Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Spataru fantastisks tālsitiens, “Liepāja” iesoļo ceturtdaļfinālā

14.07.2019 18:20

Par pirmo “Optibet” Virslīgas klubu, kas iekļuvis “Viensviens” Latvijas kausa futbolā ceturtdaļfinālā šodien kļuva “Liepāja”, kas izbraukumā ar 4:0 droši apspēlēja 1. līgas vienību FK “Smiltene/BJSS”. Divus vārtus uzvarētāju labā guva Danu Spataru.

FK Liepāja: Zviedris – Rozentāls (Sidorovs 75`), Toress, Čudars, Lūks, Askerovs (Drāznieks 83`), Spataru, Jaunarājs-Janvāris, Tobers, Viļumsons (Ziemelis 46`), Mihaels.

Uzvaras vārtus ar visnotaļ gados jaunu sastāvu šodien spēlējošā “Liepāja” šajā mačā guva ļoti agri – jau sestajā minūtē ātrajā pretuzbrukumā izrāvās Vugars Askerovs, kurš tā noslēgumā iepildīja piespēli gar vārtiem Danu Spataru. Moldāvs bumbu bez lielām problēmām raidīja tukšā smilteniešu cietoksnī (1:0).

Turpinājumā “Liepāja” devās pēc saviem otrajiem vārtiem, Kristianam Damianam Toresam meistarīgi atdodot bumbu Kristeram Čudaram, kura raidījumu atvairīja “Smiltenes/BJSS” vārtsargs Dagnis Sausais. 25. minūtē pirmais pusmoments izveidojās arī mājiniekiem, pretuzbrukumā uz “Liepājas” vārtiem izraujoties Ralfam Apsītim, kuram gan nopietni traucēja liepājnieks Roberts Krists Jaunarājs-Janvāris, kādēļ Apsīti bumbu sita krietni pāri liepājnieku cietoksnim.

Pirmā puslaika izskaņā pa reizei pa vārtu stabu bumbu trieca gan Askerovs, gan Spataru, rezultātam saglabājoties nemainīgam.

Pēc 15 minūšu pārtraukuma viesu pārsvars nedaudz palielinājās, daudzas reizes savu komandu meistarīgi glābjot vārtsargam Sausajam. Tā tas notika arī 64. minūtē, kad Sausais atvairīja Askerova sitienu, tomēr pirmais pie atlēkušās bumbas bija Čudars, kurš panāca 2:0 “Liepājas” labā, praktiski izšķirot mača uzvarētāja likteni.

Atlikušajā pusstundā izcelties varēja abas komandas – pēc Eduarda Stīpnieka tāla šāviena spēlē pirmoreiz tā pa īstam iesaistījās arī liepājnieku vārtsargs Krišjānis Zviedris, kurš nepārliecinoši, taču bumbu tvēra.

Pamatlaika noslēgumā liepājnieki savam rēķinam pievienoja vēl divus rezultatīvus raidījumus – 84. minūtē 3:0 ar izcili skaistu tālsitienu tieši vārtu tālajā devītniekā panāca Spataru. Savukārt cīņas gala rezultātu 4:0 priekšpēdējā minūtē uzstādīja Gatis Lūks.

Liepājnieki labā noskaņojumā varēs doties uz Minsku, kur aizvadīs UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmās kārtas atbildes spēli ar vietējo “Dinamo”.

FK Smiltene/BJSS — FK Liepāja 0:4 (0:1)

Vārti: Spataru 6`, 84`, Čudars 64`, Lūks 89`
Brīdinājumi: Lūks 69`