“Liepājas” futbolisti pirms Latvijas kausa fināla zaudē punktus virslīgas spēlē

Šodien ”Optibet” Latvijas futbola Virslīgas spēlē uzvaru izcīnīja Jūrmalas ”Spartaks”, kas ar 1:0 pieveica ”Liepāju”. Vienīgie vārti tika gūti 68. minūtē, liepājniekiem ievirzot bumbu savā cietoksnī.

04.11.2020 16:09

Laukuma saimnieki sāka apņēmīgi, pirmajās četrās minūtēs izveidojot trīs gana labas vārtu gūšanas iespējas. Dodo piespēle izrāvienā aizsūtīja Artūru Karašausku, bet Virslīgas oktobra labākais futbolists aizsita garām tālajam stūrim. Pēcāk teicams moments radās Valērijam Harbačikam, tomēr pēc baltkrievu pussarga sitiena Jūrmalas ”Spartaku” glāba Dāvis Ošs.

Protams, liepājnieki pēc pirmajās minūtēs nerealizētajām iespējām nemeta plinti krūmos. un turpinājumā viņi norībināja pretinieku vārtu konstrukciju. Eduards Tīdenbergs izpildīja standartsituāciju, un, lai gan ”Spartakam” izdevās dabūt bumbu ārā no soda laukuma, tā atlēca pie Mārtiņa Ķigura. Viņš šāva spēcīgi, bet pretiniekus glāba pārliktnis.

Pašās puslaika beigās lieliska iespēja radās arī ”Spartakam”. Kompensācijas laikā bumba atrada Kvadvo Asamoā, kurš nekautrējās sist no gaisa, tomēr pievīla precizitāte – bumba aizlidoja sprīdi virs vārtiem. Puslaika pārtraukumā komandas devās ar bezvārtu neizšķirtu kabatās, turklāt otrā puslaika ievads bija miegaināks nekā iepriekš redzētais futbols.

Taču viss mainījās 68. minūtē, kad ”Spartaks” panāca 1:0. Sitiens no 17 metriem iesprūda burzmā, bet bumba pēc rikošeta veiksmīgi atrada Samatu Sarsenovu. Krievu pussargs sita, arī viņam talkā nāca rikošets, un bumba no Sedinā Keitā ielidoja ”Liepājas” vārtos. Tādējādi mājiniekiem nācās celt mača tempu, lai domātu par atspēlēšanos.

Tomēr ”Liepājai” atlikušajās 25 minūtēs nebija pa spēkam izveidot nevienu tiešām nopietnu momentu, līdz ar to šajā sezonā tika piedzīvots pirmais zaudējums pret ”Spartaku”. Jūrmalnieki, kuri iepriekšējā mačā pārsteidzoši mājās zaudēja ”Tukumam”, tagad turnīra tabulā apsteiguši ”Liepāju”, bet aizvadītas par divām spēlēm vairāk nekā kurzemniekiem.

”Liepājai” svētdien sezonas pati svarīgākā spēle – Latvijas kausa fināls pret ”Ventspili”. Uzvara ļaus garantēt dalību nākamās sezonas UEFA Konferenču līgā, kamēr zaudējums finālā tikšanu pie Eirokausiem padarīs ļoti sarežģītu.

Liepāja – Spartaks 0:1 (0:0)

Vārti: Keitā (savos) 68′
Brīdinājumi: Keitā, Dodo, Karašausks, Stuglis – Sarsenovs, Opara, Smits, Skrebels
Liepāja: Ribka, Ķigurs, Jurkovskis, Keitā, Dodo, Jahaja (Stuglis 46′), Karašausks, Simičs, Joksimovičs, Tīdenbergs, Harbačiks (Fraidejs 61′)
Spartaks: Ošs, Belakovičs (Nvaoriza 90’+2), Opara, Kramēns, Abdullāhi, Ahlī, Smits (Šipošs 85′), Dross, Asamoā (Mickevičs 85′), Alpēns (Skrebels 74′), Sarsenovs (Drišļuks 74′)
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Golubevs