Sieviešu futbola čempionāta finiša taisnē izrāva sudrabu

Latvijas sieviešu futbola čempionāta pirmās līgas pēdējā spēlē “Liepājas Futbola skola” izbraukumā pārliecinoši ar 7:0 (3:0) pieveica “Babītes SK/Dinamo Rīga” un noslēgumā nodrošināja sev sudraba godalgas.

20.10.2020 06:00

“Liepājas Futbola skola”: Saule, Brigmane, S. Čamane (Bačmanova), Šenberga, Smirnova, Dreimane (Prūse), Freidenfelde (Zatoviča), Heringa, Propošina, Tīle (T. Čamane), Jegorova (Šarija).

Pirms pēdējās spēļu kārtas turnīra tabulā izveidojās situācija, ka liepājnieces varēja ierindoties 2., 3. vai 4. vietā, tomēr visreālākais scenārijs bija, ka mūsējās ieņems 3. pozīciju. Tomēr futbols ir krāšņs ar negaidītiem pavērsieniem, un kurzemnieces ne bez konkurentu palīdzības finišēja 2. vietā.

Dienu pirms “Liepājas Futbola skolas” mača sudraba godalgu galvenā pretendente “Rīgas Futbola skola-2” aizvadīja spēli pret “Audu” un uzvaras gadījumā tabulā vairs nebūtu panākama. Rīgas Futbola skolas pārstāves sev vēlamo rezultātu panāca vien 85. minūtē, bet “Auda” ar zaudējumu nesamierinājās un pamatlaika pēdējā minūtē izrāva neizšķirtu, tādējādi plaši atverot liepājniecēm vārtus 2. vietas iegūšanai.

Mūsējās šādu laipnību pieņēma, nopietni noskaņojās izšķirošajai cīņai, vaļības nepieļāva un izcīnīja drošu uzvaru. Jau cīņas 2. minūtē Sintija Čamane izvirzīja viešņas vadībā, bet pirmajā puslaikā vēl rezultatīvi sitieni padevās Signijai Šenbergai un Taisijai Smirnovai.

Mača otrajā puslaikā hat-trick nokārtoja Šenberga, bet vienreiz precīza bija Līga Brigmane. Savukārt ar realizētu 11 metru soda sitienu kompensācijas laika 7. minūtē sudraba punktu 1. līgas sezonai pielika Karīna Bačmanova. Pirmajā līgā vēl atlikušas dažas spēles ar lejasgala komandu dalību, bet būtiski situācija turnīra tabulā vairs nemainīsies, un vadošais piecinieks savas pozīcijas saglabās. Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju ar 25 vārtiem kļuva “Super Novas” pārstāve Renāte Fedotova, bet liepājniece Signija Šenberga ar 21 golu bombardieru sarakstā ierindojās 3. vietā.

KOMENTĀRS

“Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris RAIVO VARAŽINSKIS:

– Mums derēja tikai uzvara, turklāt talkā nāca “Auda”. Izbraukumā devāmies optimālā sastāvā, ģimenes apstākļu dēļ izkrita tikai Guna Ozola. Izdevās ātri gūt vārtus, noskaņojums komandā bija labs, lai gan spēles kvalitāte šoreiz nebija tā augstākā. Otrajā puslaikā uzlabojām sniegumu, veicām vairākas maiņas un droši aizvadījām maču līdz pārliecinošai uzvarai. Paldies pretiniecēm, kuras pirms piespiedu pauzes noorganizēja šo spēli.

Man šis bija pirmais gads sieviešu futbolā. Tikai sezonas finišā sāku izprast vairākas nianses. Jaunajai sezonai sākām gatavoties laikus, tomēr no labās formas izsita piespiedu divu mēnešu pauze.

Kopumā 2. vieta ir laba, bet domāju, ka varējām sasniegt arī 1. pozīciju, un šeit es uzņemos pilnu atbildību uz sevi. Sezonas gaitā spēlējām labu un interesantu futbolu, visās spēlēs dominējām, vienīgi dažbrīd pietrūka veiksmes un precizitātes uzbrukuma noslēgumā.

Izpildījām minimālo uzdevumu – iekļūt četriniekā un nodrošināt vietu virslīgā. Nākamais gads virslīgā būs sarežģītāks, bet izaugsmes ziņā tas būs krietni noderīgāks. Visas spēles būs saspringtas. Neredzu jēgu vēlreiz spēlēt pirmajā līgā pret vienībām, kuras neko nevar mums likt pretī. Nopietni gatavosimies virslīgai un darīsim visu, lai sieviešu futbols Liepājā progresētu.