Sitieni pa saviem vārtiem, vārtsarga trauma un “Liepājas” izglābšanās Daugavpilī

Lielisku iespēju saasināt cīņu par ceturto vietu “Optibet” Virslīgā neizmantoja “Daugavpils” futbolisti, kas spēles beigu daļā nenosargāja vadību pār tiešo konkurenti “Liepāju” (1:1) un neuzvarēja septītajā savstarpējā spēlē pēc kārtas (0-3-4, vārti 2:10). Pa vārtiem guva leģionāri Viljams Mukvelle un Jevgeņijs Berjozkins.

Jurijs Tkačuks (Foto: FK Liepāja/optibetvirsliga.com)
15.08.2021 18:05

“Liepājas” atlaistais Andrejs Kaļiņins astoņas dienas pēc “Daugavpils” uzvaras kausā pār Jūrmalas “Spartaku” (1:0) veica tikai vienu izmaiņu sākumsastāvā, Kasparu Kokinu sūtot japāņa Juki Ogaki vietā un vārtus turpinot sargāt vēl vienam bijušajam liepājniekam Valentīnam Raļkevičam, kurš pirmoreiz Virslīgas sezonā rezervē atstāja Frenku Orolu.

Savukārt viesi četras dienas pēc zaudējuma “Spartakam” Virslīgā (1:2) izdarīja četras izmaiņas. Pirmoreiz četru mēnešu laikā sākumsastāvā devās savainojumu sadziedējušais Mārtiņš Ķigurs, bet pirmoreiz Virslīgas sezonā spēli sāka ne tikai Valērijs Šabala, bet arī Daniils Hvoiņickis.

“Liepāja” spēli sāka aktīvāk un jau pirmajās minūtēs radīja vairākas bīstamas epizodes, bet 13. minūtē uz līdzenas vietas savārīja ziepes savā soda laukumā. Vjačeslavs Isajevs nesekmīgi atspēlēja vārtsargam Krišjānim Zviedrim, noķerot viņu uz pretkustību, un trāpīja pa stabu, bet no dažiem metriem atlēkušo bumbu tukšos vārtos ieraidīja kamerūnietis Viljams Mukvelle (1:0), gūdams savus otros vārtus sezonā. Tie bija daugavpiliešu pirmie vārti pret “Liepāju” pēc četrām sausām spēlēm pēc kārtas.

Pirmā puslaika pašā izskaņā gandrīz savos iesita arī mājinieki, tomēr Idovu Akintola tikai norībināja savu vārtu pārliktni.

Otrā puslaika pirmajās 15 minūtēs “Liepāja” izveidoja trīs iespējas – mērķī trāpīt nespēja nedz Šabala, nedz Ķigurs, bet pa vidu izcilu iespēju izšķērdēja Jevgeņijs Berjozkins, no vārtu priekšas pārsitot pāri atlēkušo bumbu. Kamēr Nebojša Vigņevičs bija izdarījis divas dubultās maiņas, vadībā esošās komandas treneris Kaļiņins pirmo maiņu veica tikai 76. minūtē, turklāt vārtsargu maiņu – savainoto Raļkeviču nomainīja Orols, kurš tika pārspēts jau pirmajā minūtē. Par neseno neprecizitāti revanšējās Berjozkins, pēc Sedinā Keitā centrējuma iesitot no dažiem metriem (1:1).

“Liepāja” izskaņā gāja arī pēc uzvaras, tomēr spiedienu ar precīzu sitienu noslēgt neizdevās.

Abas komandas tiksies arī Latvijas kausa ceturtdaļfinālā, kur spēli uzņems Kurzemes klubs.

Daugavpils – Liepāja 1:1 (1:0).

Vārti: Mukvelle 14′ – Berjozkins 77′.
Brīdinājumi: Kaušelis – Isajevs.
Daugavpils: Raļkevičs – Iļjins, Kudeļkins, Akpudže, Kovaļovs – Afanasjevs, Akintola, Izraels, Raščevskis (Ogaki 82′) – Mukvelle, Kokins (Kaušelis 82′).
Liepāja: Zviedris – Keitā, Isajevs, Simičs, Žuļevs (Pedrozu 56′) – Tkačuks (Baga 80′), Berjozkins – Ukpa (Tīdenbergs 66′), Ķigurs, Hvoiņickis (Kārkliņš 66′) – Šabala (Mirosavļevs 56′).
Galvenais tiesnesis: Mareks Ķere.