Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Pirmā spēle, pirmie vārti, pirmā uzvara

19.04.2017 07:04

“Grobiņas SC” Latvijas futbola čempionāta pirmajā līgā ir debitējusi ar 2:0 (1:0) uzvaru viesos pār “Smilteni/BJSS”. Grobiņnieku labā abus vārtus guva “Liepājas” izīrētais uzbrucējs Dēvids Dobrecovs.

“Grobiņas SC”: Vīksna, Simsons, Knapšis, Teretenko (Ostelis), A. Stankus (Sāmietis), Pirktiņš (Haļuto), Dobrecovs, Freimanis (Nicis), J. Jēkabsons, Gucs, E. Jēkabsons.

Grobiņnieku pirmās līgas debijas mačā šīs komandas vēsturiskos pirmos vārtus šajā turnīrā 11. minūtē guva Dēvids Dobrecovs, kurš 60. minūtē ar soda sitienu palielināja viesu pārsvaru.

Raksturojot “Grobiņas SC” pirmo spēli, komandas galvenais treneris Viktors Dobrecovs piemin pirmajam mačam raksturīgo nervozitāti, kas bija saistīta ar to, ka daudziem puišiem šī tomēr bija tikai pirmā spēle šādā līmenī. Tas gan viesiem netraucēja pirmajās 20 minūtēs izveidot četras labas izdevības, no kurām mūsējie izmantoja tikai vienu. Pirmajā puslaikā kopumā grobiņniekiem bijušas kādas sešas labas izdevības, kurās tika labi izspēlēti uzbrukumi. Savukārt otrajā puslaikā viesi faktiski neizveidoja nevienu momentu, bet guva vārtus.

Otrajā puslaikā ne tik daudz Smiltenes komanda pārņēma iniciatīvu, cik mūsējie paši vēlējušies nosargāt labvēlīgo rezultātu. Traucēja kļūdas, pārejot no aizsardzības uzbrukumā, kas vairoja nervozitāti, bet pēc 2:0 panākšanas šaubu par uzvarētāju faktiski vairs nebija, lai gan mājinieki vienus vārtus varēja atgūt.

Grobiņas vienības sastāvā spēlē futbolisti ar atšķirīgu futbola biogrāfiju – gan spēlētāji ar pavisam svaigu virslīgas pieredzi, gan tādi, kuru griesti līdz šim bija spēlēšana otrajā līgā. V. Dobrecovs norāda, ka šādi futbolisti trūkumus kompensē ar citām īpašībām, piemēram, ar augstāku pašatdevi, un futbolisti cits citu papildina.

Sestdien, 22. aprīlī, “Grobiņas SC” izbraukumā tiksies ar Liepājas futbola audzēkņa Jurģa Kalna trenēto “Audu”, kas pagājušajā sezonā 1. līgā izcīnīja 3. vietu, bet pirmajā kārtā ar 3:1 pārspēja “Preiļu BJSS”.