“Tukums 2000/Telms” otro reizi pēc kārtas sakauj “Liepāju”

“Optibet” futbola Virslīgā, pusi spēles pavadot skaitliskajā mazākumā, “Tukums 2000/Telms” otro reizi pēc kārtas ar rezultātu 2:1 apspēlēja Tamaza Pertijas trenēto “Liepāju”, apgrūtinot kurzemnieku cerības uz medaļām.

20.08.2022 16:11

Iepriekšējā tikšanās reizē liepājniekus uzveikusī “Tukums 2000/Telms” nebaidījās no Kurzemes komandas arī savā laukumā. Ļoti bīstama situācija pie viesu vārtiem sekoja pēc stūra sitiena, kad Kristera Neilanda sitienu izdevās nobloķēt viesu aizsardzībai.

Lai gan turnīra tabula liecina par “Liepājas” favorītes statusu, tomēr vārtus kurzemnieki guva ar izteiktu otrā numura paņēmienu. Liepājnieki pēc pretinieku ofensīvas veica pretuzbrukumu, kurā centrējumu veica Slaviša Radovičs un uzbrukumu ar precīzu sitienu izklupienā noslēdza Gutjē Mankendā, panākot 1:0 liepājnieku labā.

Iespaidīgu sitienu izpildīja japāņu pussargs Rjuga Nakamura, kura spertā bumba pamatīgi iešūpināja virs Krišjāņa Zviedra galvas esošo vārtu šķērsstabu.

Pēc nospēlētas pusstundas neveiksmīgi savā soda laukumā nospēlēja Niks Slide. Pēc Dodo kritiena uz tukumnieku vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Pats Brazīlijas futbolists arī uzņēmās izpildīt to, tomēr bumba lidoja garām vārtu stabam, saglabājot minimālu rezultāta starpību.

Tā vietā, lai pārņemtu divu vārtu pārsvaru, liepājnieki dabūja bumbu savos vārtos. Pēc Kristiana Kaušeļa sitiena Zviedris ne īpaši veiksmīgi atsita bumbu un tā lēkāja uz vārtu līnijas. Visveiklākais vārtu priekšā bija Jānis Krautmanis, kurš ar purngalu trieca bumbu vārtos, izlīdzinot rezultātu 1:1.

Piecas minūtes pirms puslaika beigām Krautmanis ar bumbu trāpīja bumbu par Radoviča roku un nu jau uz Liepājas vārtiem tika nozīmēts soda sitiens. Senegālietis Ibrahima Sovs nodemonstrēja Dodo, kā būtu jāsit pendeles, panākot mājiniekiem vadību ar 2:1.

Notikumiem pilnajā pirmajā puslaikā vēl neapdomīgi pie savas otrās dzeltenās kartītes pamanījās tikt pendeli realizējušais Sovs. Tādējādi tukumnieki nonāca skaitliskajā mazākuma, bet senegālietis, dodoties uz ģērbtuvēm, “pasveicināja” pretinieku līdzjutējus, to priekšā veicot nepiedienīgu žestu ar savu mantību.

Vēl pirmā puslaika kompensācijas laikā mājinieku trešos vārtus varēja gūt Kaušelis, bet uzbrucējs, bēgot no aizsargiem, aizsita bumbu garām mērķim.

Otrajā puslaikā pirmā iespēja izlīdzināt spēles rezultātu bija Angolas izlases futbolistam Inasiu Migelam, tomēr pēc viņa mēģinājuma bumba vārtu līniju nešķērsoja.

Pirmo reizi kops 24. maija Virslīgas spēlē laukumā izgāja Eduards Tīdenbergs. Lai gan publiski bija parādījusies informācija, ka “Liepāja” atlaidusi Ventspils futbola audzēkni, tomēr kādā brīdī ticis pārdomāts un Tīdenbergs atgrieizes ierindā, otrajā puslaikā iesaistoties spēlē uz maiņu.

“Liepāja”, tuvojoties cīņas izskaņai, veica pamatīgu spiedienu, tomēr aizsardzībā sekmīgi spēlēja Kristapa Dišlera audzēkņi. Vajadzīgajos brīžos pavilka arī vārtsargs Sergejs Vilokvs, liekot “Liepājai” pamatīgi nervozēt.

“Liepājas” vārtu autors Mankendā nolēma pievienoties Sovam ģērbtuvēs. Pēc spēriena vārtsargam tiesnesis Golubenvs lēma par dzeltenās kartītes piešķiršanu Kongo DR spēlētājam, bet pēcāk uzbrucējs iesita Maksimam Fjodorovam, ko pamanīja līnijtiesnesis Niklāva Lācis. Mankendā ieraudzīja sarkano un panāca līdzsvaru spēlētāju skaitā.

Sešās kompensācijas laika minūtēs bumba nolēkāja pa tukumnieku vārtu priekšu, bet īstajā pozīcijā bija Niks Sliede, lai neļautu Dodo iebakstīt bumbu mājinieku cietoksnī. Noturot panākumu ar 2:1, tukumnieki pietuvojušies “Daugavpilij” līdz viena punkta atstatumam. Savukārt “Liepājai” neizdevās izmantot iespēju panākt vai pat apsteigt RFS.

“Tukums 2000/Telms” – “Liepāja” 2:1 (2:1)

Vārti: Krautmanis 36′, Sovs 40′ (s.v.) – Manendā 16′.
Noraidījumi: Sovs – Mankendā.
Brīdinājumi: Sovs, Rubenis, Krautmanis, Vilkovs – Strumija, Hreļičs, Mankendā.
Tukums: Vilkovs – Sidorovs (Somailovs 62′), Sliede, Neilands, Ozols – Fjodorovs, Nakamura, Krautmanis – Rubenis (Švāns 80′), Kaušelis, Sovs.
Liepāja: Zviedris – Radovičs, Hreļičs, Tarasovs (Villela 46′), Savaļnieks – Kārkliņš (Tīdenbergs 67′), Migels, Strumija – Belakovičs, Dodo, Mankendā.
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Golubevs