RFS pārceltās spēles lietā vērsusies Sporta arbitrāžas tiesā pret LFF un FK “Liepāja”

Latvijas futbola virslīgas vicečempione RFS vērsusies Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) pret Latvijas Futbola federāciju (LFF) un “Liepājas” klubu, aģentūrai LETA apstiprināja CAS preses dienests.

Ilustratīvs (Foto: pexels.com)
04.01.2021 18:29

Kā pirmdien ziņoja portāli “Sportacentrs.com” un “Delfi.lv”, to rīcībā esošā informācija liecina, ka RFS vērsusies CAS par bēdīgi slaveno pārceltās spēles lietu.

CAS aģentūrai LETA apstiprināja, ka “Rīgas Futbola Skola” (RFS) ir iesniegusi prasību pret LFF un biedrību “FK Liepāja”. Lietas izskatīšana ir sākotnēja stadijā, tāpēc datumi, kuros tiks uzklausītas iesaistītās puses, vēl nav zināmi.

17.oktobrī Liepājā “Daugavas” stadionā notikusī Latvijas virslīgas 22.kārtas spēle starp “Liepājas” un RFS komandām tika pārtraukta 66.minūtē atkārtota elektrības padeves traucējuma dēļ, kas ietekmēja spēles apgaismojumu dienas tumšajā laikā. Rezultāts tobrīd bija 1:0 mājinieku labā.

Pirmajā gadījumā, kad gaisma pazuda pie RFS komandas vārtiem 55.minūtē, komandas sagaidīja elektrības padeves atjaunošanu, otrajā tika lemts maču pārcelt.

Spēles delegāts Sergejs Braga, kā arī divi LFF Sacensību nodaļas darbinieki Artūrs Saļņikovs un Jurijs Andrejevs ieteica spēli turpināt 18.oktobra rītā, taču RFS šādam solim nepiekrita, jo Rīgas klubam, tāpat kā liepājniekiem, nākošajā nedēļā bija jāaizvada svarīga Latvijas kausa ceturtdaļfināla spēle.

Pēc spēles Virslīgas organizācijas komiteja lēma “Liepājas” un RFS maču pārspēlēt, sākot ar pirmo minūti. Mačs vēlāk tika pārcelts uz 20.novembri, kad liepājnieki 90 minūšu cīņā uzvarēja ar 1:0.

Pirms tam 19. oktobrī “Liepāja” vērsās ar iesniegumu LFF Disciplinārlietu komitejā (DK) ar lūgumu piešķirt RFS zaudējumu ar rezultātu 0:3 un uzlikt 700 eiro naudas sodu, paužot, ka RFS atteicās turpināt spēli. Savukārt 28.oktobrī RFS vērsās ar iesniegumu DK ar lūgumu ieskaitīt laukuma saimniekam “Liepāja” zaudējumu ar 0:3 un piešķirt naudas sodu, paužot, ka “Liepāja” nenodrošināja spēles laukuma atbilstību spēles sarīkošanas prasībām.

DK noraidīja abu pušu iesniegumus un komandas pēc tam pārsūdzēja lēmumu LFF Apelāciju komitejā (AK). AK noradīja abu komandu apelācijas, taču komitejas lēmumu varēja pārsūdzēt CAS.

RFS futbola virslīgā ieņēma otro vietu, par trim punktiem atpaliekot no čempiones “Riga”. Ja RFS tiktu pie tehniskās uzvaras pārceltajā spēlē, komanda kļūtu par valsts čempioni, jo savstarpējās spēlēs tai bija labāka bilance pret “Riga” vienību.

Tikmēr “Liepāja” tehniskā zaudējuma gadījumā atkāptos uz sesto vietu, priekšā palaižot Jūrmalas “Spartaku”. Liepājnieki 2020.gadā uzvarēja Latvijas kausa izcīņā un vieta virslīgas turnīra tabulā neietekmētu viņu spēlēšanu UEFA Eiropas Konferenču līgā.