Sestdien Lietuvā spēlēs arī dublieri

15.03.2007 17:56

0

Trīs spēlēs izcīnījuši divas uzvaras, “Liepājas metalurga” dublieri ir iekļuvuši Palangā notiekošā futbola turnīra “Juzis” finālā. Pirms šī turnīra Latvijas vicečempionu dublieri aizvadīja divas pārbaudes spēles, kurās ar 3:1 apspēlēja Latvijas U–19 izlases bāzes komandu – “Multibanku” (vārtus guva Ģirts Džeriņš, Raivo Kalniņš un Ingus Šlampe), un izcīnīja uzvaru pret “UPTK” vienību – 2:0 (Vladimirs Kamešs un Raivo Kalniņš). “Liepājas metalurga” dublieri, kuru rindas bija kļuvušas retākas pēc Ingus Šlampes, Toma Meža un Jevgēņija Koršakova iesaukšanas Latvijas U–19 izlasē, turnīra pirmo maču aizvadīja pret Lietuvas spēcīgākās līgas Klaipēdas “Atlantas” komandu un piedzīvoja zaudējumu ar 1:3 (0:2).

Komandas galvenais treneris pastāstīja, ka lietuvieši tikai mača 32.minūtē izdarīja pirmo sitienu pa liepājnieku vārtiem, toties tas viņus izvirzīja vadībā – uzdevumu augstumos nebija Vlasovs. Uz vārtsarga sirdsapziņas gulstas vēl vienu vārtu zaudējums, tomēr otrajā puslaikā ar maiņu palīdzību izdevās uzlabot vidējās līnijas darbību, kas ļāva produktīvāk strādāt arī uzbrucējiem, tiesa, vārtus gan guva pussargs Roberts Pirktiņš.

Turnīra otrajā spēlē liepājnieku pretinieki bija nesen izveidotā Lietuvas 1.līgas komanda “Glestum”, kas tautiešiem no Klaipēdas zaudēja ar 0:3, savukārt metalurga dublieri pasniedza labu dzimšanas dienas dāvanu savam trenerim Viktoram Lukinam, un izcīnīja vēl pārliecinošāku uzvaru – 6:2 (4:0). Trīs vārti Kameša, bet pa vieniem Igora Aleksejeva, Roberta Pirktiņa un Ivana Gluško rēķinā. V.Lukins pastāstīja, ka, atšķirībā no pirmās spēles, kad mūsējie cīņu iesāka pārāk piesardzīgi, šoreiz mačs sākās ar metalurgu uguņošanu – 10.minūtē rezultāts bija jau 3:0.

Izcīnījuši otro vietu apakšgrupā, metalurga dublieri sev pretiniekos pusfinālā ieguva Benjamina Zelkēviča kādreiz vadītās Kaļiņigradas “Baltikas” otro sastāvu. Lai arī metalurgu pretinieki bija gados vecāki un vairāk pieredzējuši, uzvaru ar 1:0 (1:0) izcīnīja liepājnieki, kuru labā vienīgos vārtus jau mača ievadā ar soda sitienu, kas tika piešķirts par Kameša nogāšanu, guva Ivans Gluško. Otrajā puslaikā kaļiņingradieši lieliem spēkiem devās uz priekšu, lai atspēlētos, kas metalurgu uzbrucējiem un pussargiem radīja vairākas iespējas izrauties vienatnē pret vārtiem, taču ne Kamešam, ne Kalniņam, ne arī Pirktiņam pārsvaru palielināt neizdevās. Tādējādi V.Lukina audzēkņi iekļuva finālā, kas notiks sestdien pulksten 14.30, mūsējo pretinieki – Lietuvas komanda “Atlantas”/”Šilute”. Paredzams, ka metalurgu rindās atgriezīsies Latvijas U–19 izlases sastāvā šajā turnīrā spēlējošā trijotne, kā arī komandu papildinās Liepājā uz pārbaudi virslīgas komandā atbraukušais paragvajiešu malējais pussargs.

Aizvadītais turnīrs liepājniekiem bija laba spēku pārbaude pirms briestošā dublieru turnīra, bet, tuvojoties jaunajai sezonai, liepājniekiem diemžēl kļūs aizvien grūtāk sarunāt sev pārbaudes spēles, tomēr Viktors Lukins cer izlīdzēties ar Latvijas 1.līgas komandām.