Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

Futbolistes pirmo apli noslēdza bez zaudējumiem

Piecas uzvaras un divi neizšķirti. Ar šādu bilanci Sieviešu futbola līgas pirmo apli noslēdza ”Liepājas Futbola skola”. Septītās kārtas mačā trenera Raivo Varažinska vadītā komanda savā laukumā ar 2:0 (0:0) pārspēja vēl vienu medaļu tīkotāju FK ”Olaine”.

13.06.2023 06:00

Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Zatoviča, Meijere, Andersone, Propošina, Freidenfelde, Saule, T. Čamane (Brigmane), Vagule, Paegle (Reinfelde), Smirnova, Šarija (S. Čamane).

Lai gan ”Olaine” turnīra tabulā atrodas līdzās liepājniecēm, jau ar pirmajām minūtēm mūsējām piederēja jūtams teritoriālais pārsvars.

Pēc sākotnējā mājinieču spiediena puslaika vidū cīņas gaita izlīdzinājās, un arī viešņas demonstrēja respektējamu pretspēli.

Ar bumbu kopumā vairāk un kvalitatīvāk darbojās laukuma saimnieces, tomēr bīstamu momentu pie pretinieču vārtiem nebija daudz.

Būtiski aina nemainījās arī otrajā puslaikā – liepājnieces eleganti saspēlējās laukuma viduszonā, bet, nonākot pie viešņu soda laukuma, sastapās ar dzelžainu pretestību.

Oponentes 52. minūtē neizmantoja teicamu iespēju izvirzīties vadībā, bet izgājiens pret vārtsargu nebija sekmīgs.

Būtisks pavērsiens notika 62. minūtē, kad pie pretinieču soda laukuma tika nogāzta Kira Šarija, bet sekojošo soda sitienu no 18 metriem prasmīgi realizēja Annija Gabriela Andersone, kurai tas bija 11. gols sezonā.

Cīņa kļuva asāka, nesaudzīgāka, un vienā no epizodēm aizsardzības balsts Tīna Čamane bija spiesta pamest laukumu savainojuma dēļ.

Mūsējās pāridarījumam atbildēja ar golu, kuru no soda laukuma vidus iesita Evelīna Freidenfelde.

Nonākušas iedzinējos ar divu vārtu starpību, olainietes uz brīdi aktivizējās, bet mūsējās pārgāja uz pretuzbrukuma taktiku. Pretinieces savas neveiksmes kompensēja ar rupjībām, un pārkāpums sekoja pārkāpumam.

Noraidījuma dēļ olainietes cīņu pabeidza nepilnā sastāvā, bet rezultāts vairs nemainījās, un liepājnieces pirmo apli noslēdza bez zaudējumiem.

Astotās kārtas spēli ”Liepājas Futbola skola” aizvadīs 17. jūnijā viesos ar FK ”Iecava”.

Komentārs

Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

– Prieks, ka izdevās apspēlēt FK ”Olaine”, kas šobrīd ir mūsu tiešā konkurente. Uzskatu, ka šodien uzvarējām pelnīti un trīs punkti ir godam nopelnīti.

Otrā puslaika sākumā pie mūsu vārtiem izveidojās sarežģīta situācija, kur pretiniecēm bija laba iespēja, bet prasmīgi nospēlēja vārtsardze.

Atskaitot šo epizodi, spēlējām droši un pārliecinoši. Nebija peļams arī pirmais puslaiks, bet neizdevās izveidot pietiekami labus momentus. Otrajā puslaikā abām komandām sāka trūkt spēka, un uzbrukumi tika veidoti ar tālām piespēlēm.

Meitenes cīnījās kā lauvas un realizēja savas iespējas. Lieliski cīņā iesaistījās arī tās futbolistes, kas nāca uz maiņu, pastiprinot spēli.