Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Strīdīga pendele, asumi un Pertijas izraidīšana: Liepājai un Valmierai neizšķirts

“Optibet” futbola Virslīgas pārceltajā mačā “Liepāja” un “Valmiera” cīnījās neizšķirti 1:1. Vadībā pirmā izvirzījās “Valmiera”, taču visnotaļ grūti izprotamā veidā piespriesta 11 metru soda sitiena dēļ šo vadību zaudēja. “Valmiera” spēli pabeidza mazākumā, kā arī bez galvenā trenera Tamaza Pertijas, kurš tika izraidīts no mača.

23.11.2020 15:29

“Liepājai” un “Valmierai” šī bija otrā spēle no četrām, kas abām komandām paredzētas deviņu dienu laikā (no 20. līdz 29. novembrim). Par to, vai Virslīgas sezonā tiks aizvadītas arī divas pēdējās kārtās, Covid-19 izplatīšanās dēļ gan vēl tiks spriests, un komandas ar īpašu sastāva taupīšanu neaizrāvās – Liepājai salīdzinājumā ar iepriekšējo maču bija trīs izmaiņas sākumsastāvā, laukumā dodoties Keitā, Žuļevam un Stuglim, kamēr “Valmierai” tikai divas. Sastāvā atgriezās Badmuss un Balodis, kamēr pat pieteikumā nebija Kriša Kārkliņa un Diaņa.

Spēles pirmajās 20 minūtēs nedaudz aktīvāk pretinieku vārtu virzienā spēlēja mājinieki, taču vārtus pirmā guva “Valmiera”. 21. minūtē nelielu haosu pie Liepājas soda laukuma lieliski izmantoja Alouns Ndojs, kurš tika pie bumbas, izspēlēja sieniņu ar Fallu un raidīja bumbu vārtos. “Valmiera” pēc vārtu guvuma bija iedvesmoti un spēlēja veiksmīgi, gandrīz arī panāca 2:0, bet Ērika Puncula vārtu guvums, sitot ar galvu, tomēr netika ieskaitīts. Taču paši interesantākie pirmā puslaika notikumi bija pietaupīti kompensācijas laikam.

Jau brīdī, kad komandas noskaņojās signālam par puslaika beigām, Karašausks un Pape Falls soda laukumā devās pēc bumbas, un situācijā, kurā nelikās, ka notiks kas ievērības cienīgs, Karašausks pēkšņi nokrita un tiesnesis norādīja uz 11 metru atzīmi. Kontaktu ar aizsargu saskatīt bija grūti pat palēninājumā atkārtojumā, un Karašausks pēc kritiena arī nemaz nepieprasīja pendeli, taču tā tika nozīmēta tik un tā. Par to asi protestēja “Valmieras” treneris Tamazs Pertija, iesaistoties arī skaļā vārdu apmaiņā ar “Liepājas” futbolistu Simiču.

Pendeli pēc ļoti lēna ieskrējiena realizēja Dodo, kas noveda pie jauniem asumiem, kopā saskrienot gandrīz visiem abu komandu spēlētājiem. Tiesnesis nemaz nelika izspēlēt bumbu no centra, bet aizsūtīja visus puslaika pārtraukumā. Pēc puslaika pārtraukuma laukuma malā atgriezās arī Pertija, taču ātri vien bija spiests stadionu atstāt, jo tika izraidīts no spēles. Līdz ar to abas komandas bija bez galvenajiem treneriem – diskvalifikācijas dēļ Dmitrijs Mološs “Liepājas” tehniskajā zonā nevarēja būt.

Otrā puslaika pirmajā pusē “Liepāja” uzbruka nedaudz vairāk, taču laika gaitā iniciatīva acīmredzami pārgāja “Valmieras” pusē. Labu iespēju no tuvas distances neizmantoja Punculs, citā situācijā jautāt par to, vai bija pendele vai nē, neļāva aizmugures situācija. “Valmierai” joprojām netrūka epizožu, par kurām paust iebildumus par tiesāšanu. Punculs saņēma brīdinājumu par dusmām, kad viņa pretuzbrukumu pēc pārtvertas bumbas aprāva signāls par viņa noteikumu pārkāpumu, kamēr 89. minūtē Ndojs saņēma brīdinājumu, par ko aktīvi protestēja gan viņš, gan citi Valmieras leģionāri, un Ndojs pēc tam tika arī noraidīts. Rezultāts gan vairs nemainījās.

Līdz ar šo neizšķirtu turnīra tabulā cīņā par bronzas medaļām un atlikušo Eirokausu ceļazīmi skaidrs palicis tikai tas, ka uz trešo vietu vairs pat teorētiski nevar pakāpties Jūrmalas “Spartak”. Arī “Liepājai” bronzas medaļas aizsniedzamas vairs tikai pie visu apstākļu sakritības, kamēr “Ventspils” no “Valmieras” atpaliek par vienas uzvaras tiesu, turklāt “Valmierai” ir priekšrocība savstarpējās spēlēs pret abām Kurzemes komandām. Attiecīgi “Valmiera” ar vienu uzvaru atlikušajās divās spēlēs garantēs sev bronzu.

“Liepāja” – “Valmiera” 1:1 (1:1)

Vārti: Dodo 45+3 (11m) – Ndojs 21`
Brīdinājumi: Žuļevs, Ribka, Karašausks – Punculs, Ndojs
Noraidījumi: Ndojs 89`
Liepāja: Ribka, Jurkovskis, Keitā, Žuļevs, Dodo (Torress 78`), Jahaja (Harnačiks 62`), Karašausks, Simičs, Tīdenbergs, Stuglis (Ķigurs 62`), Bjarozkins.
Valmiera: Eleferenko, Punculs, Badmuss, Jaunzems, Selestīns, Falls, Balodis, Gejs, Ndojs, Gadrani, Dava,
Galvenais tiesnesis: Artūrs Vītoliņš