TV – Papildināts – Metalurgiem pārliecinoši trīs punkti

TV –  Papildināts – Metalurgiem pārliecinoši trīs punkti
21.07.2008 23:17

Pirmdien Latvijas futbola virslīgā SK “Liepājas metalurgs” 15.kārtas spēlē savā laukumā tikās ar Ventspils komandu “Vindava” un uzvarēja pārliecinoši, tādējādi pakāpjoties turnīra tabulā uz ceturto vietu. Pirmdien “Liepājas metalurgs” noslēdza līgumu ar pussargu Maksimu Rafaļski, kurš šo sezonu uzsāka futbola kluba “Rīga” sastāvā. Līgums ar Rafaļski noslēgts uz divarpus gadiem, tiesa, cīņai ar “Vindavu” metalurgu jaunieguvums vēl nebija pieteikts. Joprojām tiekot risināts jautājums ar Andreja Prohorenkova pāreju uz Liepājas komandu, taču arī viņš pagaidām spēles raugās no skatītāju tribīnēm.

Pēc UEFA kausa izcīņas mača Belfāstā vairāku metalurgu sejās jūtams nogurums, un to atzina arī liepājnieku galvenais treneris Vladimirs Osipovs, kurš bija devis atpūtu mūsu komandas pamatvārtsargam Viktoram Spolem, un viņa vietu ieņēma Aleksejs Krucs, kuram, starp citu, šī bija pirmā virslīgas spēle sezonā. Tā kā nelielu savainojumu guvis brazīlietis Fereira, pirmo virslīgas maču pamatsastāvā bija iespēja aizvadīt Dmitrijam Mihailovam, kurš centra aizsarga postenī darbojās kopā ar Oskaru Kļavu.

Mājiniekiem mačs iesākās cerīgi – jau pēc nospēlētām piecām minūtēm veiksmīgs izrāviens padevās Pāvelam Surņinam, pēc kura centrējuma bumba nonāca pie vārtu priekšā esošā Grebja. Burzmā viņam pirmais sitiena mēģinājums neizdevās, taču gausie ventspilnieki Kristapam deva vēl vienu iespēju, arī šoreiz nekā – bumba atsitās pret vārtu stabu. Tiesa, ar to vēl nekas nebija galā, jo īstajā vietā īstajā laikā atradās Miceika, kurš savu iespēju garām nepalaida. Liepājnieki turpināja spēlēt aktīvi un radīja vēl vairākas bīstamas epizodes, kas lielākoties tika veidotas caur kreiso malu, kur, tāpat kā Belfāstā, teicami darbojās Surņins. Otrie vārti ilgi nebija jāgaida – Ģirts Karlsons nodemonstrēja, ka spēj gūt ne tikai skaistus vārtus, bet arī izdarīt lieliskas tālās piespēles. Pēc viņa centrējuma bumba nonāca pie Grebja, kurš veikli atbrīvojās no sedzēja un tikpat ātri izdarīja sitienu. Publika uzgavilēja – par komandas džokeru dēvētais uzbrucējs trāpīja precīzi tālajā stūrī un vārtsargam neatstāja nekādas cerības.

Jāteic, ka viesi itin brīvi ļāva darboties mūsu malējiem pussargiem un pēc vēl vairākiem centrējumiem soda laukumā rezultāts varēja kļūt vēl lielāks. Ja pirmajā puslaikā ventspilniekiem nebija neviena reāla vārtu gūšanas momenta, tad otrā puslaika gan pašā sākumā savu meistarību demonstrēt bija spiests Krucs, kurš pretinieku sitienu no tuvas distances vispirms atvairīja, bet pēc tam bumbu arī notvēra. Iniciatīva tomēr piederēja mūsu futbolistiem, kuri gan mača otrajā puslaikā vairāk domāja par rezultāta nosargāšanu, nevis palielināšanu. Bija daži bīstami pretuzbrukumi, un atzīmēties varēja arī mūsu jaunie – Mihailovs, kā arī Kamešs. Nepiepildījās arī atsevišķu līdzjutēju prognozes, kuri gaidīja Karlsona vārtu guvumu. Pašā mača izskaņā tuvu bija arī viņa prieka mirklis, tomēr pēc viņa sitiena ar galvu bumba lidoja maķenīt garām vārtiem. Jāatzīmē, ka šo maču “Liepājas metalurgs” pabeidza ar astoņiem pašmāju futbola skolas audzēkņiem un uzreiz ir grūti pateikt, cik tālā pagātnē vēl tā ir bijis.

Citā spēlē “Jūrmalas” futbolisti savā laukumā cīnījās neizšķirti – 1:1 (1:0) ar “Skonto” komandu.

Nākamo virslīgas spēli “Liepājas metalurga” futbolisti aizvadīs 24.jūlijā, kad izbraukumā tiksies ar komandu “Rīga”.