Sestdiena, 19. septembris Verners, Muntis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Solis atpakaļ ar Latvijas kausu rokās

Solis atpakaļ ar Latvijas kausu rokās
07.11.2006 19:08

0

Atslēgvārdi

Atbildēt uz jautājumu, kā vērtējama “Liepājas metalurga” komandas aizvadītā futbola sezona, nevar precīzi – kā naglai uz galvas. Ja galvenā un vienīgā mēraukla ir Latvijas virslīgas čempionātā ieņemtā vieta, kas arī ir mūsu komandas sezonas galvenais turnīrs, tad 2006.gads ir solis atpakaļ. Taču šogad Liepājas futbolisti sudraba medaļas saņēma komplektā ar Latvijas kausu, ko izdevās izcīnīt pēc 41 gada pārtraukuma, pirmo reizi startēja UEFA Čempionu līgas mačos, pārvarot pirmo kvalifikācijas kārtu un netiekot pāri objektīvi daudz spēcīgākam pretiniekam.

Turklāt šogad valstsvienības trenera uzticību izpelnījās tik liels skaits liepājnieku kā nekad atjaunotās Latvijas laikā. Summējot arī šos aspektus, varētu teikt, ka, kopš futbolu Liepājā savā paspārnē ņēma uzņēmums “Liepājas metalurgs” un kluba prezidents Sergejs Zaharjins, 2006.gads ir otrs labākais pēc pērnā, kad kāpām čempionu augstajā tronī. Tagad, kā jau pēc jebkuras citas sezonas, svarīgi prast izsecināt mācības un izanalizēt kļūdas. Un tādas noteikti bija.

Pastiprinājuma vājums

Piepildījās bažas par sezonas sākumā zaudēto futbolistu sekmīgu aizvietošanu ar citiem, kā arī par to, vai leģionāru pastiprinājums attaisnos šā vārda nozīmi. Ar ko Astrausks un Rimkēvičs ir labāki par Kalnu un Dobrecovu? Ar ko Kecs un Tamošausks ir labāki par Kirhneru un Daņilovu? Protams, katram no nosauktajiem spēlētājiem ir savi trumpji un mīnusi, viņi ir ļoti dažādi gan spēles manierē, gan raksturos, bet, vērojot jauniegūto spēlētāju darbību laukumā, atbilde īsumā varētu būt vienkārša – ne ar ko. Ar to es negribu teikt, ka viņi ir slikti futbolisti, jo katrs no viņiem atsevišķās epizodēs un spēlēs ir palīdzējuši mūsu komandai. Tamošausks, piemēram, guva ļoti svarīgos vienīgos vārtus Liepājā Čempionu līgas spēlē pret “Aktobe”.

Ja uzbrukumā Karlsonam un Grebim talkā sekmīgi nāca par uzbrūkoša tipa balsta pussargu pārtapušais Miceika, tad daudz grūtāk klājās vidējai līnijai, kurā Tamošausks sezonas gaitā diemžēl nespēja pilnvērtīgi aizstāt Daņilovu. Arī “Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs no Tamošauska cerēja sagaidīt vairāk. Grūti pateikt, vai viņš vēl tā pa īstam neatvērās, vai tā arī nespēja iejusties komandas rokrakstā, vai viņš vienkārši labāk spēlēt neprot. Katrā ziņā to noteikti uzzināsim jau nākamajā sezonā, jo viņa līgumattiecības ar klubu turpinās. Un arī treneris un līdzjutēji cerības nezaudē. Vidējās līnijas problēmas vēl saasināja Kalona sniegums, kas bija vājāks nekā pērn (klāt nāca arī attiecību un motivācijas problēmas), un arī Soloņicina nebūt ne pati spožākā sezona. Kalons ir izlikts transfēru tirgū, no Astrauska un Rimkēviča “Liepājas metalurgs” atvadās. Kecs vēl tiks audzināts mūsu klubā.

