RFS otrajā puslaikā lauž spēli, “Liepāja” ar 1:2 piedzīvo zaudējumu

Šodien Optibet Virslīgā turnīra līderos atgriezās RFS, kura otrajā puslaikā guva divus vārtus, un ar 2:1 pārspēja ”Liepājas” futbolistus. Vārtus uzvarētāju labā guva Emersons un Elvis Stuglis.

RFS kapteinis Tomašs Šimkovičs cīņā ar Eduardu Tīdenbergu. (Foto: Nora Krevņeva-Baibakova)
14.05.2021 20:45

RFS un ”Liepāja” spēli varēja uzskatīt par šīs kārtas centrālo cīņu. RFS pēc vairākām nesekmīgām spēlēm sezonas sākumā pratusi atgriezties uz uzvaras takas un ar 20 punktiem deviņās spēlēs atradās otrajā vietā.

Liepājnieki otro sezonu pēc kārtas uzsākuši nepārliecinoši. Astoņās spēlēs uzvaras un zaudējumi dalīti uz pusēm, un tabulā tā ieņēma piekto vietu.

Pirms mača tika ziņots, ka viens no līderiem Arturs Karašausks nosūtīts uz dublieru komandu, taču futbolists bija atrodams liepājnieku pieteikumā. RFS nevarēja palīdzēt uzbrucējs Darko Lemajičs. Klubu pirmajā spēlē Rīgā pārliecinošu uzvaru ar 4:0 svinēja RFS.

Spēlē iesākās ātrā tempā, un pirmais moments 13. minūtē radās Šimkovičam, taču viņa sitienu atvairīja Liepājas vārtsargs. Mājinieki atbildēja ar pretuzbrukumu, kurā arī savu meistarību nācās demonstrēt RFS vārtsargam.

Spēles sākumā liepājnieku rindās aktīvākais spēlētājs bija Dodo, kurš 20. minūtē izmantoja Jagodinska nesaprašanos ar vārtsargu un guva savus sezonas pirmos vārtus (1:0).

Pēc vārtu zaudējuma RFS bija viena lieliska izdevība panākt neizšķirtu, taču tas neizdevās. Atlikušajā laikā spēle bija visnotaļ līdzīga, lielākoties tai notiekot divcīņās.

Otrais puslaiks iesākās ar strīdīgiem RFS vārtiem. 54. minūtē pēc noteikuma pārkāpuma starp spēlētājiem uzvirmoja emocijas, taču tiesnesis ļāva ātri viesiem ievadīt bumbu spēlē. RFS devās pretuzbrukumā, kurā izcēlās Emersons (1:1).

Liepājnieki ilgi protestēja pie tiesneša, taču soģis lēmumu nemainīja. 65. minūtē ”Liepājas” rindās uz maiņu devās pirms spēles aprunātākais futbolists Karašausks, kurš nomainīja Dāvi Ikaunieku.

Otrā puslaika laikā vairāk bumbu kontrolēja RFS futbolisti, un 82. minūtē uz maiņu nākušais Elvis Stuglis viesiem izrāva uzvaru. Pretuzbrukumā pēc piespēles Stuglis, bumbu neapstādinot, raidīja vārtu virzienā, kur nepārliecinoši nospēlēja Ribka (1:2).

Ar to pietika svarīgai uzvarai, kas ļāva RFS atgriezties Virslīgas līderos.

Liepāja – RFS 1:2 (1:0)

Vārti: Dodo 21′ – Emersons 55′ Stuglis 82′
Brīdinājumi: Isajevs, Simičs, Gordeičuks – Lipuščeks, Šimkovičs
Liepāja: Ribka, Keita, Dodo, Ukpa (Baha 89′), Simičs, Tīdenbergs, Berjozkins, Isajevs (I.S. Stuglis 89′), Ikaunieks (Karašausks 65′), Gordeičuks, Veretilo
RFS: Čerņausks, Sorokins, Šimkovičs (Regža 90+2′), Zjuzins (Stuglis 61′), Kuadio, Lipuščeks, Strumija, Šaričs, Jagodinskis, Marešs, Emersons (Micevskis 89′)