Svarīga uzvara pret līderi

20.08.2006 16:10

0

“Liepājas metalurgs” dzenas pakaļ zeltam
Svētdien dramatiskā mača galotnē izbraukumā “Liepājas metalurga” futbolisti tika atalgoti par cīņassparu un lielo vēlēšanos uzvarēt, sagādājot pirmo zaudējumu šā gada virslīgas čempionāta pašreizējiem līderiem “Ventspils” futbolistiem.

“Ventspils” – “Liepājas metalurgs” 1:2 (0:1).
“Liepājas metalurgs”
: Spole, Zirnis, Kļava, Soloņicins, Surņins, Miceika, Petrenko, Kalons, Rimkēvičs (Katasonovs, 76.), Karlsons, Grebis (Kecs, 90.+4).
Vārtu guvēji: “Ventspils” – Butriks (50.); “Liepājas metalurgs” – Grebis (13.), Karlsons (89.).
Brīdinājumi: “Ventspils” – Vukovičs (34.), Rimkus (52.), Ndeki (73. un 85.), Kačanovs (78.); “Liepājas metalurgs” – Zirnis (28.), Karlsons (85.).
Noraidījumi: “Ventspils” – Ndeki (85.).

Spēli mūsējie iesāka ļoti apņēmīgi, un visu pirmo puslaiku viesiem piederēja iniciatīva. Liepājniekiem bija vajadzīga tikai uzvara, un spēles uzdevums izpaudās arī spēlētāju izvietojumā, uzbrukuma smailē izvirzot Grebi un Karlsonu, kuriem bieži priekšā pieslēdzās Rimkēvičs un Kalons, bet palīgos Spolem “Liepājas metalurgs” izvietoja trīs nominālos aizsargus. Savukārt “Ventspils” rindās pat rezervistu sarakstā nebija Sļesarčuka un Zangarejeva, toties laukumā visu spēli nospēlēja Rimkus.

“Liepājas metalurgs”, ar lieliem spēkiem virzoties uz pretinieku vārtiem, pirmajā puslaikā ventspilniekus bieži piespieda bumbu raidīt aiz sava laukuma puses gala līnijas, un visā mačā mūsējie izpildīja vismaz desmit stūra sitienus. Lielākā daļa no tiem nedeva rezultātu, izņemot vienu – veiksmīgi beidzās Soloņicina stūra sitiens 13.minūtē, kad Grebja un Gorkša divcīņa otrajā stāvā beidzās ar bumbas ielidošanu vārtu tālajā augšējā stūrī, bet panākums tika ieskaitīts Grebim.

Laukuma saimnieki uzbruka paretam, toties mūsu aizsardzības līnija lika viesu atbalstītājiem nervozēt. 35.minūtē liepājnieku vārtus glāba Spole, veikli izskrienot no sava cietokšņa kādus 22 metrus un ar kājām apturot bumbas ceļu uz vārtiem. Divreiz pirmajā puslaikā bīstami tuvu vārtiem sitiena pozīcijā nominstinājās Rimkēvičs, un mūsēji tā arī nespēja dubultot pārsvaru.

Arī spēles otro daļu “Liepājas metalurgs” uzsāka apņēmīgi, taču aktīvāk sāka spēlēt arī laukuma saimnieki. Piecas minūtes pēc pārtraukuma neveiksmīgi nospēlēja Spole, un mājinieki izlīdzināja rezultātu, bet pēc tam radīja vēl pāris bīstamu momentu.

Ventspilnieki ļoti prasmīgi aizstāvējās un viesiem neļāva brīvi izspēlēt kombinācijas. Savukārt mūsēji, pietuvojoties vārtiem, nereti centās iespēlēt bumbu burzmā soda laukumā, nevis izdarīt sitienu no pustālas distances. 76.minūtē metalurgu galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs gāja uz visu banku, laukumā Rimkēviča vietā sūtot Katasonovu. Šāda trijotne – Katasonovs, Grebis un Karlsons – līdz šim uzbrukumā nebija redzēta.

Par atslēgas figūru spēles izskaņā kļuva Karlsons. Vispirms viņa divcīņa ar mājinieku aizardzības balstu Ndeki beidzās ar ventspilnieku leģionāram parādītu dzelteno kartīti, bet jau nākamā abu futbolistu saķeršanās Ndeki bija pēdējā šajā mačā – viņam pēc atkārtoti novicinātās dzeltenās kartītes igauņu arbitrs Kaldnma, protams, parādīja arī sarkano. Ticis vaļā no sava galvenā sedzēja, Karlsons dramatiskā mača galotnē vārtu priekšā uztvēra Surņina piespēli un izklupienā to raidīja Vaņina vārtos.

“Liepājas metalurgs” izcīnīja ļoti svarīgu uzvaru un uzsāka pakaļdzīšanos Latvijas čempionāta zelta medaļām, kas mūsējiem slīd ārā no rokām. Cerams, ka šis panākums mūsu komandai atdos ticību saviem spēkiem un uzlabos mikroklimatu komandā.

Citās virslīgas spēlēs: “Skonto” – “Dižvanagi” 6:0, “Ditton” – “Dinaburg” 2:4. Vakar vakarā “Jūrmala” spēlēja ar “Rīgu”.

Liepājnieku nākamā virslīgas spēle ar “Dižvanagiem” notiks jau nākamtrešdien, 23.augustā, nevis viesos, kā bija paredzēts, bet gan savā laukumā pulksten 18.

FK “Ventspils” preses sekretāra Mihaila Koroļova sagatavotais “Liepājas metalurga” galvenā trenera Benjamina Zelkēviča viedoklis:
– Esmu apmierināts ar spēles rezultātu un komandas sniegumu. Ne neizšķirts, ne, protams, zaudējums mūs neapmierināja, jo tad mūsu izredzes uz zeltu būtu zudušas. Tāpēc komanda pienācīgi noskaņojās, izvēlējāmies taktiku ar trīs uzbrucējiem un atpakaļ atvirzītu Soloņicinu, kurš labi ievadīja uzbrukumus. Apmierināja tiesnešu darbība. Pazīstu Karlsonu jau sen, un, manuprāt, viņš apzināti neizprovocēja konfliktu ar Ndeki. Intriga cīņā par čempiona titulu saglabājas.

Izšķirošos vārtus spēles pēdējā minūtē guva Ģirts Karlsons.