Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

Spēku pārbaude pret Lietuvas vicelīderi

10.09.2012 07:07

Virslīgas pauzi Latvijas futbola izlases spēļu laikā “Liepājas metalurgs” nedēļas nogalē aizpildīja ar pārbaudes spēli Nidā pret Viļņas “Žalgiri”, kurā mūsējie piekāpās ar 1:2 (0:2).

Liepājniekiem no spēlētājiem, kas ikdienā trenējas kluba galvenajā komandā, trūka daudzu futbolistu, kas ir izsaukti uz Latvijas nacionālo, U-21 un U-19 izlasi. Tādēļ iespēja sevi apliecināt tika dota tuvākajiem rezervistiem, kā arī lietuviešu vārtsargam Aurēlijam Dubickum.

Pirmajā puslaikā laukumā dominēja leģionāriem bagātais Viļņas klubs, kas Lietuvas A līgas kopvērtējumā atrodas 2. vietā. “Žalgiris” uzbruka vairāk, bet liepājnieki atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Savas iespējas prasmīgāk izmantoja lietuvieši, kuri pirmo puslaiku pabeidza ar pelnītu pārsvaru 2:0. Otrajā puslaikā metalurgi Petruka vietā laukumā sūtīja Leļūgu, un šī rokāde mainīja spēku samērus laukumā, mūsējie pārņēma iniciatīvu, tomēr spēja vienīgi samazināt vārtu deficītu, kad 77. minūtē pēc stūra sitiena izcēlās Mežs.

“Liepājas metalurga” treneris Dmitrijs Kalašņikovs norāda, ka šī bija vērtīga iespēja gūt spēļu praksi laikā, kad daudzi spēlētāji aizņemti izlasēs. Daži futbolisti esot izmantojuši iespēju parādīt savu lietderību “Metalurga” lielajai komandai. Labā ziņa ir tā, ka pēc traumas sadziedēšanas laukumā ir atgriezies Bagužis, kas īpaši pozitīvi ir tādēļ, ka sestdien mačā pret FS “Metta/LU” diskvalifikācijas dēļ nevarēs palīdzēt Mežs, bet cits centra aizsargs Mihadjuks vēl nevar spēlēt veselības problēmu dēļ. Virslīgas spēle pret metiešiem sestdien, 15. septembrī, pulksten 17 notiks Liepājā.