Sestdien pret “Spartaku” būs cīņa par eirokausiem

Augusta ievadā “Liepājas” septiņu nezaudēto virslīgas spēļu sēriju pārtrauca “Spartaks”, pārspējot mājiniekus ar 2:1. Rīt mūsējie aizvadīs pēdējo maču pirms izlašu pārtraukuma un lūkos Jūrmalas kluba pāridarījumu atriebt, atgriežoties uz panākumu takas.

Trīs no pēdējiem četriem zaudētajiem vārtiem liepājnieki ielaiduši visai līdzīgā manierē – pēc nesekmīgas spēles otrajā stāvā. Kopš iepriekšējā abu komandu dueļa pagājušas vairāk nekā divas nedēļas. Vai mūsējie mājasdarbu būs izpildījuši? (Foto: Ģirts Gertsons)
27.08.2021 06:00

Roberts Džeriņš

Iepriekšējā abu komandu tikšanās reize liepājniekiem izvērtās skaudra. Krišs Kārkliņš laukuma saimniekus izvirzīja vadībā jau spēles trešajā minūtē, bet nieka piecas minūtes vēlāk viesi situāciju uz tablo līdzsvaroja. Turpinājumā mūsējie darbojās visai bezkaislīgi un otrā puslaika vidū “Spartaks” noformēja gala rezultātu. (1:2)

Jūrmalnieki jau otro gadu uz citu Latvijas klubu fona izceļas ar prasmīgu un tiešām veiksmīgu darbošanos spēlētāju tirgū. Kādreizējo “Liepājas” uzrucēju Ričardu Fraideju “Spartaks” pamanījies līdz sezonas beigām izīrēt zviedru augstākās līgas klubam “Orebro”. Tieši šis vēju pilsētas kluba savulaik nenovērtētais spēlētājs abu komandu iepriekšējā tikšanās reizē sagādāja lērumu galvassāpju mūsu malējiem aizsargiem, nopelnot vairākas bīstamas standartsituācijas un liekot tiesnesim liepājniekiem izsniegt dzeltenās kartiņas.

Rītdienas mačā jūras zirdziņiem viņa pozīcijā būs jāmeklē citas alternatīvas, kas, iespējams, mūsējiem varētu nākt par labu, jo R. Fraidejs šosezon bija kļuvis par vienu no komandas uzbrukuma līderiem.

Tomēr nav gluži tā, ka jūrmalnieku galvenajam trenerim Pšemislavam Lagožnijam trūkst variantu priekšējā līnijā. Piemēram, kamerūnietis Leonels Vamba, kurš trešdien svinēs savu 19. dzimšanas, šosezon izcēlies jau ar deviņiem vārtu guvumiem un ieņem dalītu trešo pozīciju līgas snaiperu sarakstā

“Liepāja” tikmēr pēc šķietamas snieguma stabilizācijas un atgriešanās uz veiksmes takas atkal uzminusi uz pāris grābekļiem – pēc zaudējuma “Spartakam”, aiz nagiem izvilkts neizšķirts Daugavpilī un minimāla uzvara papildlaika pēdējās sekundēs ļoti neizteiksmīgā mačā Latvijas kausa ceturtdaļfinālā.

Manāma ir arī līderu prombūtne. Ilgāku mirkli savainojumu ārstējis Dodo, labu laiku laukumā nav devies pieredzējušais un titulētais baltkrievs Gordeičuks, bet situācija ar Dāvja Ikaunieka esamību komandas rīcībā ir ļoti neskaidra. Ir arī labās ziņas – Mārtiņš Ķigurs pēc ilglaicīgas traumas dziedēšanas jau divos mačos devies pamatsastāvā un kausa cīņā pret “Smilteni” izcēlās ar vārtu guvumu, tāpat arī Eduards Tīdenbergs šķietami atgūst spēles garšu pēc ilgāka klusuma perioda.

Liepājnieks Danīls Hvoiņickis savukārt ieguvis trenera uzticību un arvien drošāk atveras laukuma flangos, bet par aizvien stabilākiem palīgiem kļūst komandas jaunākie papildinājumi Ostojičs, Markviņju, Lazarevičs un Šabala, kura vārtu rēķina atklāšanu gaidot, līdzīgi kā Miloseviča gadījumā, “Liepājas” līdzjutēji nepacietīgi dīdās.