Tabulā joprojām nulle punktu

14.10.2012 17:51

Latvijas futbola izlases blāvās izredzes pacīnīties par kvalificēšanos 2014. gada pasaules čempionāta finālturnīram faktiski ir sabrukušas pēc zaudējuma izbraukumā ar 1:2 (0:2) Slovākijas valstsvienībai.

Jau spēles 9. minūtē mūsējie nokļuva iedzinējos ar 0:2, un pirmos vārtus guva Itālijas A sērijas vicelīdera, kluba “Napoli” zvaigzne, uzbrūkošais pussargs Mareks Hamšiks. Viņš realizēja 11 metru soda sitienu, kas tika piešķirts par Andra Vaņina pārkāpumu pret Vladimiru Veisu, bet otros vārtus pēc soda sitiena guva Mareks Sapara.

Katastrofālajam mača startam nesekoja tikpat katastrofāls turpinājums. Divi precīzi sitieni izrādījās viss, uz ko bija spējīgi diezgan bāli spēlējošie mājinieki, tiesa, neko pārlieku kvalitatīvu oponentiem nespēja likt pretī arī mūsējie. Daži sekmīgi uzbrukumi gan padevās, bet Oļega Laizāna sitienu atvairīja Dušans Kučaks, savukārt Artjoma Rudņeva vārtu guvumu neieskaitīja aizmugures stāvokļa dēļ. Nedaudz svaiguma spēlē deva Liepājas futbola audzēkņa Māra Verpakovska nākšana laukumā 77. minūtē. Māris saasināja spēli uzbrukuma kreisajā flangā, 84. minūtē nopelnīja tiesības sist 11 metru soda sitienu, kuru pats aukstasinīgi realizēja.

Visu spēli aizvadīja divi Liepājas futbola audzēkņi, aizsargi Deniss Ivanovs un Oskars Kļava, kura pieskatītajā labajā flangā mājinieki izveidoja abas savas rezultatīvās epizodes. Turklāt Oskars nopelnīja brīdinājumu, kas viņam liegs piedalīties izlases šīgada pēdējā spēlē, kurā Latvija otrdien pulksten 20 Rīgā tiksies ar Lihtenšteinu.

Citi G grupas spēļu rezultāti: Lihtenšteina – Lietuva 0:2, Grieķija – Bosnija un Hercegovina 0:0.