Ceturtdiena, 8. decembris Gunārs, Vladimirs, Gunis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Reiss uz futbola čempionāta pirmās līgas pārspēlēm: “Grobiņa” pirms iekāpšanas

Līdz Latvijas futbola 1. līgas sezonas spicei atlikušas vairs septiņas kārtas. “Grobiņas SC/LFS” sava jaunā modeļa debijas gadā patlaban iekārtojusies pozīcijā, kas paver iespējas vēlreiz censties taranēt kādu virslīgas komandu, bet ne vairs kausā – šoreiz jau pārspēlēs. Iespējams, pat pacīnīties par vietu valsts futbola elites sabiedrībā. Cik tas ir reāli?

Reiss uz futbola čempionāta pirmās līgas pārspēlēm: “Grobiņa” pirms iekāpšanas
“Grobiņa” sensacionāli uzvarēja FK “Liepāja” Latvijas kausā (2:1), tomēr, iespējams, tas nav dzērvju skaļākais panākums šosezon. (Foto: Ģirts Gertsons)
28.09.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Zemajā startā

Lai gan grobiņnieki jau šovasar paguva izbaudīt teju visu valsts sporta ziņu prožektoru siltumu, izcīnot sensacionālu uzvaru pār FK “Liepāj”” Latvijas kausā (2:1), tomēr tas, ka dzērvju skaļākais panākums būtu aiz muguras, nav zvanīts.

Šobrīd Kurzemes vienība 1. līgas tabulā stabili pietauvojusies pie pjedestāla saknēm, proti, 4. vietā.

Normālos apstākļos pārspēļu virzienā acis mestu čempionāta vicelīderi, bet, tā kā gan 3., gan 2. vietas īpašnieces ir virslīgas klubu dublieri, šīs blices nepretendē uz pakāpšanos augstāk futbola hierarhijā.

“Grobiņa” līdz ar to šobrīd praktiski iziet iečekošanos tiešajam reisam uz pārspēlēm.

Šāda kārtība iegrāmatota arī Latvijas Futbola federācijas apstiprinātajā 1. līgas reglamentā.

“Pārspēlēs ar Virslīgas čempionāta 9. vietu nevar piedalīties komanda, kas ir virslīgas dublieru komanda,” rakstīts dokumentā.

Tabulasprāt

Turnīra galvgalī atrodas FS “Jelgava”, un tās aizskaramība tabulas kontekstā ir stipri teorētiska. Jelgavniekiem ir arī par 15 punktiem vairāk nekā mūsējiem, tāpēc cīņa par titulu īsti nav ēdienkartē.

Otrajā un trešajā vietā attiecīgi atrodas “Riga FC 2” un “Valmiera FC 2/VSS”. No pēdējiem “Grobiņa” iepaliek par pieciem punktiem un par bronzas medaļu gan var paspēkoties.

Arī mūsu tuvākie sekotāji, proti – 5. vieta, ir dublieri (“RFS 2”), kuri pārspēļu sapni neapdraud, bet 6. pozīcijā un divu uzvaru tiesu aiz muguras atrodas JDFS “Alberts”, un tieši Jura Docenko audzēkņi ir tie, kuriem varētu būt nopietnākie iebildumi šajā sakarā.

Virslīgas tabulas kājgalī savukārt pārspēles uzglūn “Mettas”, “Spartaka” un “Super Nova Salaspils” trijotnei. Mazliet ērtāk var justies “Metta”, bet ceļazīmi šīs blices varēs sadalīt pašas, jo visas vēl sagaida savstarpējie dueļi, turklāt viens no tiem pēdējā kārtā.

Scenāriji

Grobiņniekiem vēl gaidāms vismaz viens izteikts sešu punktu mačs. Lai gan būs jāspēkojas gan ar šī brīža sudraba kandidātiem “Riga” protežejiem, gan ambiciozo “Skansti”, kura tabulā iepalikusi, bet nevarētu teikt, ka pavisam nepiedalās pārspēļu skrējienā, atbildīgākais uzdevums gaidāms 8. oktobrī – izbraukumā pret pakausī elpojošo “Albertu”.

Skatu vēršot uz sausu statistiku (kas, protams, sportā ne vienmēr strādā), pārējie mači ir tādi, kuri mūsējiem būtu jāņem.

Piemēram, “Smiltene”, skatot reālos spēku samērus, ir komanda, pret kuru stādāmi tikai augstākie mērķi. Tas pats arī “Olaines” gadījumā, lai gan pret šo vienību šogad divējādas sekmes – kausa ieskaitē mūsējie viņus sāpināja ar rezultātu 8:2, bet līgā piedzīvota vilšanās ar 1:3.

Vēl gaida duelis ar “Salaspili”, kuru augustā “Grobiņa” nolauza ar 9:3. “Dinamo Riga” savukārt pēdējo sešu tikšanās reižu laikā pieveikta vienmēr.

Izdarot maksimumu šajos dueļos, grobiņnieki taptu par 12 punktiem bagātāki, un, pārlecot arī “Alberta” berjerai, pārspēles ir visticamākais scenārijs, jo rīdziniekiem sezonas turpinājumā gaidāma cīņa ar “Jelgavu”.

Pieļaujot (cerot), ka tas viņiem būs nepārvarams slieksnis, “Alberts” drīkstēs kaut uzvarēt visas atlikušās spēles, tādā gadījumā tiekot pie maksimums 46 punktiem,

kamēr, ja “Grobiņa” izdarīs savu darbu pret tabulā zemāk esošajām vienībām, viņi iekrās 49.

