Pret “Nikaru” cienīgs zaudējums, pret pastarīšiem – uzvara

FK “Nīca/OtankiMill” sestdien piedzīvoja pirmo zaudējumu mājās, Latvijas telpu futbola virslīgā ar rezultātu 1:4 piekāpjoties vienpadsmitkārtējiem valsts čempioniem FK “Nikars”, bet jau nākamajā dienā izdevās atgriezties uz uzvaru takas, ar 5:3 pārspējot SK “Kengaroos”.

14.12.2021 06:00

Roberts Džeriņš

Šī bija otrā reize, kad nīcenieku ceļi krustojās ar titulēto “Nikars” vienību. Pirmajā tikšanās reizē, piedzīvojot debiju virslīgā, mūsējie daudz argumentu uzvarai neatrada – 0:5 izbraukumā.

Sestdien spēle norisinājās jau Nīcas sporta hallē, kurā vietējiem vēl zaudējuma rūgtumu izgaršot nebija nācies. Lai gan mača ievadā bumbu vairāk kontrolēja viesi, arī mūsējiem bija šis tas sakāms un abu komandu iespēto pirmajā puslaikā var vērtēt līdzīgi.

“Nikara” treneru kolektīvs ar notikumu attīstību nebija apmierināts un nepilnas astoņas minūtes pirms puslaika beigām pieprasīja pārtraukumu. Tas gan par labu nāca “Nīcas” spēlētājiem, jo neilgi pēc spēles atsākšanās izdevās izvirzīties vadībā, turklāt ar ļoti skaistu un meistarīgu epizodi.

Daniels Sērmoliņš vārtu priekšā atrada Raineru Kleinbergu, kurš filigrāni, ar pēdas lejasdaļu bumbu aizripinot aiz muguras, piespēlēja atpakaļ, un Sērmoliņš izlavierēja starp vairākiem pretspēlētājiem, gūstot vārtus (1:0). Prieki bija lieli, bet īsi. Trīs minūtes vēlāk viesi tika pie stūra sitienu sērijas, kura beidzās ar vārtsarga noķeršanu pretkustībā un situācijas uz tablo izlīdzināšanu (1:1). Vērojot spēles ritējumu, neizšķirts pēc puslaika bija godīgs rezultāts.

Otrās mača daļas ievadā gan viesiem izdevās izvirzīties vadībā (1:2), bet izšķirošo triecienu mājinieki saņēma mača 30. minūtē – rupji nospēlēja “Nīcas” vārtsargs Ivo Lākutis, izklupienā nopļaujot pretspēlētāju, par ko bez lielām diskusijām tika atalgots ar sarkano kartīti.

Vārtos stājās Kristians Pauls Zellis, kuram novembrī apritēja 19 gadu. Viņam vairākkārt izdevās savējos glābt, bet, komandai spēlējot skaitliskajā mazākumā, “Nikara” spiediens bija milzīgs un visai drīz tas arī pārauga vārtu guvumā, kad skaisti devītniekā trāpīja Germans Matjušenko (1:3). Divas minūtes vēlāk viņš izcēlās vēlreiz, noformējot beigu rezultātu – 1:4.

Jau nākamajā dienā “Nīca/OtankiMill” devās uz Salaspili, tur tiekoties ar vietējo SK “Kengaroos”, kura pie uzvarām šosezon vēl nav tikusi. Pēc noraidījuma saņemšanas komandai nevarēja palīdzēt pamatvārtsargs Lākutis, kā arī trūka vēl vairāku svarīgu spēlētāju, tostarp arī komandas kapteiņa Kovaļska. Tomēr arī svētdien pie pirmās uzvaras mājiniekus Nīcas futbolisti nepielaida.

Lai gan pirmo puslaiku mūsējie noslēdza, esot iedzinējos ar 2:3, otrajā spēles nogrieznī gūti trīs bezatbildes vārti un izcīnīta trešā uzvara sezonā. Ar golu nīcenieku rindās izcēlās pieci spēlētāji – atkal Sērmoliņa un Kleinberga duets, Valdis Nicis, Endijs Šlampe – un pirmos vārtus savā virslīgas karjerā guva arī Alvis Kristians Naumčiks. Esot precīzs abos nedēļas nogales mačos, Sērmoliņš kļuvis par vienības rezultatīvāko spēlētāju. Viņš kopumā paguvis izcelties piecas reizes.

Pēc septiņām virslīgas spēlēm Nīcas komandai deviņi punkti un 6. pozīcija tabulā. Nākamais mačs gaidāms trešdien, 22. decembrī, viesojoties Jelgavā. FC “Petrow/Jelgava” šobrīd ir tabulas līdervienība, bet savā laukumā nīceniekiem šo kumosiņu izdevās nokost, uzvarot ar rezultātu 3:2.