Sestdiena, 13. aprīlis Egils, Egīls, Nauris

Slidens rezultāts uz slidena laukuma

02.10.2006 23:13

0

Pirmdien virslīgas futbola čempionātā “Liepājas metalurgs” uz pielijušā “Daugavas” stadiona zālāja pārspēja Daugavpils “Ditton” un izcīnīja ļoti svarīgus trīs punktus.

“Liepājas metalurgs” – “Ditton” 2:1 (1:1).

“Liepājas metalurgs”: Spole, Soloņicins, Zirnis (Grebis, 61.), Kļava, Ivanovs, Surņins, Tamošausks, Kalons (Rimkēvičs, 90.+2), Petrenko (Žuravļovs, 67.), Astrausks, Karlsons.

Vārtu guvēji: “Liepājas metalurgs” – Karlsons (24.), Ivanovs (56. no 11 m.s.); “Ditton” – Soņins (18.)

Brīdinājumi: “Ditton” – Tatjefangs (26.), Rinkus (29.), Postņikovs (34.), Soņins (78.).

Jau ar pirmajām minūtēm metalurgi rāvās uz priekšu, lai uzvarētāja noskaidrošanu neatliktu uz spēles izskaņas lampu drudzi, taču arī viesi nedomāja tikai cementēt aizsardzību, jo daugavpiliešiem cīņā par 4.vietu pēc galveno konkurentu panākumiem tikpat ļoti bija vajadzīgi punkti. Pirmo spēli no trim bija spiests izlaist Miceika, kurš iepriekšējo maču pret “Jūrmalu” beidza ar tiesneša apvainošanu.

Kā tas bieži futbolā gadās, mūsu komandas radītās pāris bīstamās, bet neizmantotās iespējas pie pretinieku vārtiem vainagojās ar… viesu panākumu. 18.minūtē ditonietis Soņins netālu no soda laukuma labā stūra viltīgi sita pa vārtiem, bumba Spoles priekšā atsitās pret slapjo zāli un, skarot cimdus, ielidoja vārtu augšējā stūrī. Taču mums nelabvēlīgais rezultāts nesaglabājās ilgi. Sešas minūtes vēlāk pēc klasiska Soloņicina centrējuma uz vārtu priekšu Ģirts Karlsons tikpat klasiski sev raksturīgā stilā, sitot ar galvu, Romanovam neatstāja nekādas cerības – 1:1.

Viesi, atšķirībā no mājiniekiem, izmantoja tālo sitienu arsenālu, kas jau reizi viņiem ļāva gūt panākumu, taču vai nu sitieni gāja secen, vai bumbas ceļā stājās Spole. Puslaika izskaņā “Ditton” izpildīja piecus stūra sitienus pēc kārtas (!) un ik reizi bumba aizspurdza bīstami tuvu vārtu četrstūrim.

Arī otro puslaiku liepājnieki sāka tikpat aktīvi kā pirmo, mūsējiem piederēja teritoriāls pārsvars, taču tālās piespēles slapjajā laukumā bieži vien bija par stipru, lai komandas biedri tās uztvertu. 55.minūtē no kreisās malas uz vārtu priekšu lauzās Tamošausks, kuru uz soda laukuma robežas nopļāva “Ditton” aizsargs. Viesu spēlētājiem šķita, ka viņi bija tuvāk par soģi un redzēja labāk, taču P.Mileika pārliecinoši norādīja uz 11 metru atzīmi. Trešo reizi šosezon pendeli izpildīja Ivanovs un trešo reizi sita kreisajā stūrī, Romanovs uzminēja virzienu, taču slidīgā bumba tomēr ielidoja vārtu tīklā.

“Liepājas metalurgam” bija vēl pāris labu izdevību mača likteni izšķirt laikus, taču ne Karlsonam, ne uz maiņu iznākušajam Grebim, ne Astrauskam tas neizdevās, un, kaut arī mūsu komandai bija pārsvars un vairāk labu iespēju gūt vārtus, slidīgais, bet mums labvēlīgais rezultāts saglabājās līdz pat spēles beigām.

Komentāri

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Paredzēju, ka spēle būs grūta. “Ditton” labi izmanto pretuzbrukumus. Mums bija vairāk vārtu momentu nekā pretiniekam, varbūt slapjais laukums neļāva tos pārvērst rezultātā. Futbolisti parādīja raksturu. Bija kļūdas, ko var skaidrot ar nervozitāti, jo kļūdīties mēs vairs nedrīkstam. Jūrmalā mūs pievīla Miceika. Varbūt pret futbolistiem vajag stingrāku roku…

“Ditton” galvenais treneris Igors Kičigins:
– Spēle man patika, gribu apsveikt pretiniekus un novēlēt veiksmi ceļā uz viņu mērķi. Mums ir problēmas, arī kadru problēmas. Gribu pateikties saviem futbolistiem, kas šajā mums grūtajā periodā parādīja cīņassparu.

Turnīra tabula
(spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, gūto un zaudēto vārtu attiecība, punkti)
1.”Ventspils”                24    17        4      3         43:16     55
2.”Liepājas metalurgs”  22     14       5      3         52:17     47
3.”Skonto”                    24    14       4      6        49:17      46
4.”Ditton”                     23      9        7      7        29:26      34
5.”Jūrmala”                  24     10       4     10       32:30      34
6.”Dinaburg”                 23     10        3     10       27:32      33
7.”Rīga”                       23      3         3     17       12:49      12
8.”Dižvanagi”                24     0         2      22       10:70      2