TV – Papildināts – “Pamodiniet mani no šī murga…”

04.06.2008 20:44

Tā pēc mūsējo trešajiem ielaistajiem vārtiem sacīja viens no daudzajiem skumjajiem tribīnēs sēdošajiem liepājniekiem. Baltijas līgas ceturtdaļfinālā savās mājās “Liepājas metalurgs” zaudēja “Rīgai”. “Liepājas metalurga” pašlaik vēl galvenā trenera amatā strādājošajam Jurijam Andrejevam, runājot par sastāva nokomplektēšanu šodienas spēlei, nebija lielas izvēles.

Beņuši Lietuvas izlase aizveda uz Vāciju, kur notika mūsu dienvidu kaimiņu pārbaudes spēle pret Krieviju (labi, ka klubā palika Miceika un Tamošausks), tāpat spēlē nevarēja piedalīties traumētie Kļava, Rubīns, Žuravļovs, Surņins, Jemeļins, Kamešs. Turklāt jau padsmitajās spēles minūtēs savainojumu guva Bleidelis. Un tieši pēc viņa aiziešanas mūsējo spēle it kā pajuka un sākās nelaimes.

Līdz tam metalurgiem piederēja iniciatīva, uzbrukumi tika veidoti lieliem spēkiem, uzsvaru liekot uz bīstamiem centrējumiem no flangiem. Pēc Bleideļa piespēles no malas (šoreiz kreisās) ar galvu sita Grebis, bumba atsitās pret stabu un ripoja pa vārtu līniju, bet aizsarga no vārtiem izsisto bumbu tīklā trieca Soloņicins (tikai pēc pārtraukuma tiesneši laboja savu kļūdu – bumba jau bija šķērsojusi vārtu līniju un vārtus ieskaitīja Grebim).

Viesi saņēmās, izlīdzināja spēles gaitu, neizmantoja teju simtprocentīgu iespēju gūt vārtus, taču savu panāca – rupja aizsargu kļūda maksāja līdzsvaru, bet pretuzbrukumā puslaika izskaņā mājinieki jau nonāca zaudētāju lomā.

Pēc pārtraukuma komandas apmainījās vārtiem. Sākumā “Rīga” ātrajā pretuzbrukumā panāca divu vārtu pārsvaru, bet uz maiņu izlaistais Kļimeks pēc Soloņicina centrējuma atkal samazināja rezultāta starpību. Visiem pārējiem mūsējo centieniem nebija lemts piepildīties.

Šoreiz no tribīnēm ik pa laikam skanošajiem: “Andrejev, 3 minūtes līdz vilcienam!”, “Andrejev, go home!”, pievienojās arī viens fanu grupējums: “Jurij, prom!”…

Divās citās ceturtdaļfināla spēlēs, kurās savā starpā tikās Latvijas un Lietuvas komandas, “Žalgiris” zaudēja “Skonto” ar 2:4, bet “Ventspils” sakāva “Suduvu” 3:0.

Virslīgas pirmais riņķis mūsu komandai noslēgsies 8.jūnijā mājās pret komandu “Dinaburg”, bet Baltijas līgas ceturtdaļfināla atbildes mačs notiks tikai 2.jūlijā.

Baltijas līga, ceturtdaļfināla 1.spēle.
“Liepājas metalurgs” – “Rīga” 2:3 (1:2).
“Liepājas metalurgs” – Spole, Mihaļčuks, Fereira, Ivanovs, Zirnis, Tamošausks (Sitenkovs, 87.), Bleidelis (Golovins, 19.), Soloņicins, Miceika, Grebis, Rimkēvičs (Kļimeks, 61.).
Vārtu guvēji: “Liepājas metalurgs” – Grebis (8.), Kļimeks (75.); “Rīga” – Čirkins (34.), Miholaps (41., 63.).
Brīdinājumi: “Liepājas metalurgs” – Miceika (56.); “Rīga” – Rafaļskis (22.), Miholaps (35.), Korabļovs (65.).

Komentārs
“Liepājas metalurga” galvenais treneris Jurijs Andrejevs:
– Šādu spēli šosezon jau vairākas reizes esmu redzējis. Gūstam vārtus, tad muļķīgas kļūdas dēļ ielaižam, tad pārdzīvojam un atkal ielaižam, bet pēc tam cenšamies paveikt varoņdarbu, glābjot spēli. “Rīga” spēlēja labāk un mūs gudri sodīja par pašu kļūdām.