Vējš: R 2.1 m/s

Vārdadiena: Zane, Zuzanna

Psiholoģisks pārsvars pirms svarīgas spēles  (1)

Atslēgvārdi fk liepāja | futbols

Latvijas futbola čempionāta pirmās līgas izbraukuma spēlē komanda "1625 Liepāja" ar 2:0 (0:0) uzveica "SFK United" vienību un kopvērtējumā pēc septiņām kārtām saglabāja vietu pirmajā trijniekā.

Rīgas 49. vidusskolas kājbumbas mākslīgā laukuma nelielā izmēra dēļ futbols tur ir visai specifisks. Plašumu mīlošām vienībām tajā klājas grūti, tikmēr uz fizisku futbolu un aizsardzību tendētām vienībām ir vieglāk pretoties favorītiem. "1625" galvenais treneris Dmitrijs Kalašņikovs stāsta, ka arī šajā spēlē bija daudz divcīņu, pēc kurām gūto savainojumu dēļ mājiniekiem jau pirmajā puslaikā nācās veikt vairākas piespiedu maiņas. "United" komandas kodolu veido Latvijas jauniešu izlašu dalībnieki, vienība ir svaiga, trenēta un ambicioza, turklāt papildu spēkus rīdziniekiem dod samērā sekmīgais sezonas sākums.

Pirmais puslaiks aizritēja līdzvērtīgā cīņā, kurā neliels pārsvars bija mūsējiem. Božis pat guva vārtus, taču aizmugures stāvokļa dēļ tos neieskaitīja. Mājinieki atbildēja ar divām bīstamām standartsituācijām, pēc vienas no tām savējos nācās glābt Potapenko.

Otrajā puslaikā viesiem bija izteikts pārsvars un daudz vārtu gūšanas momentu, bet cīņas rezultātu pēc teicamām individuālām darbībām tikai 78. minūtē atklāja savu sezonas labāko maču aizvadījušais Dobelis. Atlikušajā laikā liepājnieki izšķērdēja tik daudz labu iespēju palielināt savu pārsvaru, ka D. Kalašņikovs jau sācis raizēties, ka par šādu izšķērdību futbola Dievs varētu mūsējos sodīt. Taču punktu spēlei ar skaistu vārtu guvumu pielika Haļuto – FK "1625 Liepāja" uzvara ar 2:0.

Sestdien, 17. maijā, pulksten 16 "1625" stadionā "Daugava" rezerves laukumā uzņems vienību "Valmiera Glass". "Mums ir 6 punktu pārsvars, domāju, ka mums šajā cīņā varētu būt psiholoģiski vieglāk. Turklāt laukumā varēs atgriezties četri spēlētāji, kuri nepiedalījās pēdējās spēlēs – Golovins, Kovaļovs, Pirktiņš un Andersons."