Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Pirms spraigās galotnes vadībā “Liepāja”

20.02.2018 07:02

Par Latvijas telpu futbola čempionāta pirmās līgas Rietumu konferences līdervienību pagājušajā nedēļā kļuva “Liepāja”, kas savā laukumā ar rezultātu 6:2 pārspēja komandu “Talsi/FK Laidze”. Abas pārējās mūsu reģiona vienības zaudēja – “UPTK” ar 3:9 “RSU/Miltiņkrogam-Dobelei”, bet “Nīca/OtankiMill.eu” ar 4:5 “Talsiem/FK Laidzei”.

“Liepāja” spēli pret Talsu komandu sāka bez ieskriešanās, un Emīls Jēkabsons jau pēc nospēlētām 25 sekundēm atklāja mača rezultātu. Nauris Dobelis 6. minūtē nostiprināja mājinieku pārsvaru, bet vēl drošāku vadību liepājniekiem deva Ralfa Džeriņa vārti 15. minūtē.

Otrais puslaiks rezultāta izteiksmē bija līdzvērtīgāks, tomēr savus pirmos vārtus viesi guva tikai pēc tam, kad Nauris Dobelis panāca 4:0. Mača atlikušajā daļā Artūrs Strēlis un Emīls Jēkabsons vēl vairāk nostiprināja “Liepājas” pārsvaru, uz ko talsenieki atbildēja ar vienu savu golu.

Šis panākums liepājniekiem ļāva kļūt par savas konferences līderiem, bet savstarpējā spēlē punktus zaudēja Tukuma un Kuldīgas komandas, kuru duelis beidzās ar kaujiniecisku neizšķirtu 5:5.

Punktus zaudēja vēl viena Rietumu konferences līderu grupas komanda “UPTK”, kas ar 3:9 kapitulēja Dobeles telpu futbola kolektīvam. Viesi jau 7. minūtē bija vadībā ar 2:0, turklāt mača pašā sākumā nerealizēja 6 metru soda sitienu. Dobelnieki 11. minūtē neiesita arī 10 metru soda sitienu, bet “UPTK” šādas laipnības izmantoja un izvirzījās vadībā. Antons Movko 8. minūtē samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, Romāna Gladiļina realizētais 10 metru soda sitiens mājiniekiem 12. minūtē deva neizšķirtu, 15. minūtē Romāns panāca 3:2. Viesi ātri atguvās un pusotru minūti līdz pirmā puslaika beigām atkaroja minimālu vadību, bet otrajā puslaikā sasita vēl piecus golus, triumfējot ar 9:3.

Nīcas komanda Talsos aizvadīja nesekmīgu pirmo puslaiku. Divus vārtus viesi ielaida pirmā puslaika pašā sākumā, vēl divus puslaika beigu daļā, bet pretī lika vienīgi Ivana Gluško precīzo raidījumu 7. minūtē. Otrajā puslaikā Gluško un Jurijs Teretenko pusotras minūtes laikā samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet Mārcis Štolcers 27. minūtē panāca 4:4. Talsu komanda jau pēc nepilnas minūtes atguva vadību, ko vairs nezaudēja.

Regulārās sezonas intriģējošajā izskaņā viena no centrālajām spēlēm notiks svētdien, 25. februārī, pulksten 18, kad “Liepāja” spēkosies ar “UPTK”. Sestdien viesos “UPTK” tiksies ar “RSU/Miltiņkrogs-Dobele”, bet Nīcas minifutbola komanda – ar “Nikeru”.