TV – Papildināts – “Metalurgs” saglabā otro vietu

02.11.2008 16:25

“Liepājas metalurga” futbolisti savā laukumā ar 3:1 apspēlēja Daugavpils “Daugavu”, tā pirms “LMT virslīgas” pēdējās kārtas joprojām saglabājot otro vietu turnīra tabulā. Jau no pirmajām minūtēm liepājnieki metās uzbrukumā, bet viesiem nācās visiem spēkiem aizsargāties. Bīstami sita Kristaps Grebis, Ģirts Karlsons, taču ātrus vārtus gūt mājiniekiem nekā nesanāca.

Lai gan “Daugava” spēli pamazām izlīdzināja, tomēr pārāk bieži tuvoties sāncenšu soda laukumam daugavpiliešiem nesanāca. Tiesa arī metalurgu degsme pamazām apslāpa, lai gan iniciatīva joprojām piederēja viņiem.

Pirmā puslaika beigās mājiniekiem pārsvaru beidzot izdevās pārvērst vārtu guvumā. Grebis saņēma lielisku piespēli soda laukumā un uzreiz no gaisa izdarīja spēcīgu sitienu ar kreiso kāju – bumba atsitās pret vārtu tālo stabu un ielidoja tīklā! Puslaika noslēgumā “Daugava” divas reizes varēja izpildīt bīstamus soda sitienu, taču pārspēt Viktoru Spoli neizdevās.

Otrais puslaiks vēl nebija īsti ieskrējies, kad liepājnieki un Grebis varēja gavilēt vēlreiz. Lielisku piespēli komandas biedram izdarīja Andrejs Prohorenkovs, un liepājnieku uzbrucējs varēja raidīt bumbu jau faktiski tukšos vārtos.

Puslaika vidū uz mirkli daugavpiliešiem uz mirkli radās iespēja tikt kaut pie punkta. Mača 73. minūtē ar skaistu sitienu pagriezienā Dmitrijs Goliševs panāca 1:2, tomēr jau pēc pāris minūtēm ar precīzu sitienu atbildēja mājinieki. Atkal lieliska piespēle padevās Prohorenkovam, pēc kuras netverami ar galvu sita Karlsons – 3:1.

Atlikušajā laikā tuvu savam trešajam panākumam bija Grebis, kuram tomēr neizdevās iedabūt bumbu vārtos no dažu metru attāluma (piespēlētājs atkal bija Prohorenkovs!), un tā lidoja pāri.

Liepājniekiem šī uzvara ļāva pirms “LMT virslīgas” 2008.gada čempionāta pēdējās kārtas saglabāt punkta pārsvaru pār “Skonto” un otro vietu turnīra tabulā. Savukārt Grebis tagad tikai par vienu precīzu raidījumu atpaliek no turnīra rezultatīvākā futbolista Vīta Rimka.

Liepājas Metalurgs – Daugava 3:1 (1:0)

Vārti: Grebis 40′, 50′, Karlsons 75′; Goliševs 73′
Liepājas metalurgs: Spole, Kļava, Ferreira (Zirnis 90′), Ivanovs, Tamašausks (Dobrecovs 78′), Soloņicins, Surņins, Prohorenkovs, Rafaļskis, Grebis (Kamešs 86′), Karlsons
Daugava: Davidovs, Gabovs, Logins, Timofeevs (Goliševs 56′), Gospodinovs, Afanasjevs, Sokoļskis, Radēvičs, Danilin, Jaškin, Rudnevs