Trešdiena, 17. aprīlis Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Soda sitiens, sarkanā kartīte un “Skonto” grauj Liepājā

10.08.2013 16:02

Šodien 16. kārtas centrālajā spēlē “Liepājas metalurgs” savā laukumā pēc sausa 1. puslaika kapitulēja ar 0:5 cīņā pret Rīgas “Skonto”. Pie rezultāta 0:1 sarkano kartīti savā acu priekšā ieraudzīja Ingus Šlampe, un “Skonto” vairākumā sasita četrus vārtus. Divi vārti šīs dienas mačā Artūram Karašauskam, bet rezultātu ar burvīgu soda sitienu atklāja gruzīns Iraklijs Klimiašvili.

Virslīgā abas komandas tikās pirmo reizi, bet sezonas ievadā kausa izcīņā liepājnieki bija pārāki ar 3:1. Tas bija pirmais un pēdējais “Skonto” zaudējums Latvijas sacensībās šogad… Runājot par sastāviem, katrā komandā pa divām izmaiņām, ja salīdzinām ar pēdējo kārtu. Liepājas sastāvā pēc divu spēļu diskvalifikācijas atgriezās Dmitrijs Hmizs (malā Endijs Šlampe), bet pirmo reizi pamatsastāvā tika iekļauts Toms Gucs (malā Genādijs Soloņicins). “Skonto” pēc diskvalifikācijas atgriezās Nauris Bulvītis (malā Laša Dvali) un pamatsastāvā tika arī Iraklijs Klimiašvili (malā Vjačeslavs Isajevs). Ārpus pieteikuma savainojuma dēļ atkal palika Vladislavs Gabovs.

“Skonto” sāka mazliet labāk un pirmā reālā iespēja radās 12. minūtē, kad Artūrs Karašausks sita no metriem 16, un no stūra bumbu izvilka Raivo Varažinskis. Pēcāk vienības apmainījās ar dažiem tālšāvieniem, no kuriem labākie šķita Valērija Šabalas un Klimaišvili mēģinājumi. 23. minūtē “Skonto” nopelnīja cerīgu standartu, kuru itin labi izpildīja Ruslans Mingazovs – Varažinskis atsita. “Skonto” piederēja milzīgs teritoriāls pārsvars, taču 36. minūtē rīdziniekus pamatīgi nobiedēja Valērija Afanasjeva super šāviens no metriem 30 – bumba gandrīz ielidoja devītniekā, trāpot pa tīklu no ārpuses. Kopumā iniciatīva bija “Skonto”, taču izcilu momentu trūka un jau piekto puslaiku pēc kārtas (0:0 bija pret “Ventspili” un “Daugavu” D) šīs komandas spēlēs vārti netika gūti.

Toties uzreiz pēc pārtraukuma vārti krita, un to paveica tieši “Skonto”, pārtraucot 327 sauso minūšu sēriju – Klimiašvili izpildīja Deivida Bekhema cienīgu soda sitienu, un bumba skaisti ielidoja vārtu augšējā stūrī. Uzreiz sekoja vēl viens trieciens pa liepājnieku izredzēm – laukuma vidusdaļā izcēlās asumi, kuru rezultātā tiesnesis Andris Treimanis noraidīja Ingu Šlampi. Interesanti, ka Treimanis tiesāja arī abu komandu kausa maču un arī toreiz bija noraidījums, tiesa, “Skonto” sastāvā (laukumu priekšlaicīgi pameta Juris Laizāns). Pusminūti pēc sarkanās kartītes rezultātam bija jākļūst 2:0 – Mingazovs skaisti apsteidza pretinieku, atdeva soda laukumā bumbu Šabalam, kurš to pāradresēja tālāk uz vārtu priekšu, un pirmo vārtu autors Klimiašvili no dažiem metriem trieca bumbu pret pārliktni.

Tomēr 2:0 uz tablo iedegās. 65. minūtē teicams Mingazova centrējums, un Nauris Bulvītis raidīja bumbu vārtos ar galvu. Starp citu, gan Klimiašvili, gan Bulvītim pirmie vārti “Skonto” kreklā. Drīz vien “Skonto” panāca arī 3:0 un šoreiz ļoti skaisti vārti Artūram Karašauskam, kurš no soda laukuma robežām pretinieka aizsegā iegrieza bumbu tālajā devītniekā. 75. minūtē rezultāts “Liepājas metalurgam” kļuva pavisam nepatīkams – izcils Karašauska reids, nesavtīga piespēle, un Šabala iesita praktiski tukšos vārtos. Pēc brīža “Skonto” rindās debitēja Artūrs Strazdiņš, bet spēle kļuva mierīgāka. 88. minūtē lielisku iespēju neizmantoja Mingazovs, toties vēl pēc minūtes Karašausks pielika spēlei punktu, ieraidot bumbu tukšos vārtos – 5:0 “Skonto” graujoša uzvara.

“Liepājas metalurgs” – “Skonto” 0:5 (0:0)
Vārti:: Klimiašvili 47′, Bulvītis 65′, Karašausks 69′, 89′, Šabala 75′.
Noraidījums: I.Šlampe 49′.
Brīdinājumi: Gucs, Kalns – Klimiašvili, Rugins, Karašausks.
“Liepājas metalurgs”: Varažinskis, Hmizs, Zirnis, Jemeļins (Soloņicins 73′), Flaksis (E.Šlampe 58′), I.Šlampe, Kalns, Gucs, Šadčins, Afanasjevs, Savaļnieks (J.Ikaunieks 72′).
“Skonto”: Gribausks, Rode, Bulvītis, Laizāns (Isajevs 61′), Rugins, Fertovs (I.Stuglis 77′), Klimiašvili (Strazdiņš 75′), Mingazovs, Siņeļņikovs, Šabala, Karašausks.
Tiesnesis: Andris Treimanis.