Vējš: DA 5.5 m/s

Vārdadiena: Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

TV – Papildināts – Divi tālsitieni cerības tuvina nullei  (26)

Atslēgvārdi futbols

Ceturtdien UEFA kausa izcīņas otrās kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē "Liepājas metalurgs", otrajā puslaikā ielaižot divus vārtus, savās mājās zaudēja Rumānijas "Vaslui". Tas nozīmē, ka uz veiksmi divu spēļu summā cerību ir gaužām maz. Stadionā austrumu tribīnēs vietas ieņēma vismaz 60 zaļi dzeltenos krekliņos tērptu Rumānijas komandas atbalstītāju un uzreiz iemēģināja balsis. Tas, iespējams, bija lielākais viesu komandas atbalstītāju skaits, kāds jebkad braucis uz Liepāju lūkoties eirokausu spēli.

Rumāņu žurnālistu skaits – 18 – savukārt tikai nedaudz atpalika no plašsaziņas līdzekļu pārstāvju delegācijas, kas mūsu pilsētā pirms diviem gadiem bija ieradušies no Kijevas kopā ar pazīstamo "Dynamo".

Kaut arī laukumā vienlaikus devās Karlsons, Grebis, Beņušis, Dobrecovs, par izteiktu uzbrucēju varēja uzskatīt vienīgi Karlsonu, jo pārējie aktīvi slāpēja rumāņu uzbrukumus un ik pa brīdim pieslēdzās priekšējai līnijai. Mājinieki spēlēja uzmanīgi, iniciatīvu atdodot viesiem, kuri jau 3.minūtē savērpa pirmo bīstamo momentu pie metalugu vārtiem. Mūsējie pirmo sitienu izdarīja 10 minūtes vēlāk – pāri vārtiem sita Dobrecovs. Varbūt pasteidzās.

Likās, ka spēle bija jau ģenerālmēģinājums atbildes mačam, jo liepājnieki centās veidot pretuzbrukumus, dažkārt tehniskos rumāņus apejot ar tālām piespēlēm, pēc kurām izdevās pietuvoties "Vaslui" vārtiem, tiesa, galvenokārt bez sitiena.

Puslaika vidū Kļavas kļūdu steidza labot Fereira, kurš bīstamā situācijā atbruņoja zimbabvieti Temvanjeru. Komandas pirmajā puslaikā vēl apmainījās bīstamiem momentiem. Nedaudz pietrūka, lai Karlsons būtu precīzāks pēc Dobrecova standartsituācijas izspēles. Puslaika izskaņā nedaudz aktivizējās mājinieki, izlīdzinot spēles gaitu.

Pēc pārtraukuma liepājnieki kļuva aktīvāki un pārņēma iniciatīvu, nopelnot vairākus tiešos brīvsitienus tuvu rumāņu soda laukumam. Surņina aktivitāte kreisajā malā atnesa pirmo stūra stienu šajā mačā. Bija pāris bīstami Dobrecova un Grebja izrāvieni un vienu no tiem apstādināja viesu redzamākais futbolists laukumā – senegālietis N'Doija, kurš nopelnīja dzelteno kartīti. Likās, ka līdz rumāņu vārtu atslēgšanai nav tālu, bet… Diemžēl pieminētā pussarga no aptuveni 30 metriem izpildītais tiešais brīvsitiens vārtu stūrī sasniedza mērķi. Šteinbors paguva tikai pieskarties bumbai, bet ne to atvairīt. Nepagāja ne trīs minūtes, kad Šteinbors bija spiests no vārtu tīkla izņemt vēl vienu bumbu. Šoreiz rezultatīvs tālsitiens no aptuveni 22 metriem bulgāra Genčeva kontā. Temvanjera vēl nodimbināja vārtu pārliktni. Mūsējiem atlikušajā spēles daļā maz kas izdevās, kaut vairāki pusmomenti bija.

Liepājnieku treneris Rīdigers Abramčiks preses konferencē uz jautājumu, vai vaina par gūtajiem vārtiem nebūtu jāuzņemas Šteinboram, bija diplomātisks, sakot, ka zaudējusi komanda un tādēļ vainīgs ir nevis vārtsargs, bet visa komanda.

Nākamā spēle liepājniekiem ir pašmāju čempionātā, kad 24.augustā startēs virslīgas otrais posms, kurā savā starpā mērosies pirmā sešinieka komandas. Mūsējo pretiniece izbraukumā būs "Skonto", kas šovakar uzvarēja "Rīgu" (2:1) un tādējādi pēc pirmā posma ierindojās 2.vietā. Atbildes spēle Rumānijā – 28.augustā.

UEFA kausa izcīņas 2.kvalifikācijas kārtas 1.spēle.
"Liepājas metalurgs" – "Vaslui" (Rumānija) 0:2 (0:0).
"Liepājas metalurgs" – Šteinbors, Kļava, Fereira, Zirnis, Dobrecovs (Kamešs, 68.), Tamošausks, Surņins, Soloņicins, Grebis, Karlsons, Beņušis (Prohorenkovs, 79.).
Vārtu guvēji: "Vaslui" – N'Doija (70.), Genčevs (73.).
Brīdinājumi: "Liepājas metalurgs" – Soloņicins (37.), Zirnis (80.), Grebis (85.); "Vaslui" – N'Doija (60.).

Komentāri

"Vaslui" galvenais treneris Viorels Hizo:
– Bija grūta spēle, pretiniekam ir lielāka pieredze eirokausos. Mēs centāmies kontrolēt bumbu un uztaustījām iespējas uzbrukumiem. Neraugoties uz uzvaru, vēl neesam iekļuvuši nākamajā kārtā. "Liepājas metalurgam" ir labi uzbrucēji, komanda labi spēlē izbraukumā.

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Rīdigers Abramčiks:
– Komandas treneris esmu tikai 10 dienas. Vēl ir daudz jāstrādā. Pretinieks šovakar bija spēcīgs un tāpēc neesmu pārsteigts par zaudējumu. Bet bija laba spēle. Mēs, protams, centīsimies tikt nākamajā kārtā, parādot daudz labāku sniegumu izbraukumā.