Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte

“Skonto” uzvar un iedzen “Liepājas metalurgu” vēl dziļākā bedrē

21.08.2013 19:56

SMScredit.lv Virslīgas līdere “Skonto” šovakar ar 2:0 savā laukumā uzvarēja “Liepājas metalurgu” un savstarpējā duelī bija pārāks otro reizi pēdējo divu nedēļu laikā. “Skonto” nostiprinājās tabulas pirmajā vietā, savukārt liepājnieki, kas pēdējo 11 spēļu laikā desmit reizes ir ielaiduši vismaz divus vārtus, piedzīvoja jau trešo zaudējumu pēc kārtas. Pa vārtiem guva Aleksandrs Fertovs un Nauris Bulvītis.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo kārtu abu komandu pamatsastāvos bija pa divām izmaiņām. “Skonto” tikai uz maiņu gāja Alans Sineļņikovs un Ritvars Rugins, savukārt liepājniekiem sākumsastāvā nebija Dāvja Ikaunieka, bet Mareka Zuntnera nebija pat pieteikumā. Viņu vietā starta vienpadsmitniekā devās attiecīgi Artjoms Osipovs un Juris Laizans, kā arī Toms Gucs un Jurģis Kalns.

Spēles sākumā lieliska izdevība bija “Skonto”. Ruslans Mingazovs laukuma centrā pārtvēra liepājnieku piespēli un izkārtoja Artūram Karašauskam izgājienu viens pret vienu, tomēr viņš neprata pārspēt Raivo Varažinski. Pēc piecām minūtēm sekoja liepājnieku atbilde – Valērijs Afanasjevs no 17 metriem bīstami sita pāri vārtiem. Pēc piecām minūtēm rezultāts tika atklāts, un to paveica “Skonto”. Bumba pēc stūra sitiena soda laukuma vidū atleca pie Aleksandra Fertova, kurš guva savus piektos vārtus šosezon – 1:0.

“Skonto” piederēja acīmredzams pārsvars, un 35.minūtē viesi kapitulēja otro reizi. Mingazovs, izpildot tiešo brīvsitienu, trāpīja pa vārtu stabu, bet bumba atleca vārtu priekšā, kur izveicīgākais bija Nauris Bulvītis. Kaut arī Varažinskis demonstrēja, ka Bulvītis viņam ar kāju, iespējams, trāpījis pa galvu, tiesneša svilpe klusēja – 2:0. 42.minūtē pāri vārtiem sita Kalns, bet nākamajā minūtē Reinis Flaksis savā soda laukumā nogāza Karašausku – pats cietušais arī izpildīja pendeli, tomēr Varažinskis to atvairīja.

Otrajā puslaikā “Skonto” turpināja kontrolēt spēles gaitu,un viņiem netrūka iespēju palielināt pārsvaru – te glāba Varažinskis, te sitienu bloķēja aizsargi, te paši mājinieki nespēja trāpīt vārtu rāmī. Mača 63.minūtē fantastiska izdevība bija Mingazovam, bet turkmēņu pussargs izgājienā viens pret vienu sita tieši virsū Varažinskim. Pēc četrām minūtēm labs moments bija pie otriem vārtiem – Roberts Savaļnieks izkārtoja sev sitiena pozīciju, tomēr viņam neizdevās iegriezt bumbu tālajā vārtu stūrī. Mača beigās “Skonto” pamodās un kompensācijas laikā neizmantoja pat trīs izdevības izcelties. Labākā bija Ruginam, kurš pēc Mingazova piespēles no dažiem metriem netrāpīja tukšā vārtu stūrī…”Skonto” svinēja pelnītu uzvaru, bet liepājniekus no atkārtotas sagrāves glāba vienīgi 20 gadus vecais vārtsargs Varažinskis.

“Skonto” – “Liepājas metalurgs” 2:0 (2:0)
Artūrs Karašausks 44.minūtē nerealizēja 11 metru soda sitienu.
Vārti: Fertovs 16′, Bulvītis 35′.
Brīdinājumi: Hmizs, Flakis.
“Skonto”: Gribausks, Gabovs, Bulvītis, Rode, Osipovs (Sineļņikovs 68′), Fertovs, Laizāns, Klimiašvili (Strazdiņš 83′), Mingazovs, Karašausks (Rugins 58′), Šabala.
“Liepājas metalurgs”: Varažinskis, E.Šlampe (Miķelsons 46′), Flaksis, Zirnis, Jemeļins (Mežs 61′), Hmizs, Kiriļins, Kalns, Afanasjevs, Savaļnieks (Petruks 77′), Gucs.
Tiesnesis: Ivars Caune.