Vēl iespējams paņemt kaut ko mačos pret tiešajiem konkurentiem un “Riga FC 2”, bet, pat tad, ja tas neizdodas – uzvara pret “Albertu” nozīmētu ne vien trīs punktu nopelnīšanu, bet arī trīs punktu nepiešķiršanu pretiniekiem, līdz ar to – sveicinātas, pārspēles!

“Skanstei” savukārt teorētiskas izredzes patraucēt mūsējiem vēl ir, taču jāuzvar visi atlikušie dueļi, tostarp gan pret “Grobiņu”, gan to pašu “Albertu”, gan arī “RFS 2”.

“Svarīgi, kā “Alberts” nospēlēs pret “Jelgavu”. Ja rīdzinieki zaudē un mēs tikmēr uzvaram “Dinamo”, mums ir deviņu punktu pārsvars un tad jau vairs tikai jānoved viss līdz galam, jānospēlē gudri,” ieskicē grobiņnieku galvenais treneris Viktors Dobrecovs.

Septembra lāsts

Izšķirošo sezonas nogriezni sagaidot, “Grobiņa” uzņēmusi labu sportisko formu. Pēdējo piecu līgas maču laikā četras uzvaras un viens neizšķirts (0:0 pret “Jelgavu”), Devids Dobrecovs šo maču laikā izcēlies ar astoņiem vārtiem, rezultatīvi spēlē arī Marks Kurtišs (četri goli pēdējās piecās spēlēs) un Rodrigo Gaučis (pieci vārti pēdējās piecās spēlēs).

Tiesa, nav arī tā, ka sastāvam ar līkumu apgājusi, teiksim, dabīgā atlase, jo, tā kā lielākā daļa komandā spēlējošo jauniešu ir vecumā, kurā tradicionāli jāuzsāk augstākās izglītības gaitas, trīs sportisti jau atstājuši vienības rindas, tāpat arī turpmākajās spēlēs nepalīdzēs Antons Tumanovs, kurš deviesjūrā.

“Tā problēma, kuru gaidījām, faktiski arī ir pienākusi. Septembris. Tie, kas pērn beidza 12. klasi, tagad dodas studēt. Prom ir divi pamatsastāva vīri un viens no tuvākajām rezervēm.

Divi no viņiem beiguši spēlēt pavisam. Ar to jau arī rēķināmies, ja strādājam ar U18 vecumu, pie šīs situācijas atgriezīsimies katru gadu. Tajā pašā laikā, tā atkal ir iespēja sevi pierādīt citiem, cīnīties par minūtēm laukumā vispirms treniņos un tad jau apliecināt sevi spēlēs,” teic treneris.

Virslīga?

Pirms sezonas V. Dobrecovs intervijā laikrakstam “Kurzemes Vārds” norādīja, ka pirmais gads būs kā pilotprojekts un nopietnākus mērķus Grobiņas un Liepājas brālība stādīs vēlāk, bet, ja nu gadījumā izdosies aizcīnīties līdz lēmumam par virslīgu jau šogad, “tad arī domāsim…”

“Nekas nav mainījies, pie tā arī paliekam. Tikt pārspēlēs ir viens no mūsu uzdevumiem, uz to attiecīgi ejam. Un tad, ja nu vēl izdodas uzvarēt, jā, tad arī domāsim,” treneris skaidro, sezonas izskaņai tuvojoties.

“Esam amatieru klubs, bet ar profesionālu pieeju. Ko mēs varam dot profesionāli? Protams, treniņu kvalitāte. Ja tu strādā un pieeja ir pareiza, tad vari sasniegt rezultātu.

Šis ir pirmais gads, kad esam apvienoti. Trenējamies U18 čaļi kopā ar grobiņniekiem un redzam, ka rezultāti uzlabojušies gan U18 čempionātā, gan 1. līgā. Tik tālu tā mūsu vīzija strādā, grasāmies tāpat turpināt,” V. Dobrecovs norāda.

“Līdz pārspēlēm vispirms ir jātiek un tad tajās vēl ir jāuzvar, bet, ja viss sakrīt, es nebūšu tas, kurš teiks “nē”, ka virslīgai licencēties nemaz nemēģināsim,” piebilst galvenais treneris.

Arī komandas dirktors Andis Ādiņš izsakās līdzīgi – piesardzīgi, bet ne skeptiski. “Skaidru “jā” vai “nē” virslīgai mēs šobrīd nesakām. Tas, ko sakām, ir – ja tā iespēja tiks izcīnīta, mēs no savas puses pieliksim visus pūliņus, lai tā iespēja arī tiktu realizēta,” viņš uzsver.

“Grobiņas SC/LFS” atlikušās spēles

  • 1.10. 16:00 vs. “Dinamo Rīga”
  • 8.10. 16:00 vs. “Alberts” (izbrukumā)
  • 16.10. 15:00 vs. “Smiltene”
  • 22.10. 19:30 vs. “Skanste” (izbraukumā)
  • 29.10. 14:00 vs “Olaine”
  • 5.11. 13:00 vs. “Salaspils” (izbraukumā)
  • 13.11. 13:00 vs. “Riga FC 2”

Latvijas Futbola 1. līgas tabula

VietaKomandaSpēlesUzvarasNeizšķirtiZaudējumiPunkti
1.“Jelgava”19171152
2.“Riga FC 2”18151246
3.“Valmiera FC 2/VSS”19140542
4.“Grobiņa SC/LFS”19121637
5.“RFS 2”19103633
6.“Alberts”1994631
7.“Skanstes SK”1975726
8.“Olaine”1854919
9.“Salaspils”18531018
10.“Dinamo Rīga”18531018
11.“Rēzekne”19521217
12.“Tukums 200/TSS 2”19431215
13.“Smiltene/BJSS”19331312
14.“Leevon Saldus”1923149

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz