Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Rīgas “Daugavai” divi ātri vārti un uzvara Liepājā

20.06.2013 21:29

Šodien SMScredit.lv Virslīgas 11. kārtas spēlē “Liepājas metalurgs” savā laukumā, ielaižot divus ātrus vārtus, ar 0:2 piekāpās Rīgas “Daugavai”. Uzvarētāju labā vārtus guva Tedijs Suračs un Ernests Veļulis.

Rīgas “Daugava” vēl nesen bija līdere, bet pēc zaudējuma Daugavpils “Daugavai” (0:1) un konkurentu uzvarām noslīdēja uz 4. vietu. Protams, Rīgas “Daugava” šodien cerēja atgūties, taču tas nebija viegli izdarāms – mačs Liepājā, ar kuru Virginijus Ļubša komanda tikās jau trešo reizi – Virslīgas 2. kārtā “Daugava” uzvarēja ar 2:1, bet svarīgajā kausa pusfinālā zaudēja pēcspēles 11 metru sitienu sērijā. Līdzīgi kā “Daugavai” R, arī “metalurgiem” bija jāreabilitējas, jo nule tika izspēlēts 0:0 ar pastarīti “Metta/LU”.

Abās komandās bija pa vienam diskvalificētajam – Dmitrijs Hmizs nevarēja palīdzēt Liepājai, bet Raivis Hščanovičs “Daugavai”. Toties Jāņa Intenberga rīcībā atkal bija diskvalifikāciju izcietušais Andrejs Prohorenkovs, bet aizsardzībā atgriezās Ingus Šlampe. Lielas izmaiņas sastāvā “Daugavai” – Hščanoviču aizvietoja Valdemars Borovskis (tas, protams, pašsaprotami), Giorgi Diakvnišvili vietā Ļubšis izvēlējās tautieti Ernestu Veļuli, bet Toma Tamošauska (visiem ārzemniekiem pamatsastāvā vieta nesanāk…) vietā Edgaru Kārkliņu.

Spēle sākumā bija līdzīga, bet pirmo iespēju 9. minūtē radīja viesi – Borovskis lieliski pieslēdzās, bet no soda laukuma robežām kritienā sita Tedijs Suračs, Pāvelam Doroševam bumbu tverot. Tomēr jau pēc minūtes rīdzinieki rezultātu atklāja – Suračs viegli izkārtoja sev sitiena pozīciju un no metriem 16 neatvairāmi sita (0:1)! Liepājnieki izveidoja pāris uzbrukumus, taču 14. minūtē Doroševs vēlreiz vilka bumbu no saviem vārtiem – Mants Savens izcili acīgi piespēlēja brīvajā zonā, un cits lietuvietis Veļulis mazliet neveikli izdarīja galveno, proti, nogādāja bumbu vārtos (0:2). Šoks “Liepājas metalurgam”. Brīnumainā kārtā pēc 20 minūtēm nebija 0:3. Divi bīstami sitieni bija Savenam, bet pēcāk vēl tuvāk vārtu guvumam bija Gļebs Kļuškins.

2. puslaikā “Liepājas metalurgs” sāka vairāk kontrolēt bumbu, bet viesi spēlēja kā otrais numurs un 52. minūtē atkal bija tuvu trešajiem vārtiem – šoreiz garām aizsita Borovskis. Vēlreiz veiksme stāvēja klāt Liepājai 55. minūtē, kad Savens no lielas distances spēcīgi trieca bumbu pēc pārliktni, savukārt pēc partnera sekojošā sitiena ar galvu jau lidojumā glāba Doroševs. “Liepājas metalurga” rindās Jurģis Kalns bīstami sita 63. minūtē – garām. Liepājnieki pielika lielas pūles, lai atjaunotu intrigu mačā un gūtu vismaz vienus vārtus, tomēr “Daugava” itin droši noveda cīņu līdz 2:0 uzvarai.

“Liepājas metalurgs” – “Daugava” R 0:2 (0:2)
Vārti: Suračs 10′, Veļulis 14′.
Brīdinājums: Savaļnieks.
“Liepājas metalurgs”: Doroševs, Soloņicins (Otaņķis 24′), I.Šlampe, Zirnis, Jemeļins, Savaļnieks (J.Ikaunieks 46′), Kiriļins (Šadčins 24′), Prohorenkovs, Afanasjevs, D.Ikaunieks, Kalns.
“Daugava” R: Vaičulis, Klimavičs, Borovskis, Kačanovs, Mihadjuks, Rečickis, Savens, Kļuškins, Veļulis (Gripa 86′), Kārkliņš (Diakvnišvili 80′), Suračs (Grebis 79′).
Tiesnesis: Ivars Caune.