Citi faktori

Futbolistu nogurums (nelabvēlīgs spēļu kalendārs, arī izlases un kluba interešu nesaderība), biežās traumas (īss rezervistu soliņš), disciplīnas neievērošana (nevajadzīgi sapelnīti brīdinājumi un noraidījumi), dažu spēlētāju motivācijas trūkums – tie, pēc Benjamina Zelkēviča domām, ir galvenie iemesli, kas liedza metalurgiem atkārtot pērnā gada panākumu.

Par saspringto spēļu kalendāru čempionāta izskaņā daļa vainas jāuzņemas mūsu komandas treneriem, jo ar viņu pašu ziņu atliktās spēles tika nobīdītas uz sezonas beigām. B.Zelkēvičs atzīst, ka divas spēles vajadzēja iekļaut Čempionu līgas posma logos. Traumas tiešām liepājniekus vajājušas visas sezonas laikā, visgrūtāk izprotamais ir tas, ka lielāko daļu no tām uztaisījuši komandas biedri treniņos, kolēģus traumējot fiziski. Taču traumatisma faktors atkarīgs ne tikai no nejaušībām, bet arī no treneru izvēlētā treniņprocesa režīma, slodzēm, futbolistu audzināšanas. Disciplīnas neievērošana spēļu laikā – braukšana pretspēlētāja kājās laukuma vidū, mutes un roku palaišana, bumbas ķeršana ar roku, kad tas absolūti nav nepieciešams, – un sekojoša kartīšu izpelnīšanās arī šosezon mums maksājusi dārgi. Varbūt pat čempionu titulu. Mūsu treneris iecerējis ar spēlētājiem uz nākamo sezonu parakstīt īpašu vienošanos par sankcijām, ja notiks šādi pašpuiciski gājieni.

Par motivāciju. Pēc B.Zelkēviča domām, ir spēlētāji, kas, iespējams, uzskata, ka ir pārauguši “Liepājas metalurgu”. Viņi vēlas spēlēt augstākā līmenī, bet dažādu apstākļu sakritības dēļ tas nav izdevies. Bet šajā sakarībā vajadzētu runāt ne tikai par futbolistiem. Tik pieredzējis futbola speciālists kā Benjamins Zelkēvičs ir pietiekami ambiciozs, lai no Latvijas futbola līmeņa pie izdevības pārceltos uz augstāku. Ir ziņas, ka pirms sezonas viņš cerēja uz dažiem citiem darba piedāvājumiem pēc sasniegtā lieliskā rezultāta Latvijā, čempionāta ievadā bieži nebija kopā ar komandu, bet gan mājās – Viļņā. Kavēja treniņus Liepājā, kurus vadīja otrs treneris Vladimirs Osipovs. Daži Liepājas futbola sistēmā strādājoši un spēlējoši cilvēki uzskata, ka gatavošanās sezonai nav noritējusi ar pilnu atdevi. Nevar, protams, arī neminēt, ka viena treniņnometne Kiprā būtībā izjuka tādēļ, ka lielākā daļa komandas tika izsaukta uz izlasēm. Un diezin vai spēlē pret “Dinaburg” pavisam nesen – 18.oktobrī Liepājā (1:1) – mēs pazaudējām čempionu titulu. Tad mēs to vēl varējām glābt. Tas notika vēl pirms Jāņiem (pret “Ditton”, “Dižvanagiem” un “Skonto” – 0:0; pret “Jūrmalu” – 1:1; pret “Ventspili” – 1:1 un 0:1).

Ja pērn ļoti veiksmīgi strādāja liepājnieku galvenais trumpis – augstās piespēles, tad šogad pret šādu taktiku sāncenši gatavojās īpaši. Mūsu treneri sezonas gaitā veica šādus tādus pārkārtojumus, kas nereti arī deva rezultātu. B.Zelkēvičs gan atzīst, ka mūsu futbolistiem ir grūtības pielāgoties citai spēles manierei.

