Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

TV – Rāpjamies augšup

01.09.2008 21:33

Vai kapteiņa apsējs nes laimi?
Visi, kas pirmdien bija “Daugavas” stadionā redzēja, ka “Liepājas metalurgs” māk un var spēlēt labāk, nekā līdz šim. Uzvara pār “Dinaburg” bija likumsakarīga – tagad liepājnieki daugavpiliešus ir apsteiguši un turnīra tabulā pakāpušies uz 3.vietu. Liepājnieki spēli iesāka ar trīs aizsargiem un trīs uzbrucējiem, pašā priekšā izvirzot Grebi un Karlsonu, bet Dobrecovu nedaudz atvelkot, turklāt virzību uz pretinieku vārtiem ik pa laikam pastiprināja arī kāds no aizsargu trio.

Pretinieku rindās pirmdien debitēja virslīgā labi pazīstamais Rindjuks, kurš aizdomīgā kārtā no Daugavpils “Daugavas” pārcēlies uz pilsētas otru komandu.

Spēle mūsējiem iesākās ar aukstu dušu – augstā piespēle uz mūsu soda laukumu beidzās ar bumbas pārcelšanu pāri Spolem, bet ne pāri vārtiem, ko ar galvu tīšām vai netīšām iespēja Kozlovs – 0:1. Bet tas līdz puslaika pēdējām minūtēm bija vienīgais viesu sitiens pa liepājnieku vārtiem. Tad vēl vienu reizi laimi izmēģināja jau pieminētais Rindjuks. Visā pārējā spēles daļā uzbruka metalurgi, taču līdz panākumam bija jāgaida visai ilgi. Divas reizes varēja izcelties Dobrecovs (vienreiz bumba atsitās pret stabu), veiksme bija pagriezusi muguru Karlsonam, Fereiram. 29.minūtē Soloņicins centrēja, paslīdēja Grebja sedzējs un mūsu labākais vārtu guvējs to lieliski izmantoja, ar galvu raidot bumbu pašā vārtu stūrī.

Otrajā puslaikā bija nospēlētas piecas minūtes, kad mājinieki izvirzījās vadībā. Pirms viesu soda laukuma, metalurgi vērpa kombināciju, tai pa vidu kļūdījās te viena, te otra komanda, bet noslēgumā Grebis jau soda laukumā izstūma bumbu pa sitienam Tamošauskam, kurš bumbu trieca tīklā. Un tad beidzot visiem kļuva skaidrs, kādēļ pēdējās spēlēs kapteiņa apsējs ceļo no viena spēlētāja pie cita. Tas, izrādās, ir galvenā trenera burvju triks. Pēdējos mačos viņš pats nozīmē kapteini uz konkrēto spēli. Rumānijā kapteinis bija Fereira – un viņš guva mūsu komandas vienīgos vārtus, vakar kapteinis bija Tamošausks – un viņš beidzot tika pie pirmajiem vārtiem šosezon. Rīdigers Abramčiks uzskata, ka tā viņš spēlētājus motivējot uzņemties lielāku atbildību.

“Liepājas metalurgs” bija pārāks visos spēles elementos. To, ka komanda ir atdzimusi, varbūt būtu par skaļu teikt, tomēr spēle Rīdigera Abramčika vadībā kļuvusi plašāka, daudzveidīgāka un acīm tīkamāka. Spēles otrajā daļā “Dinaburg” komanda burtiski tika raustīta pa sastāvdaļām, vārtus no izdevīgām pozīcijām varēja gūt Grebis, Prohorenkovs, Tamošausks, Ivanovs, Fereira, kreisajā malā pretiniekus regulāri izģērba Surņins. Mājinieki spēles laikā izdarīja 18 sitienus pa vārtiem, viesi – četrus, stūra sitienu attiecība 10 pret nulli! Trešos vārtus guva Karlsons, realizējot vienu izdevību no trim. Viņš saņēma piespēli pie soda laukuma līnijas, ballīti eleganti pārlika no labās kājas uz kreiso un sita pa vārtu staba iekšmalu, no kuras bumba iespurdza tīklā.

Kad bija 10  spēles līdz čempionāta beigām, līdz “Ventspilij” bija 10 punkti. Tagad palikušas astoņas spēles – līdz līderiem palikuši astoņi punkti. Vai metalurgi iet pēc čempionu grafika?

Nākošā virslīgas spēle liepājniekiem paredzēta tikai 14.septembrī galvaspilsētā pret “Rīgu”, jo līdz tam valstsvienībai jāaizvada 2010.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēles ar Moldovu (6.septembrī izbraukumā) un ar Grieķiju (10.septembrī mājās).

Komentāri

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Rīdigers Abramčiks:
– Mums vajadzēja reabilitēties par izstāšanos no UEFA kausa izcīņas. Ātri zaudējām vārtus un tas komandas domu gājienu nedaudz nojauca. Liku komandai turpināt iecerēto spēli, uzspiedu uz spēlētāju goda jūtām. Šodien bija daudz lietu, kas man patika. Šis tas arī nepatika, piemēram, tas, ka parāk bieži zaudējām bumbu vidusdalā. Priecājos, ka ierindā atkal ir Deniss. Negribu nevienu spēlētāju izcelt. Mēs esam komanda.

“Dinaburg” galvenais treneris Tamazs Pertija:
– Gribu apsveikt pretimniekus ar lielisku uzvaru. Šodien pakļuvām, tā teikt, zem tanka. Nevarējām pretoties komandai, kas rādīja čempionu cienīgu spēli. Vairākas reizes glāba vārtsargs Eltermanis, kas šodien bija labākais mūsu komandā.

Latvijas virslīga.
“Liepājas metalurgs” – “Dinaburg” 3:1 (1:1).
“Liepājas metalurgs” – Spole, Kļava, Zirnis, Fereira, Surņins, Tamošausks, Soloņicins, Miceika (Ivanovs, 54.), Dobrecovs (Prohorenkovs, 62.), Grebis (Beņušis, 88.), Karlsons.
Vārtu guvēji: “Liepājas metalurgs” – Grebis (29.), Tamošausks (50.), Karlsons (59.); “Dinaburg” – Kozlovs (2.).
Brīdinājumi: “Liepājas metalurgs” – Grebis (23.), Prohorenkovs (80.); “Dinaburg” – Kuļešovs (15.), Krjauklis (15.), Koļcovs (45.), Datunaišvili (65.).