Simičs un Ķigurs ieved “Liepāju” Latvijas kausa finālā otro gadu pēc kārtas

Šodien ”Liepājas” futbolisti ar 2:0 uzvaru pār ”Valmieru” otro gadu pēc kārtas nodrošināja vietu Latvijas kausa finālā. Vārtus liepājnieku labā guva Marko Simičs un Mārtiņš Ķigurs. Finālā ”Liepāja” spēlēs pret RFS un ”Riga” dueļa uzvarētāju.

19.09.2021 17:06

Ceļā uz pusfinālu ”Liepāja” ar 3:0 apspēlēja ”Smilteni”, bet ceturtdaļfinālā ar 1:0 ”Daugavpili”. ”Valmierai” pateicīgas izlozes dēļ astotdaļfinālā nebija jāspēlē, kamēr ceturtdaļfinālā Tamaza Pertijas vadītie futbolisti ar 5:0 pārliecinoši pārspēja ”Dinamo Rīga”.

Šī šajā futbola sezonā bija vienību ceturtā savstarpējā spēle, līdz šim trīs aizvadot Optibet Virslīgas ietvaros. 10. aprīlī un 19. maijā uzvaras ar 2:1 un 1:0 svinēja ”Valmieras” futbolisti, kamēr 4. augustā trīs punktus izcīnīja liepājnieki (2:1).

Pirmās 45 minūtes noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu 0:0. Tā sākumā komandas spēlēja piesardzīgu futbolu, kurā dažas reizes ”Valmierai”, pateicoties presingam pretinieku laukuma pusē, izdevās vairāk kontrolēt bumbu un doties uzbrukumos.

Tieši Tamaza Pertijas vadītā komanda uzbruka bīstamāk, 26. minūtē un 32. minūtē izveidojot bīstamākos momentus. Tie gan netika realizēti. Liepājnieki atbildēja ar pāris ne sevišķi bīstamiem momentiem, kuri gan nerealizējās vārtu guvumā. Tikmēr 35. minūtē laukumā bija redzami pirmie asumi, kuri gan no tiesnešu puses ātri tika nomierināti, dzeltenās kartiņas parādot Ukpam un Punculam.

Lai arī pirmajā puslaikā iniciatīva piederēja valmieriešiem, tad otrā puslaika pirmo 20 minūšu laikā vadībā izvirzījās mājinieki. Pēc stūra sitiena izspēles ātrākais par ”Valmieras” aizsargiem bija Marko Simičs, kurš raidīja bumbu Riharda Matrevica sargātajos vārtos – 1:0

Gūtie vārti spārnoja liepājniekus, kuri izveidoja vēl vairākus momentus, no kuriem vienu realizēja Mārtiņš Ķigurs. ”Valmiera” kļūdījās stūra sitiena izspēlē un solo devās Ķigurs, kurš filigrāni raidīja bumbu vārtos – 2:0.

Valmierieši devās uzbrukumos un kontrolēja vairāk bumbu, taču mājinieki spēlēja organizēti aizsardzībā, līdz ar to pamatoti svinot panākumu.

Līdz ar uzvaru ”Liepāja” turpina pirms gada izcīnītā Latvijas kausa aizstāvēšanu, otro gadu pēc kārtas iekļūstot finālā. Tajā liepājnieki spēkosies pret RFS un ”Riga” dueļa uzvarētāju. Pirms gada finālā ”Liepāja” ar 1:0 pārspēja ”Ventspili”.

Liepāja – Valmiera 2:0 (0:0)

Vārti: Simičs 57′ Ķigurs 68′
Brīdinājumi Ukpa 36′ Tkačuks 74′ Simičs 90+1 – Jakuba 25′ Punculs 36′ Sovs 60′ Želizko 82′ Ndojs 90+1′
Liepāja: Zviedris, Ķigurs (Kārkliņš 87′), Keitā, Ukpa (Gordeičuks 87′), Simičs, Bjarozkins, Hvoiņickis (Šabala 69′), Tkačuks (Baha 80′), Mirosavljevs (Dodo 69′), Lazarevičs, Pedroso
Valmiera: Matrevics, Falls (Gejs 80′), Sovs (Mena 69′), Želizko, Aleksandrovs (Žoržinju 69′), Jokota, Krollis, Toņiševs, Jakuba, Murata, Punculs (Ndojs 64′)