Vējš: ZR 7.4 m/s

Vārdadiena: Guna, Judīte

Turpina uzvaru gājienu  (12)

Atslēgvārdi futbols

Latvijas futbola čempionāta pirmajā līgā bez zaudējumiem turpina cīnīties komanda "Liepājas metalurgs 2", kas aizvadītās nedēļas nogalē savā laukumā ar 3:0 (2:0) pārspēja vienību "JSC/JRSS Jēkabpils".

Jau pēc spēles liepājnieku galvenais treneris Viktors Lukins lielāko gandarījumu pauda par trim gūtajiem vārtiem un nevienu neielaistu, kā arī uzslavēja atsevišķus jaunos spēlētājus, tomēr ar pašu cīņu īpaši apmierināts nebija, uzskatot, ka viņa audzēkņi devušies laukumā pārāk atslābinājušies.

Iespējams, kā mūsu futbolistus ietekmēja situācija turnīra tabulā – metalurgi pirms šās spēles bija līderi, bet jēkabpilieši atradās pēdējā vietā, iespējams, ka iespaidu uz turpmāko spēles gaitu atstāja mača ievadā gūtie vārti. Pirmās minūtes pagāja līdzīgā cīņā, kuras laikā viesi īpaši neapgrūtināja metalurgu vārtsargu Pāvelu Nagli, bet abi liepājnieku uzbrucēji Deniss Rakels un Raivo Kalniņš katrs pa reizei mēģināja laukuma saimniekus izvirzīt vadībā, sitot ar galvu. Pirmie raidījumi lidoja nedaudz garām mērķim, tomēr galu galā rezultātu deva tieši mūsējo spēle nosacīti otrajā stāvā. Kalniņš ar galvu uzmeta bumbu Rakelam, kurš arī sekmīgi nospēlēja ar galvu un pārspēja savas dzimtās pilsētas komandas vārtsargu.

Interesanti, ka pirmajā puslaikā Vladimirs Kamešs spēlēja nevis uzbrukumā, bet vidējās līnijas kreisajā flangā, un izskatījās visai interesanti, regulāri apspēlējot sāncenšu aizsargus un ar precīzām piespēlēm saasinot situāciju jēkabpiliešu vārtu priekšā. Pēc kārtējās piespēles no kreisā flanga Rakels no vārtu priekšas trāpīja pa stabu, bet laikus palīgā piesteidzās Ingus Šlampe, kuram neradās problēmas palielināt metalurgu pārsvaru.

Uzreiz pēc pārtraukuma liepājnieki veica četras spēlētāju maiņas, bet otrajā puslaikā izmantoja arī atlikušās trīs maiņas, nomainot arī vārtsargu Nagli, bet spēles beigu rezultātu ar precīzi izpildītu soda sitienu panāca Jevgēņijs Golovins.

Nākamo spēli komanda "Liepājas metalurgs 2" sestdien aizvadīs izbraukumā pret Jūrmalas vienību "Kauguri/PBLC", savukārt metalurgu nākamā mājas spēle paredzēta otrdien, 9. jūnijā, pulksten 18 pret FK "Auda".

Savukārt jūnija pirmajā nedēļā trīs metalurgi – aizsargi Toms Mežs un Ingus Šlampe, kā arī uzbrucējs Vladimirs Kamešs – Latvijas U-21 izlases sastāvā gatavosies Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlei pret Andoras olimpisko izlasi, kas 6. jūnijā notiks Rīgā.

Andris Sudmalis,

Metalurgu sastāvā spēlējošais jēkabpilietis Deniss Rakels pēc mirkļa izvirzīs vadībā savu pašreizējo komandu.