Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

Saspringtā galotnē “Skonto” nosargā uzvaru pār “Liepājas metalurgu”

25.10.2013 21:00

Pie svarīga panākuma SMScredit.lv Virslīgas spēlē šovakar tika Rīgas “Skonto”, kas savā laukumā ar 2:1 pārspēja “Liepājas metalurgu”. Skontieši spēja izvirzīties vadībā ar 2:0, tomēr pēc zaudētajiem vārtiem 78.minūtē tika piespiesti pie saviem vārtiem un ar grūtībām noturēja uzvaru.

Lielāko pirmā puslaika daļu skontieši dominēja, tikai retu reizi liepājniekiem tiekot līdz Gribauska sargātajiem vārtiem. LM futbolisti tika pie divām stūra sitienu iespējām, tomēr tā pa īstam laukuma saimnieku vārtus apdraudēt nespēja.

Tikmēr vairāki “Skonto” uzbrukumi radīja tiešu apdraudējumu Raivo Varažinska sargātajiem vārtiem – lai gan LM vārtsargs vienu bumbu ielaida, vairākās epizodēs Varažinskis arī glāba viesus no vārtu zaudējuma. Vienīgos vārtus pirmajā puslaikā guva Renārs Rode, 24.minūtē raidot bumbu vārtos pēc stūra sitiena.

Otrā puslaika startā komandas bija krietni vairāk koncentrējušās, līdz ar to arī vairāk uzplaiksnīja emocijas. Sešu minūšu laikā tika piešķirtas četras dzeltenās kartītes, bet drīz pēc tam Vladislavs Gutkovskis pēc stūra sitiena panāca 2:0. Tāpat kā pirmajā vārtu guvumā, arī šoreiz standartsituāciju lieliski izpildīja Juris Laizāns.

“Skonto” šķietami atslābinājās un vairāk koncentrējās aizsardzībai, tikmēr Jāņa Intenberga vadītie futbolisti neatmeta cerības izraut neizšķirtu. Liepājnieki lieliem spēkiem aplenca “Skonto” soda laukumu, un 78.minūtē Gribausku pārspēja uz maiņu nākušais Jānis Ikaunieks.

Gūtie vārti liepājniekiem lika sajust otro elpu, viesiem vēl vairāk piespiežot skontiešus pie saviem vārtiem, tomēr Tamaza Pertijas vadītā komanda ar lielām grūtībām prata atsisties.

86.minūtē pa vārtu pārliktni no lieliskas pozīcijas trāpīja Jānis Ikaunieks, tādējādi palaižot iespēju kļūt par mača varoni, bet jau kompensācijas laika izskaņā no samērā asa leņķa garām sita Dāvis Ikaunieks. “Skonto” beigās noturēja laimīgu uzvaru ar 2:1 un turpinās cerēt uz “Ventspils” neveiksmi kādā no atlikušajām Virslīgas spēlēm.

“Skonto” – “Liepājas metalurgs” 2:1 (1:0)

Vārti: Rode 24′, Gutkovskis 70′ – J.Ikaunieks 78′
Brīdinājumi: Bērenfelds 57′ Laizāns 90+2′ – Šadčins 55′, E.Šlampe 59′, I.Šlampe 63′

“Skonto”: Gribausks, Bulvītis, Rode, Apia, Bērenfelds, Laizāns, Fertovs, Klimiašvili, Rugins, Gutkovskis (Isajevs 80′), Šabala.

“Liepājas metalurgs”: Varažinskis, Mežs, Zirnis, Kalns, E.Šlampe, Hmizs (Soloņicins 76′), Šadčins, Afanasjevs, Gucs (D.Ikaunieks 58′), I.Šlampe, Kiriļins (J.Ikaunieks 59′).
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Golubevs.