Pamatakmens paliek

Skumjas pēc zaudētā titula aizdzenās vēji, bet darbs, kas ieguldīts Liepājas futbola infrastruktūrā, jauno futbolistu kalvē un galvenajā komandā tā vienkārši nekur nevar pazust. Tas ļauj uz priekšu skatīties ar cerībām. Šogad iepriecināja pašmāju futbola audzēknis Pāvels Surņins, kurš piedalījies pilnīgi visās “Liepājas metalurga” spēlēs un tikai vienā neuzgāja laukumā pamatsastāvā. Spilgtākā legionāra statusu pilnībā apstiprināja Darjus Miceika. Šī sezona bija arī Kristapa Grebja atdzimšana, kas no otrā plāna uzbrucēja pārtapa par pamatsastāva futbolistu. Mūsu komandā ir daudz Latvijas un Lietuvas valstu izlašu dalībnieku.

B.Zelkēvičs vienojies ar kluba prezidentu, ka treneris paliks šajā amatā vēl divus gadus. Tas vērtējams drīzāk pozitīvi, jo lietuviešu speciālists labi iepazinis gan futbolistus, gan sistēmu, ir pietiekami ambiciozs, lai pierādītu, ka solis atpakaļ bija nejaušība.

Šogad līgums klubam beidzas ar diviem uzbrucējiem – Karlsonu un Grebi. Abi futbolisti neslēpj, ka saņēmuši piedāvājumus no citu valstu komandām. Tiesa, viņus uzrunājuši arī mūsu kluba vadītāji. Kā beigsies šīs pārrunas, rādīs laiks, bet, ja mēs zaudēsim šos spēlētājus, dabūt vietā vismaz līdzvērtīgus būs ļoti, ļoti grūti. Īpaši tādēļ, ka klubam nav sava selekcionāra. Aleksandrs Katasonovs paliek mūsu klubā. Cits jautājums, vai viņš būs spēlētājs, vai pildīs citus pienākumus.

“Liepājas metalurgs” 2006.gada sezonā

Piecas izteiksmīgākās spēles
17.maijs   “Liepājas metalurgs” – “Skonto” 2:1 (virslīga)
19.jūlijs     “Aktobe” – “Liepājas metalurgs” 1:1 (UEFA Čempionu līga)
20.augusts        “Ventspils” – “Liepājas metalurgs” 1:2 (virslīga)
24.septembris   “Skonto” – “Liepājas metalurgs” 1:2 (Latvijas kausa fināls)
21.oktobris        “Liepājas metalurgs” – “Ventspils” 4:0 (virslīga) 

Fakti
– “Liepājas metalurgs” šosezon virslīgā guva visvairāk vārtu (66) un ielaida vismazāk vārtu (20), toties neguva visvairāk uzvaru (18) un punktu (60).
– Jau ceturto sezonu pēc kārtas metalurgiem ne pret vienu virslīgas pretinieku nav negatīvas bilances. Šosezon – pret visiem pozitīva.
– Tikai viens pretinieks ir uzveikts visās četrās virslīgas spēlēs – “Rīga”, turklāt ar graujošu vārtu starpību – 17:1.
– 6 virslīgas spēlēs liepājnieki nav spējuši gūt vārtus.
– 5 virslīgas spēlēs mūsējie guvuši 5 un vairāk vārtus.
– 7 reizes metalurgi uzvarējuši ar 2:1, no tām divreiz Latvijas kausa izcīņā pagarinājumā.
– Vispārliecinošākā uzvara – pret “Jūrmalu” 7:1 Liepājā.
– Vissāpīgākais zaudējums – pret “Ditton” 0:2 Daugavpilī. 

Mūsu futbolisti 2006.gada sezonā
– “Liepājas metalurga” komandas sastāvā virslīgā katrs vienā spēlē vēl piedalījās Ivans Gluško, Dmitrijs Halvitovs un Igors Aleksejevs.
– Virslīgas un Latvijas kausa izcīņas spēlēs pa vienai sarkanai kartītei nopelnījuši 5 futbolisti – Tamošausks, Miceika, Soloņicins, Ivanovs, Žuravļovs, bet pavisam mūsu futbolistiem parādītas 53 dzeltenās kartītes. 


Ints Grasis,

“Kurzemes Vārds”

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz