Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Pret iecavniecēm perfekta bilance

Sieviešu futbola līgas 15. kārtas spēlē ”Liepājas Futbola skola” savā laukumā ar 6:1 (2:1) uzvarēja FK ”Iecava”. Divus golus šajā mačā iesita Annija Gabriela Andersone, līdz ar to sezonā viņai jau 19 precīzi raidījumi.

12.09.2023 06:04

Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Strazdiņa (Baroniņa), Brigmane (T. Čamane), Meijere (S. Čamane), Andersone, Reinfelde, Propošina, Vagule, Paegle, Dreimane, Freidenfelde, Saule (Šarija).

Abas komandas šosezon jau divas reizes bija tikušās, un abās spēlēs uzvarēja mūsējās. Sezonas atklāšanas mačā Raivo Varažinska trenētā vienība uzvarēja ar 2:0, bet 17. jūnijā liepājnieces viesos bija pārākas ar 4:1.

Pēc iepriekšējā mačā nopelnītā zaudējuma pret ”Olaini” liepājnieces cīņu pret iecavniecēm sāka apņēmīgi un jau pirmajās minūtēs izpildīja divus bīstamus stūra sitienus.

Mājinieces agri ieslēdza aktīvu presingu un nodrošināja ātru bumbas kustību ap pretinieču soda laukumu. Momentu netrūka, iespējas sekoja cita citai, un 20. minūtē labu individuālo meistarību nodemonstrēja līgas rezultatīvākā futboliste Annija Gabriela Andersone, atklājot mača rezultātu.

Mūsējās turpināja dominēt un kontrolēt cīņas gaitu, bet allaž pietrūka precizitātes uzbrukuma noslēguma fāzē. 37. minūtē mūsējās bezzobaini nospēlēja aizsardzības centrā un viešņas panāca neizšķirtu.

Atsākot spēli no laukuma centra, mājinieces izspēlēja līdzīgu sadarbību kā pirmajā vārtu guvumā, un Andersone ātri atjaunoja vadību.

Fantastisku iespēju iecavnieces neizmantoja otrā puslaika pirmajā uzbrukumā, bet šajā epizodē laukuma saimniecēm klāt stāvēja veiksme. Arī spēle kļuva līdzīgāka, pretinieces arvien drošāk darbojās laukumā un biežāk pietuvojās pie liepājnieču soda laukuma.

Svarīgā brīdī mājinieces pa uzbrukuma kreiso malu izspēlēja rezultatīvu kombināciju, kuru vārtu guvumā pārvērta Evelīna Freidenfelde.

Pretinieču apjukumu pēc zaudētiem vārtiem izmantoja Helēna Reinfelde, kura saņēma tālu piespēli no Andersones, aizskrēja pretuzbrukumā un rezultātu pārvērta par 4:1.

Pēc diviem viegli ielaistiem vārtiem iecavnieču pārliecība jūtami ielūza, un laukuma saimnieces atguva bumbas kontroli un iniciatīvu. Sekoja vairākas maiņas, nomainīta tika arī vārtsardze Elza Renāte Strazdiņa, kuras vietā vārtos stājās Katrīna Baroniņa.

Maiņas nebūt nepavājināja liepājnieču sniegumu – mājinieces izspēlēja skatāmu kombināciju pa uzbrukuma centru un pieredzējusī Sintija Čamane raidīja piekto bumba sāncenšu vārtu tīklā, savukārt punktu mačam pielika komandas kapteine Anna Propošina.

16. septembrī ”Liepājas Futbola skola” viesos sacentīsies ar ”RFS”.

Komentārs

Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

– Uzvarējām pārliecinoši, lai gan pirmo puslaiku varējām nospēlēt kvalitatīvāk. Bijām vadībā ar 2:1, tomēr nespēlējām tā, kā bija nolemts pirms mača.

Otro puslaiku iesākām pavirši, un jau sākumā varējām ielaist golu. Tālāk jau virzījām cīņu caur flangiem, jo iecavnieces noslēdza centru. Šāda shēma arī deva pārsvaru un rezultatīvus uzbrukumus. Pirmajā puslaikā šādi spēlējām vien pirmās 15 minūtes, arī vairākus labus momentus neizmantojām.

Tagad gatavosimies izbraukuma mačam ar ”RFS”, kur mūs apmierinās tikai trīs punkti.