Otrdiena, 7. maijs Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

Savaļnieks izmanto tiesnešu kļūdu, Latvija neizteiksmīgā spēlē neuzvar Kuveitu

Pārbaudes spēlē Maltā Latvijas futbola izlase, pateicoties Roberta Savaļnieka vārtu guvumam, atspēlējās un cīnījās neizšķirti 1:1 pret Kuveitas valstsvienību. Savaļnieka vārtu guvums gan tika ieskaitīts tikai tiesnešu kļūdas dēļ, latvietim atrodoties aizmugurē.

Roberts Savaļnieks. (Foto: LFF)
25.03.2022 16:47

Cīņas pirmajās desmit minūtēs Latvija spēlēja aktīvi, cenšoties iegūt stabilu teritoriālo pārsvaru. 40 gadus vecā Kuveitas vārtsarga Šehaba Kankones modrību ar sitienu no tālienes pārbaudīja Andrejs Cigaņiks.

Tomēr kuveitieši drīz vien deva efektīvu prettriecienu, Kuveitai otrā tempa uzbrukumā liekot Latvijai kļūdīties, kā rezultātā Musaedam Al Enazi pēc centrējuma divcīņā ar Antoniju Černomordiju pārspējot vārtsargu Robertu Ozolu – 1:0.

Neilgi pēc tam Kuveita bija tuvu tam, lai dubultotu pārsvaru, Favasam Al Otaibi no nelielas distances triecot bumbu pāri vārtiem.

Turpinājumā iniciatīvu pārņēma Latvijas valstsvienība, kas vairākkārt bumbu centās nogādāt Kuveitas soda laukumā, tomēr šādi uzbrukumi rezultātu nedeva. Puslaika izskaņā spēcīgu soda sitienu izpildīja savainoto Eduardu Emsi nomainījušais Aleksejs Saveļjevs, Kankonem bumbu atvairot sev priekšā.

Pēc pārtraukuma krietni pārliecinošāk laukumā izskatījās latvieši, Kuveitas vārtsargam glābjot savu komandu pēc Renāra Varslavāna un Savaļnieka sitieniem, tomēr 55. minūtē kuveitiešu cietoksnim beidzot krītot. Latvijas komandas veiktā ofensīva turpinājās ar Kristera Tobera tālsitienu, ko atsita Kankone, pie atlēkušās bumbas kā pirmajam tiekot Robertam Savaļniekam.

Vairāk nekā piecus metrus aizmugures stāvoklī esošais “Liepājas” futbolists bumbu trieca pret pārliktni un vārtos – 1:1.

Cīņas atlikušajā daļā laukumā bija vērojams visnotaļ haotisks futbols, ātrumam pakāpeniski krītoties. Iespējas izcelties bija abām komandām, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Otrdien pulksten 14 pēc Latvijas laika Latvija turpat Maltā spēkosies pret Azerbaidžānu.

Latvija – Kuveita 1:1 (0:1)

Vārti: Savaļnieks 55′ – Al Enazi 12′.
Brīdinājumi: Cigaņiks 69′, Černomordijs 87′ – M. Al Dafiri 49′, Al Sanea 80′.
Latvija: Ozols – Cigaņiks, Černomordijs, Dubra, Sorokins (Varslavāns 46′) – Jaunzems (J. Ikaunieks 46′), Savaļnieks, E. Emsis (Saveļjevs 39′), Tobers – Krollis (Kamešs 77′), Gutkovskis.
Kuveita: Kankone – Al Sanea, M. Al Dafiri (Al Fadli 59′), Al Hažeri, Al Enazi – Halafs (Burslē 46′), Al Otaibi (El Ebrahims 56′), Al Fadhels (Abudžabarahs 84′), Al Rašidi, Al Mutava (Marzuks 70′) – A. Al Dafiri (Al Fanēni 64′).