sacīja, ka Liepājas puikas grib spēlēt. Jautāju par treneri. Bija informācija, ka uz Liepāju grib pārvākties Zaza Bakuradze, kas ir treneris no Gruzijas ar UEFA A licenci. Es Ivo atbildēju: “Ja tie ir Liepājas puikas, tad nāc pie manis un izstāsti situāciju, bet es gribu redzēt tevi un treneri.” Šobrīd man vairāk nekādas informācijas nav.”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 9.marta numurā.

#kvards-20160309-06#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)