Piektdiena, 3. jūlijs Verita, Everita, Benita, Sulamīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Tobers sezonu atsāks ar pilnvērtīgu līgumu Gdaņskā

Tobers sezonu atsāks ar pilnvērtīgu līgumu Gdaņskā
Kristera Tobera īres līgumā bijis paredzēts, ka "Lechia" izpirks viņa līgumu, ja Liepājas rucavnieks Gdaņskas kluba rindās aizvadīs vismaz piecas spēles. (Foto: lechia.pl)
26.05.2020 06:00

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Piektdien Polijas futbola čempionāta augstākās līgas klubs Gdaņskas “Lechia” pavēstīja, ka ir izpircis līgumu ar Kristeru Toberu, kuru līdz šim poļu vienība īrēja no futbola kluba “Liepāja”. Sezonu “Lechia” sestdien, 30. maijā, atsāks ar derbiju pret Gdiņas “Arka”.

Latvijas futbola izlases pussargs Kristers Tobers neilgajā laikā Polijā paguvis sevi apliecināt kā augsta kalibra futbolistu, kā rezultātā Polijas ekstraklases vienība Gdaņskas “Lechia” nolēmusi izpirkt spēlētāja līgumu no iepriekšējā kluba “Liepāja”, “Lechia” vienības mājaslapā vēstīto citē LETA.

Dobelē dzimušo un Rucavā uzaugušo 19 gadus veco Liepājas futbolistu Toberu “Liepāja” Gdaņskas klubam janvāra vidū izīrēja, bet vienošanās jau paredzēja iespēju izpirkt jaunā futbolista līgumu. Tiesa, līguma izpirkšana jau sākotnēji izskatījās gandrīz neizbēgama, jo, lai tas notiktu, Kristeram “Lechia” sastāvā bija jāaizvada tikai piecas spēles. Polijas klubs ziņo, ka līgums ar spēlētāju noslēgts līdz 2023. gada 30. jūnijam.

“Esmu priecīgs, ka “Lechia” varēšu palikt ilgāk. Man ir iespēja būt daļai no liela kluba lieliskā pilsētā. Laukumā centīšos rādīt savu labāko sniegumu,” Gdaņskas klubs citē 192 centimetrus garo latviešu aizsargu.

Tobers 2019. gadā aizvadīja savu otro sezonu virslīgā. Tajā viņš “Liepājas” sastāvā 28 spēlēs guva 3 vārtus. Tāpat viņš devās laukumā četrās UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas spēlēs.

Tobers pērn debitēja Latvijas izlasē, kurai palīdzēja Eiropas čempionāta kvalifikācijas sešās spēlēs. Kristers spēlējis arī dažāda vecuma Latvijas jaunatnes izlasēs.

“Lechia” ar 38 punktiem 26 spēlēs ieņem 7. pozīciju Polijas ekstraklasē. Iepriekšējā sezonā Gdaņskas komanda izcīnīja 3. vietu, kas tai vasarā ļāva piedalīties UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā, kur tā atzina Dānijas “Brondby” pārākumu.

– Kas tavā ikdienā ir mainījies pēc kluba paziņojuma par līguma izpirkšanu ar tevi?

– Pēc būtības nekas nav mainījies, vienīgi tagad esmu kļuvis par pilnvērtīgu “Lechia” īpašumu. Turklāt es jau iepriekš skaidroju, ka īres līgumā ir iekļauts punkts par to, ka, man aizvadot piecas spēles, klubam līgums jāizpērk. Kad aizvadīju piecas spēles, manis izpirkšana būtībā kļuva par laika jautājumu.

– Klubs ziņo, ka līgums ar tevi parakstīts līdz 2023. gadam. Novēlam tev veiksmi Polijā, tomēr nav noslēpums, ka daudzi futbolisti šo līgu izmanto kā atspēriena dēli iekļūšanai augstāka līmeņa čempionātā. Turklāt arī paši klubi, iegādājoties tik jaunus spēlētājus kā tu, cer nopelnīt ar transfēru. Vai arī tu pats uz šo pāreju raugies kā iespēju nokļūt spēcīgākā čempionātā?

– Jā, mēs ar aģentu uz šo pāreju raugāmies kā uz tramplīnu nokļūšanai augstākā līmenī, bet mans primārais uzdevums ir nostabilizēties Polijā, iegūt pieredzi, turpināt izaugsmi, lai es būtu gatavs nākamajam solim.

– Pagaidām tā vēl ir skriešana notikumiem pa priekšu, tomēr jau laikā, kad “Liepāju” trenēja Gordons Jangs, viņš runāja, ka tu varētu atbilst britu futbola stilam. Vai ir kāda līga, kurā tu īpaši vēlētos turpināt karjeru pēc Polijas?

– Laikam jau fiziskie dotumi man ir gana labi, lai runātu, ka man piemērota būtu Skotija vai Anglija. Kad nebija pandēmijas, es arī vairāk sekoju līdzi Anglijas premjerlīgai, bet neteiktu, ka man ir viena kāda īpaši iecienīta līga. Vispirms jāpierāda sevi Polijā, bet, domājot par nākamo līmeni, ir jāmēģina pielāgoties jebkuram līmenim.

