Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Tobers pirmo trilleri Polijas ekstraklasē vēroja no malas

02.06.2020 06:00

Andris Sudmalis

Kristera Tobera klubs Gdaņskas “Lechia” savā pirmajā spēlē pēc Polijas ekstraklases atsākšanās ar 4:3 pārspēja Gdiņas vienību “Arka”. Liepājas futbolists gan šajā mačā laukumā nedevās.

Līdz Polijas čempionāta augstākās līgas pārtraukšanai K. Toberu regulāri iekļāva “Lechia” pamatsastāvā. Tiesa, ekstralīgas pēdējā mačā pirms pandēmijas ieskriešanās Kristeru nomainīja pēc pirmā puslaika, bet viņa komanda cīnījās neizšķirti 4:4 (3:2) ar Lubinas “Zaglebie”. Dažas dienas vēlāk Liepājas rucavnieks nospēlēja visas 90 minūtes kausa ceturtdaļfināla cīņā pret Glivices “Piast”.

Kristers “Kurzemes Vārdam” pastāstīja, ka pirms nedēļas iedzīvojies nelielā savainojumā. Pats futbolists bijis gatavs doties laukumā, taču komandas galvenais treneris Pjotrs Stokovjecs negribējis riskēt ar mūsējā iekļaušanu pamatsastāvā. Kristers, iespējams, būtu devies laukumā, ja mača izskaņā būtu jānotur labvēlīgs rezultāts, taču viņa komandai pamatlaika beigās un kompensācijas laikā bija jādomā par atspēlēšanos, nevis labvēlīga rezultāta noturēšanu.

Polijas ekstralīgas pirmajā kārtā pēc turnīra atsākšanās tikās kaimiņpilsētu Gdaņskas un Gdiņas klubi, kuru dueli Polijā sauc par Trīspilsētu (Gdaņska, Gdiņa, Sopota) derbiju, kas mēdz izvērsties visai karsts vārda tiešā nozīmē, jo abu klubu emocionālie līdzjutēji nevairās izmantot pirotehniku un raidīt to pretinieku komandas līdzjutēju sektorā.

Šogad fanu klātbūtne derbijā gan nebija atļauta Covid-19 dēļ, un 43 615 skatītājiem paredzētais “Stadion Energa Gdansk” stadions, kur 27. maijā bija jānotiek Eiropas līgas finālam, palika ar tukšām tribīnēm arī “Lechia” un “Arka” spēlē.

Tās pirmais puslaiks aizritēja bez gūtiem vārtiem, bet mača otrajā pusē abas komandas eksplodēja un kopā sasita 7 golus, turklāt katra pa divām reizēm bija precīza no 11 metru atzīmes.

Rezultātu 50. minūtē atklāja Tobera kluba biedrs Flāvio Paiksao, kurš pirmoreiz mačā pārspēja kādreizējo “Liepājas metalurga” vārtu vīru Pāvelu Šteinboru. Viņš metalurgu vārtus sargāja no 2008. līdz 2012. gadam, pēc tam trīs sezonu laikā uzspēlēja trīs valstīs – Dienvidāfrikā, Polijā un Kiprā. 2016. gadā Pāvels kļuva par kluba “Arka” vārtsargu un regulāri izpelnās augstu novērtējumu gan savas komandas, gan visa Polijas čempionāta mērogā. Komandas kapteiņa P. Šteinbora spilgtais sniegums Gdiņas vienībai gan maz līdz, un “Arka” Polijas čempionāta kopvērtējumā atrodas pieticīgajā priekšpēdējā pozīcijā.

Šajā mačā “Arka” pat divreiz izvirzījās vadībā – 71. minūtē ar 2:1 un 82. minūtē ar 3:2. Tomēr mājinieki 87. minūtē panāca neizšķirtu, bet kompensācijas laika 6. minūtē F. Paiksao realizēja šī mača ceturto pendeli, noformēja sev hat-trick un izrāva uzvaru.

“Lechia” līdz ar šo panākumu pārtrauca divu neuzvarētu spēļu sēriju un turpina cīņu par sezonas pirmā posma pabeigšanu vadošajā astotniekā, kas sadalīs godalgas. “Arka” zaudēja trešo maču pēc kārtas un ieņem priekšpēdējo pozīciju.

Kristera Tobera klubs piektdien izbraukumā tiksies ar Zabžes “Gornik” vienību, kas Polijas ekstraklasē ieņem 11. vietu.

LIEPĀJAS FUTBOLISTI ĀRZEMĒS

• Uzbrūkošā pussarga Jāņa Ikaunieka klubs “Stromsgodset” Norvēģijas čempionāta augstākās līgas pirmo spēli aizvadīs 17. jūnijā, kad tiksies ar “Start” vienību. Pagājušajā sezonā “Stromsgodset” norvēģu līgā ierindojās 11. vietā, bet “Start” uzvarēja pārspēļu turnīrā par tiesībām piedalīties Norvēģijas čempionāta elites divīzijā. Kristiānijas “Start” vienību pārstāv nigēriešu uzbrucējs Adeleke Akinjemi, kurš līdz 2018. gadam rezultatīvi spēlēja “Ventspilī”.
  • Uzbrucēja Dāvja Ikaunieka Zlīnas “Fastav” Čehijas čempionāta augstākās līgas sezonu atsāks šodien, 2. jūnijā, izbraukumā pret “Mlada Boleslav” komandu. Zlīnas klubs sezonas finiša fāzē cīnās par izdzīvošanu, bet Mladas Boļeslavas vienība pretendē uz iekļūšanu turnīrā, kas sadalīs ceļazīmi uz Eiropas līgu. Pēdējā pārbaudes mačā pirms sezonas restarta “Fastav” cīnījās neizšķirti ar Ostravas “Banik”, kas kopvērtējumā ieņem 5. vietu.
  • Uzbrucēja un pussarga pozīcijās spēlējošais Vladimirs Kamešs februārī no “Rigas” pārcēlās uz Krievijas klubu “Chaika”, kas šīs valsts čempionāta otrās spēcīgākās līgas kopvērtējumā ieņem 10. vietu. Kaiju rindās Vladimirs pirms sezonas apturēšanas Covid-19 dēļ piedalījās vienā spēlē (1:1 pret Kurskas “Avangard”). Krievijas premjerlīgu paredzēts atsākt 21. jūnijā, bet pirmās līgas kalendārs vēl nav publiskots.