Pirmdien jāizcīna vismaz punkts

26.10.2007 20:22

0

Piektdien Liepājas “Olimpijas” stadionā notikušajā spēlē starp “Liepājas metalurga” un “Skonto” komandām liepājnieki varēja nodrošināt 1.vietu Latvijas futbola virslīgas dublieru turnīrā. Lai tas izdotos, mūsējiem bija nepieciešams uzvarēt rīdziniekus, bet spēle noslēdzās neizšķirti 2:2 (0:1). Viesi izvirzījās vadībā jau spēles pirmajās minūtēs, tiesa, ne bez veiksmes, jo no aptuveni 18 metriem raidītā bumba trāpīja liepājnieku aizsargam Mežam, mainīja lidojuma virzienu, un Vlasovs bija bezspēcīgs – 0:1.

Skontieši vēl kādu laiku turpināja dominēt laukumā, bet mūsējie atkal radīja un neizmantoja vārtu gūšanas iespējas, no kurām labākā iespēja panākt neizšķirtu bija Kamešam, kura spēcīgais raidījums trāpīja pa tuvējā vārtu staba iekšpusi.

Kā jau liepājnieku un skontiešu spēlei piedienas, neizpalika bezkompromisa cīņa abu komandu izpildījumā, uz noteikumu pārkāpumu robežas balansējošas spēles aizsardzībā, kā arī asa vārdu apmaiņa.

Īsi pirms pārtraukuma viesi palika mazākumā, bet otrā puslaika sākumā liepājnieku rindās vietu laukuma centrā ieņēma Koršakovs, kas nomainīja uz pārbaudes laiku “Liepājas metalurgā” esošo rēzeknieti, 1988.gadā dzimušo Aleksandru Mahiņu.

Mūsējiem nenācās viegli iegūto skaitlisko vairākumu pārvērst pārsvarā arī uz rezultāta tablo, taču pamazām mačs ievirzījās metalurgiem labvēlīgākā gultnē. Vispirms gan Kamešs neizmantoja vēl vienu labu momentu, sekoja strīdīga epizode, kurā uz viesu vārtiem varēja tikt nozīmēta pendele, rīdzinieki izsita bumbu gandrīz no tukšiem vārtiem… Minūtes desmit liepājnieki nesekmīgi centās ieņemt viesu vārtus, līdz Koršakovs divu minūšu laikā ar diviem soda sitieniem panāca 2:1 metalurgu labā. Pirmais sitiens Jevgēņijam padevās tāds, kā Laizānam pret Īslandi un Turciju, bet otros vārtus pussargs guva gandrīz no laukuma centra.

Šajā brīdī Kamešs aktīvi mudināja savus komandas biedrus gūt vēl vārtus, bet, pārlieku uzkurināja arī pats sevi, ātrajā pretuzbrukumā nopelnīja otro dzelteno kartīti un arī bija spiests pamest laukumu. Pamatlaika pēdējās desmit minūtēs rīdzinieki palielināja spiedienu uz metalurgu vārtiem, mūsējie piespiedās savam soda laukumam, cenšoties tikai atsisties, par ko samaksāja, lai arī ar muļķīgi, tomēr pelnīti zaudētiem vārtiem.

Tādējādi metalurgi gan ventspilniekus, ar kuriem pēdējā kārtā pirmdien pulksten 14 tiksies savā laukumā, apsteidz jau par trim punktiem, bet, lai izcīnītu 1.vietu, mūsējie nedrīkst zaudēt, jo iepriekšējo savstarpējo spēļu bilance labvēlīga ir ventiņiem.

Pēc Vladimira Kameša spēcīgā raidījuma rīdziniekus glāba tikai vārtu stabs.