– Polijā sezonas atsākšanās vairs nav aiz kalniem, vai ne?

– Jā, sezona atsāksies 29. maijā, bet mums pirmā spēle notiks 30. maijā.

– Kad runājām ar tevi iepriekšējo reizi, tu Covid-19 dēļ trenējies individuāli. Kā kopš tā laika ir mainījies tavs un tavas komandas treniņu darbs?

– Pēc ierobežojumu mīkstināšanas sākotnēji mums ļāva trenēties grupās pa trim spēlētājiem, ievērojot divu metru distanci. Šādā režīmā trenējāmies aptuveni vienu nedēļu. Nākamajā nedēļā mums jau ļāva trenēties pa sešiem cilvēkiem vienā grupā. Tagad jau kādas trīs nedēļas strādājam kopējā grupā, bet kādas divas nedēļas mums ir atļauti kontakta treniņi. Komandā visi spēlētāji, treneri un apkalpojošā personāla darbinieki ir pārbaudīti uz Covid-19, par laimi, visi testi ir negatīvi. Ja nemaldos, pēdējā pārbaude pirms sezonas sākuma ir paredzēta otrdien.

– Vai tu visu dīkstāves laiku pavadīji Polijā?

– Jā. Polijas futbola federācija aizliedza spēlētājiem pamest valsti.

– Vai šis laiks tev palīdzēja labāk apgūt poļu valodu?

– Varu komunicēt poliski, runāt, saprast kādus astoņdesmit procentus citu teiktā, kad cilvēki runā lēni. Problēmas rodas, kad mani sarunas biedri sāk runāt ātrāk.

– Kādā sportiskajā formā esi tu pats, un kādā formā ir tavi komandas biedri pēc šīs ilgās pauzes čempionātā?

– Protams, ka nav iespējams saglabāt sportisko formu, kad tik ilgu laiku ir jāiztiek bez spēlēšanas. Kad mums atsākās treniņi trīs spēlētāju grupām, tad fiziskās sagatavotības treneris pamazām sāka uzlabot mūsu kondīciju. Bija pa diviem treniņiem dienā, un forma uzlabojās, bet, kad iespēlēsimies, tad tā uzlabosies vēl vairāk.

– Vai “Lechia” pirms sezonas atsākšanās ir aizvadījusi pārbaudes spēles?

– Divu nedēļu laikā mēs esam aizvadījuši kādas trīs treniņspēles savā starpā, bet ar citiem klubiem neesam spēlējuši.

– Sezona jau ir atsākusies Polijas kaimiņvalstī Vācijā, kur attiecībā uz futbolu ir spēkā virkne ierobežojumu. Vai un kādi ierobežojumi būs jāievēro Polijas futbolā?

– Sīki neesmu informēts, bet zinu, ka nebūs skatītāju un nebūs atļauti rokasspiedieni, taču kontakts jau tāpat būs.

– Ārzemju mediji vēsta, ka Vācijā prieks par futbola sezonas atsākšanos mijas ar bažām par slimības iespējamo izplatīšanos. Kāda ir poļu reakcija uz ekstralīgas sezonas restartu?

– Es zinu, ka “Lechia” fani nav pārāk priecīgi par to, ka spēles notiks bez skatītāju klātbūtnes. Mums ir kvēlākie fani Polijā, un esmu dzirdējis, ka viņi ir gatavi pulcēties un skandēt dziesmas, atbalstīt mūs stadiona ārpusē.

– Kāds ir “Lechia” mērķis šajā sezonā?

– Pirmais mērķis ir iekļūt astotniekā jeb izslēgšanas spēlēs. Tāpat mums ir labas izredzes kausa izcīņā. Esam iekļuvuši pusfinālā, tagad jāgaida izloze.

– Tavam klubam sezonas atsākšanas spēlē jātiekas ar Gdaņskas kaimiņu pilsētas Gdiņas klubu “Arka”. Cik principiāls parasti ir mačs starp komandām no divām Baltijas jūras piekrastes pilsētām, kuras šķir tikai pārdesmit kilometru?

– Pret “Arku” ir nevis spēle, bet karš. Abām komandām ir jāuzvar par jebkuru cenu. Spēlē norit cīņa līdz pēdējiem spēkiem, līdz asinīm. Tas ir viens no lielākajiem derbijiem Polijā. Domāju, ka federācija ir priecīga par to, ka šī spēle notiek bez skatītāju klātbūtnes. Man stāstīja, ka parasti jau dienu pirms šīs spēles pilsētā ir slēgtas kafejnīcas, visur dežurē daudz policistu, jo arī “Arkai” ir ļoti kvēli līdzjutēji. Sportiskajā ziņā gan nezinu, ko no šīs komandas gaidīt, jo neesmu pret to spēlējis, taču viņiem ir jauns treneris, par kuru dzirdamas labas atsauksmes, un spēles principialitātes dēļ nav svarīgi tas, ka “Arka” kopvērtējumā ieņem tikai priekšpēdējo vietu.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz