Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

SK “Liepājas metalurgs” uzvar pirmajā sezonas spēlē

02.04.2011 14:50

Šodien ar spēli starp SK “Liepājas metalurgs” un JSK “Olimps” tika atklāta 2011.gada Latvijas futbola Virslīgas sezona. Spēlē pāliecinoši ar 4:1 uzvarēja “metalurga” futbolisti.

Sezonas pirmajā mačā savā starpā tikās divu pretpolu pārstāves – mājinieces lomā iejutās viens no galvenajiem turnīra pastarīšiem “Olimps”, savukārt rīdziniekiem pretī stājās viens no galvenajiem zelta medaļu pretendentiem “Liepājas Metalurgs”. Starpsezonā abu vienību sastāvi piedzīvoja izmaiņas, savukārt diskvalifikācijas dēļ viesiem šodien palīdzēt nevarēja topošais pamatvārtsargs Pāvels Šteinbors.

Pēdējo trīs sezonu laikā Virslīgā abas komandas bija tikušās 13 reizes, un tikai vienreiz “Olimps” nepiedzīvoja zaudējumu – 2008.gada jūlijā Liepājā (1:1). Vārtu attiecība šajās spēlēs krietni liepājnieku labā – 35:7. Lai arī izteikts cīņas favorīts bija “Metalurgs”, pirmās minūtes aizritēja visai līdzīgā spēlē. Tiesa, jau septītajā minūtē liepājnieki guva kuriozus vārtus – Genādijs Soloņicins centās izdarīt centrējumu soda laukumā, taču tā vietā, visticamāk, nejauši ieraidīja bumbu tālajā vārtu stūrī (1:0).

“Olimps” neapjuka un centās izveidot bīstamus uzbrukumus. Tomēr mājiniekiem reti izdevās patraucēt Viktoru Spoli, toties liepājniekiem pēc rupjām individuālām un pozicionālām pretinieku kļūdām bija labas iespējas dubultot pārsvaru. Pirmā puslaika otrajā pusē tas viņiem arī izdevās – Nerijus Valskis pēc tiešā brīvsitiena ieraidīja bumbu tuvajā vārtu stūrī (2:0). Jāteic, ka atkal ļoti nepārliecinoši darbojās “Olimpa” vārtsargs Oskars Darģis.

“Metalurgs” uz ģērbtuvēm devās ar divu vārtu pārsvaru, taču rezultāts varēja būt krietni iespaidīgāks – bīstami sita Soloņicins un Roberts Savaļnieks, bet Jurģis Kalns neizmantoja pat trīs lieliskas izdevības. Teicami uz maiņu pēc pārtraukuma izgāja Vladimirs Kamešs, kurš jau otrajā minūtē izmantoja izgājienu viens pret vienu – 3:0. Tiesa, liepājnieku prieki bija īsi, jo jau pēc trim minūtēm “Olimps” atguva vienus vārtus – ātru pretuzbrukumu ar precīzu sitienu tālajā apakšējā stūrī noslēdza Toma Tabatadze (3:1).

Turpinājumā bīstamas epizodes bija pie abiem vārtiem, bet 64.minūtē pārliktni norībināja nesen uz maiņu iznākušais Andrejs Prohorenkovs. Pēc četrām minūtēm Darģis kapitulēja arī ceturto reizi – pēc Prohorenkova piespēles savus otros vārtus mačā guva Valskis (4:1). Pēc trim minūtēm “Olimps” nonāca vēl smagākā situācijā – Darģis par pēdējās cerības pārkāpumu (ārpus soda laukuma) savu acu priekšā ieraudzīja sarkano kartīti.

Nokļuvuši vairākumā, liepājnieki, iespējams, jau sāka pie sevis svinēt uzvaru un samazināja apgriezienus. Pēdējās 20 minūtēs “Skonto hallē” biija vērojams visai pavasarīgs futbols,ar daudz kļūdām un izdevībām. Bīstamāk pat uzbruka rīdzinieki, kas ieguva daudz labu iespēju gūt otros vārtus, taču gan pieredzes, gan meistarības trūkums liedza sodīt pretiniekus. Pirmā spēle jaunajā Virslīgas sezonā noslēdzās ar “Metalurga” uzvaru – 4:1.

Vārti: Tabatadze 50′ – Soloņicins 7′, Valskis 34′, 68′, Kamešs 47′
Noraidījums: Darģis 71′
Brīdinājumi: Zarnadze, Čhikvišili – Kavaļausks
Olimps: Darģis, Kaļiņins, Maksimenko, Isajevs, Rajeckis, Čhikvišili, Zaicevs, (Osipovs 53′) Volkovs (Agafonovs 70′),Tabatadze (Krūmiņš 73′), Baladze, Zarnadze
Metalurgs: Spole, Zirnis, Kuzņecovs, Tamošausks (Hmizs 75′), Valskis, Savaļnieks (Prohorenkovs 61′), Kalns, Činiks, Soloņicins, Jemeļins, Kavaļausks (Kamešs 46′)
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Golubevs