Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Sarunāto spēļu skandālā izskan “Atlantas” vārds

Sarunāto spēļu skandālā izskan “Atlantas” vārds
Foto: ytimg.com
06.12.2019 07:00

"Kurzemes Vārds"

Lietuvas Futbola federācija, policija un ģenerālprokuratūra vakar informēja, ka “Atlantas” un “Palanga” kopumā aizvadījušas 17 spēles, ko UEFA raksturo kā aizdomīgas. Klaipēdas kluba galvenā trenera amatā šogad strādāja Viktors Dobrecovs, kurš atkāpās no amata, nesagaidījis sezonas beigas.

Abu komandu galvenie treneri netiekot turēti aizdomās par iespējamām manipulācijām, vēsta Latvijā uzaugušais Lietuvas sporta žurnālists Pauļus Jaķelis.

Tas, ka Klaipēdas klubā varētu notikt nelāgas lietas, bija nojaušams Viktora Dobrecova intervijā “Kurzemes Vārdam” pagājušajā mēnesī.

“Sniegums spēlēs neatbilda treniņprocesā redzētajam darbam. Rezultāti ar ielaistajiem 4–5 vārtiem, manuprāt, neatbilda čempionāta līmenim, lai kādas arī būtu komandas problēmas. Bija jāsasniedz labāki rezultāti. Nedomāju, ka tas bija atkarīgs no trenera vai gada sākuma grūtībām. Domāju, ka tur slēpjas kaut kas vairāk. Komandā seši futbolisti ir vecumā virs 33 gadiem. Man tā ir nepieņemama situācija. Principā viņi visu laiku atradās laukumā. Grūti viņus vadīt un kontrolēt. Ja man būtu iespēja pagriezt laiku atpakaļ, komandā nebūtu kādu astoņu futbolistu. Kad spēlētāji ir sasnieguši to pašu 33 gadu vecumu, viņi domā, ka zina vairāk par treneri. Viņi veido savu organizāciju. Es nerunāju tikai par spēli, bet arī par lielajiem rezultātiem,” sacīja Lietuvas klubu vadījušais Liepājas speciālists.

“Atlantas” vienībā aizvadītās sezonas pirmajā pusē spēlēja arī “Liepājas” izīrētais vārtsargs Krišjānis Zviedris, bet V. Dobrecova dēls Devids Dobrecovs Klaipēdā aizvadīja pilnu sezonu. Savukārt Vladimiru Stepanovu FK “Liepāja” izīrēja “Palangai”.

Lietuvas medijs futbolas.lt vakar citēja Lietuvas Futbola federācijas pārstāvjus, kuri norādījuši – mūsu kaimiņvalsts A līga faktiski ir atgriezusies 2015. gadā. Tad saņemti 38 ziņojumi par aizdomīgām spēlēm. Šogad bijuši ziņojumi par 25 spēlēm, no kurām 17 aizritēja ar Klaipēdas un Palangas vienību līdzdalību. Pārējie 8 mači skarot pirmās līgas komandas.

Pauļus Jaķelis savā tvitera kontā vēsta, ka abas Baltijas jūras piekrastes pilsētu komandas nākamajā sezonā nedrīkstēs startēt Lietuvas čempionāta divās spēcīgākajās līgās. Esot ierosināti kriminālprocesi, bet vairākiem spēlētājiem piemērotas sankcijas.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli